Dodaj do ulubionych

Gliwice 2019: Elżbieta, Maryla Ryszard – kiedyś

18.01.20, 19:58
Elżbieta, Maryla Ryszard – kiedyś popularne imiona, dzisiaj w odwrocie. W Gliwicach wygrywają…

Kuba, Jaś, Zuzia i Hania to najczęściej wybierane imiona, które nadawane były dzieciom urodzonym w Gliwicach w 2019 roku. Czego jeszcze możemy dowiedzieć się z rejestrów gliwickiego Urzędu Stanu Cywilnego?
W całym minionym roku w naszym mieście przyszło na świat 2149 dzieci – 1108 chłopców oraz 1041 dziewczynek, zarówno Polaków, jak i obcokrajowców. Liczba sporządzonych aktów urodzeń była jednak większa. Doliczając bowiem wpisane do Systemu Rejestrów Państwowych akty urodzenia dzieci obywateli polskich sporządzone za granicą, wychodzi, że w 2019 roku przyszło na świat aż 2508 dzieci gliwiczan.

Najpopularniejszymi imionami AD 2019 były – dla chłopczyka – Jakub (obdarzono nim 51 szkrabów), a dla dziewczynki Zuzanna (występuje w roczniku łącznie 56 razy).
Co ciekawe, imiona te plasują się w pierwszej dziesiątce gliwickich, śląskich i ogólnopolskich rejestrów od dobrych kilku lat.

Kto „gonił” w Gliwicach Zuzie i Kubusiów? Wśród chłopców o palmę pierwszeństwa rywalizowali: Jan (tym imieniem obdarzono 45 maluchów), Filip i Szymon (występują po 42 razy) oraz Aleksander (35). W gronie dziewczynek, poza Zuzią, królowały imiona takie jak Hanna (44), Zofia (41), Maja i Lena (po 37) oraz Alicja (36).

Do najrzadszych imion nadawanych gliwickim dzieciom w minionym roku należały: Balbina, Maryla, Elżbieta, Larysa, Faustyna, Jessica i Józefina, Kryspin, Albert, Roch, Amadeusz, Ryszard, Ziemowit i Edgar. Być może obdarzone nimi maluchy spotkają się w piaskownicy lub szkolnej ławce z rówieśnikami o obcojęzycznych imionach, takich jak Vivien, Amira, Aurora, Kira, Aurelia, Greta, Abigail, Kirił, Justin, Noah i Arsen?…

(żms)/MSI


--
De gustibus...
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.