Dodaj do ulubionych

Człuchów 2019: Filip i Zuzia - najpopularniejsze

18.01.20, 20:02
Filip i Zuzia - najpopularniejsze imiona w powiecie człuchowskim
Piotr Furtak

Filip i Zuzia – te imiona były najpopularniejsze w ubiegłym roku wśród rodziców dzieci urodzonych w ubiegłym roku w człuchowskim szpitalu. W USC w Człuchowie zarejestrowano w sumie 364 dzieci.
W roku 2019 największym wzięciem wśród chłopców cieszyło się imię Filip (11), Szymon (10), Wojciech (9), Kacper (8), Mikołaj (7) i Antoni (6). Jak widać trendy nieco się zmieniły, chociaż…
- To co się nie zmieniło, to na pewno przewaga tradycyjności nad nowoczesnością – mówi Dorota Wricz-Rekowska, szefowa USC w Człuchowie.
W roku 2018 najpopularniejsze były: Szymon, Aleksander i Antoni – po 10 chłopców otrzymało takie imię. Na dalszych lokatach znalazły się Nikodem (9), Jakub (8), Wojciech (8), Filip (7), Maksymilian (6).
Na pewno mija moda na Jakubów. To imię przez wiele lat było w czołówce, teraz jest poza nią.
Rodzice z powiatu człuchowskiego nie wybierają imion udziwnionych. W Katowicach zarejestrowano w ubiegłym roku takie imię jak Wiedzimin, odrzucono natomiast takie propozycje jak Rambo, Joint, czy Nutella. W Człuchowie takich pomysłów nie było. Wśród chłopców pojawiały się takie imiona jak Orest, Samuel, Zachariasz, Kordian czy Nataniel, wśród dziewczynek zarejestrowane zostały m.in. Lea, Lila, Ariana czy Carmen.
Najpopularniejszymi imionami wśród dziewczynek są: Zuzanna (8), Kornelia, Lena, Zosia, Marcelina, Laura (po 6). Rok wcześniej wydawało się, że do łask wróci Maria, która była na drugim miejscu w rankingu popularności. Okazało się, że w tym przypadku był to chwilowy trend. Nadal jednak wzięcie mają Leny, ubiegłoroczne liderki tych statystyk w powiecie człuchowskim.
Na pewno do rzadkich imion należy Tymon. W ubiegłym roku w człuchowskim USC zarejestrowano jednego Tymoteusza, Tymona jednak nie. A takie właśnie imię otrzymał pierwszy mieszkaniec powiatu człuchowskiego urodzony w 2020 roku.
Niestety spadła liczba dzieci rodzących się w człuchowskim szpitalu. W roku 2017 było to 441 dzieci, w roku 2018 – 401 narodzin w tym zaledwie 364.

czluchow.naszemiasto.pl/filip-i-zuzia-najpopularniejsze-imiona-w-powiecie/ar/c1-7501005
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.