Dodaj do ulubionych

Gdynia 2019: Lovisa, Kaleb, Dragomir, czyli...

04.01.20, 11:39
Lovisa, Kaleb, Dragomir, czyli nietypowe imiona w Gdyni

PIOTR OLEJARCZYK wczoraj 12:29

W zeszłym roku najczęściej nadawanymi imionami w Gdyni były Julia i Maja dla dziewczynek, a dla chłopców - Aleksander. Pojawiły się też imiona nietypowe, ale nie na tyle, by urząd stanu cywilnego odmówił ich nadania.

Według statystyk Urzędu Stanu Cywilnego, w minionym roku w Gdyni urodziło się 2051 mieszkańców: 1063 chłopców i 988 dziewczynek.

"Wśród imion dla dziewczynek królowało imię Julia, które zostało nadane 51. Tyle samo, co imię Maja. Kolejno na liście popularności uplasowały się: Zuzanna (40), Hanna (40), Oliwia (35), Maria (34), Pola (26), Lena (26), Antonina (24), Laura (24) i Zofia (24)" - czytamy w komunikacie wysłanym do mediów.

Zobacz też: Jedno z pierwszych dzieci, urodzonych w nowym roku, to dziewczynka o imieniu Antonina
Wśród nowo narodzonych chłopców w Gdyni królowało imię Aleksander. Rodzice wybrali to imię 39 razy. Na kolejnych miejscach plasowali się: Jan (37), Jakub (36), Leon (33) i Marcel (32).

Pojawiły się też imiona mniej typowe. Urzędnicy wyliczają niektóre z nich: Radomir, Wenanty, Dragomir, Bolebor, Siemowit, Kaleb, Eliasz, Bella, Carmina, Debora, Alena, Adelajda, Freja, Miliana, Aura, Lovisa, Amaya i Gaja.

Nie było jednak przypadku w Gdyni, że urzędnik odmówił nadania jakiegoś imienia. Przypomnijmy, że np. w Katowicach kierownik Urzędu Stanu Cywilnego odmówił nadania takich imion jak: Joint, Koka, Rambo czy Batman.

trojmiasto.onet.pl/najpopularniejsze-imiona-w-gdyni-urzednicy-publikuja-liste-z-2019-roku/hgrtvq1
--
De gustibus...
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.