Dodaj do ulubionych

Pabianice 2019: Zwyciężyły Zosie i Antki

05.01.20, 23:28
Pabianice Zwyciężyły Zosie i Antki
Jeśli córeczka, to Zosia, jeśli synek, to Antek. Te imiona pabianiczanie najczęściej nadawali swym pociechom w zeszłym roku

autor: Katarzyna Giedrojć

Na dalszych miejscach są Leny i Marysie. Wśród chłopców sporo jest też Olków i Wojtusiów. Pojawiła się też Emma i Wiera.
W 2019 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pabianicach zarejestrowano 785 aktów urodzenia. W ubiegłym roku rodzice najchętniej wybierali imię Zofia i Antoni. Z najwyższego podium spadły Jakub i Hanna. Kuba jednak nadal utrzymał się w czołówce. Hania w 2019 roku nie jest wymieniana jako imię cieszące się powodzeniem.

Pierwsza dziesiątka najpopularniejszych imion wybieranych przez rodziców dla dziewczynek: Zofia (19), Julia (18), Lena (17), Maria (16), Zuzanna (15), Maja i Alicja (po 12), Antonina, Wiktoria i Oliwia (po 10).

Chłopcom rodzice nadawali imiona: Antoni (20 takich przypadków), Aleksander (19), Wojciech (16), Szymon (15), Franciszek, Jakub i Kacper (po 14), Jan (12), Filip (11), Wiktor (8).

W grupie imion, które w 2019 roku nadano tylko jednemu dziecku są: Kaja, Krzesimir, Wanessa, Iwo, Leonard, Melchior, Paweł, Kornel, Bartłomiej, Emma, Karina, Agata, Gaja, Wiera, Diana, Małgorzata, Olga.

- W USC w Pabianicach nie było sytuacji, że odmówiono nadania imienia zaproponowanego przez rodziców – informują pracownicy urzędu.

www.zyciepabianic.pl/informacje/pabianice/zwyciezyly-zosie-i-antki-te-imiona-najczesciej-nadawali-pabianiczanie-swoim-pociechom.html
--
"Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
(Walery Pisarek)
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.