Dodaj do ulubionych

Najpopularniejsze imiona w Katowicach w 2019 roku.

02.01.20, 19:50
Najpopularniejsze imiona w Katowicach w 2019 roku. Sprawdź czy twoje imię jest na topie
Monika Chruścińska•2 stycznia

Najpopularniejsze imiona w Katowicach. Już nie Jakub, a Jan jest najczęściej nadawanym dzieciom imieniem w Katowicach. W 2019 roku w stolicy województwa na świat przyszło aż 147 chłopców o tym imieniu. Wśród dziewczynek prym wiodła Zuzanna. Fantazje niektórych rodziców musieli ukrócić urzędnicy. Nie zgodzili się m.in. na Batmana, Rambo, Jointa i Nirvanę.

Urząd Stanu Cywilnego w Katowicach podsumował 2019 rok. Z danych urzędników wynika, że Jan był najczęściej, bo aż 147 razy, nadawanym imieniem męskim w 2019 roku. Jaś awansował z drugiej pozycji, którą zajął w 2018 roku.

– Warto zauważyć, że po raz pierwszy od 20 lat Jakub przestał być najpopularniejszym imieniem dla chłopców. Spadł na trzecią pozycję tuż za Franciszkiem. Z kolei najpopularniejszy w Polsce Antoni zajął w Katowicach czwartą pozycję – opowiada Mirosław Kańtor, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach.

Największy awans wśród męskich imion zanotował natomiast Leon, wśród dziewczynek do pierwszej dziesiątki wskoczyły Pola i Amelia.

Wśród imion żeńskich drugi rok z rzędu liderką została Zuzanna. Dla porównania dwa lata temu triumfowała Hania. Z kolei Julia, Zosia, Alicja, Maja i Lena zachowały swe pozycje sprzed roku.

– Jako ciekawostkę można podać, że ani razu nie nadano imienia Krystyna czy Barbara, które kiedyś w naszym mieście były popularne – podkreśla kierownik Mirosław Kańtor.

Niektórzy katowiczanie wybierając pociechom imiona puścili wodze fantazji. W kilku przypadkach sprowadzać na ziemię musieli ich urzędnicy. Kierownik katowickiego USC nie zgodził się na: Jointa, Kokę, Pipę, Nutellę, Rambo, Nirvanę czy Batmana.

Zgodzili się za to: Merida, Sofija, Malina czy Alp, Horyw, Wiliam i... Wiedzimin.

dziennikzachodni.pl/najpopularniejsze-imiona-w-katowicach-w-2019-roku-sprawdz-czy-twoje-imie-jest-na-topie/ar/c6-14690569
Najpopularniejsze imiona na slajdach - pokaz
--
"Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
(Walery Pisarek)
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.