Dodaj do ulubionych

Cieszyn 2019: które imiona najpopularniejsze

11.01.20, 22:53
Cieszyn: Które imiona najpopularniejsze w 2019 roku?
Autor: Dorota Krehut-Raszyk

Urząd Stanu Cywilnego w Cieszynie podsumował rok działalności. Niektóre dane są ciekawe.
Jak informuje Katarzyna Koczwara, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Cieszynie, w 2019 roku nad Olzą zarejestrowanych zostało 446 urodzeń dziewczynek i 514 chłopców. Wiadomo też, jakie imiona rodzice najczęściej wybierali dla swoich pociech.

Jeśli chodzi o najmłodszych mieszkańców Śląska Cieszyńskiego, najwięcej jest małych Franciszków, Janów, Jakubów, Adamów i Szymonów. Wśród dziewczynek natomiast za kilka lat w przedszkolach roić będzie się od małych Zuzanek, Emilek, Majek, Lenek i Julek.

beskidzka24.pl/cieszyn-ktore-imiona-najpopularniejsze-w-2019-roku/
--
De gustibus...
Obserwuj wątek
  • gaudencja Re: Cieszyn 2019: które imiona najpopularniejsze 18.01.20, 19:39
   - Najpopularniejszymi imionami wśród chłopców były: Franciszek, Jan, Jakub, Adam, Szymon. Z kolei u dziewczynek dominowały: Zuzanna, Emilia, Maja, Lena, Julia - informuje nas Katarzyna Koczwara, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

   Co ciekawe, czasem rodzice decydowali się nadać swoim dzieciom dość nietypowe imiona. W gronie młodych cieszyniaków znajdują się od zeszłego roku, między innymi, Aron, Dalia, Dorian, Bianka, Kajtek, Noa, czy Taha. - W kilku przypadkach nie wyrażono zgody na dane imię, głównie w przypadkach nawiązujących do indyjskich bóstw, z uwagi na obrazę uczuć religijnych - dodaje Katarzyna Koczwara.

   wiadomosci.ox.pl/cieszyn-ktore-imiona-najpopularniejsze-w-2019,61665

   [Mój komentarz: ustawa nie zabrania nadawania imion obrażających uczucia religijne, tylko ośmieszających, ale także zdrobniałych, jak np. Kajtek. ]
   --
   De gustibus...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.