Dodaj do ulubionych

Sosnowiec 2019: Maja i Amelia oraz Filip i Antoni

11.01.20, 15:09
Maja i Amelia oraz Filip i Antoni to imiona najczęściej nadawane dzieciom w Sosnowcu w 2019 roku
Piotr Purzyński
7 stycznia 2020

Najbardziej popularnym imieniem nadawanym w Sosnowcu w 2019 roku była Maja, która wyprzedziła Amelię. Jakie imiona dla chłopców i dziewczynek najczęściej wybierali rodzice dla dzieci w Sosnowcu?

Z danych Urzędu Stanu Cywilnego w Sosnowcu wynika, że najczęściej nadawanym imieniem w mieście była w 2019 roku Maja: otrzymało je 31 dziewczynek. Natomiast 27 razy rodzice wybierali dla dziecka imię Amelia. W piątce najpopularniejszych imion żeńskich znalazły się jeszcze: Zuzanna (24) oraz Julia i Zofia (po 23).

Urzędnicy zgodzili się na Wenę, nie było zgody na zdrobnienia
O ile w sąsiednich Katowicach zdarzały się w 2019 roku imiona rzadko spotykane, jak Merida, Sofija, Horyw czy Wiedzimin, to Sosnowiec okazał się pod tym względem mocno tradycyjny: tylko raz padła propozycja rzadkiego imienia. Rodzice zaproponowali dla córki imię Wena. Propozycja została przez urząd zaakceptowana. Nie było natomiast zgody na żadne zdrobnienia typu Zosia, Kasia czy Kubuś, o jakie występowali rodzice.

Wśród chłopców najpopularniejszy w Polsce Antoni także w Sosnowcu znalazł się na pierwszym miejscu, tyle że współdzieli je z Filipem: oba imiona nadawano dzieciom po 24 razy.

W piątce najpopularniejszych imion męskich w Sosnowcu w 2019 roku znaleźli się jeszcze: Mikołaj (20 razy) oraz Szymon i Jakub (po 19 razy)
sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,25574497,maja-i-amelia-oraz-filip-i-antoni-to-imiona-najczesciej-nadawane.html
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.