Dodaj do ulubionych

Rok 2019 w Zambrowie: najpopularniejsze imiona

18.01.20, 19:44
Rok 2019 w Zambrowie: najpopularniejsze imiona, urodzenia, małżeństwa, zgony

Pożegnaliśmy stary rok. Ale zanim zapomnimy o nim całkowicie, spójrzmy na niego jeszcze raz. Wszak to doskonały moment na statystyczne podsumowanie i garść liczb. Ilu nas przybyło, a ilu ubyło? Jak często stawaliśmy na ślubnym kobiercu, a ile razy drogi małżonków się rozchodziły? Jakie imiona wybieraliśmy dla dzieci? Zaglądamy do statystyk Urzędu Stanu Cywilnego oraz Wydziału Spraw Obywatelskich i podsumowujemy rok 2019 w zambrowskim wydaniu.

Przez cały miniony rok Urząd Stanu Cywilnego w Zambrowie wypisał 348 aktów urodzenia dziecka. Statystyka ta dotyczy dzieci urodzonych wyłącznie w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie. Natomiast samych nowych mieszkańców Zambrowa urodziło się w minionym roku 213. Dziewczynkom najczęściej na imię dawano Zofia, Zuzanna, Julia, Oliwia, Gabriela i Maja, a chłopcom - Antoni, Aleksander, Ignacy, Franciszek, Szymon i Miłosz.

USC w pojedynczych przypadkach rejestrował rzadziej spotykane imiona – Marianna, Judyta, Mia, Jarosław, Korneliusz czy Janusz. W urzędowych kartotekach widnieją także imiona dzieci, których przynajmniej jeden rodzic jest obcokrajowcem, stąd w ubiegłorocznych statystykach m.in. Inna, Ibrokhin czy Leila.

zambrow.org/artykul/rok-2019-w-zambrowie/913731
--
De gustibus...
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.