Dodaj do ulubionych

Imiona dla świętej trójcy🙈

04.02.20, 18:43
Jestem aktualnie w 5 miesiącu ciąży. A dokładniej ciąży... trojaczej. Boję się jak nie wiem. Strach na każdym najmniejszym kroku. Ale pomimo to kruszynki muszą mieć swoje imiona. Będą 3 dziewczyny. Z mężem wybraliśmy już imiona dla 2 z nich: Anastazja i Marianna. Jednak 3 imię nadal pozostaje niewiadomą. Nie potrafimy dojść do porozumienia, a jak na razie nie pojawiło się imię odpowiadające i mnie i mężowi. Moje typy to: Jadwiga, Aniela (aczkolwiek razi mnie lekkie podobieństwo do Anastazji), Rozalia. Są jescze imiona nieco wydumane, które bardzo mi się podobają Marita, Marika, Tamara, Idalia. Typy męża to Honorata, Kalina, Luiza. Dajcie znać co myślicie? Może macie jakieś własbe propozycje?
Obserwuj wątek
  • ilia.1 Re: Imiona dla świętej trójcy🙈 04.02.20, 19:55
   Propozycje imion: Elżbieta, Dorota, Liwia, Teresa, Olimpia, Wiktoria, Kornelia, Serafina, Letycja, Lawinia, Bogna, Janina, Ludwika, Blanka, Bianka, Urszula.

   Sądzę, że Idalia, Kalina, Luiza i Rozalia to także piękne imiona, które bardzo pasują do imion Anastazja i Marianna.
  • paula.anna Re: Imiona dla świętej trójcy🙈 04.02.20, 21:31
   Podoba mi się Rozalia!
   I Jadwiga.
   I Honorata.
   Ew. Idalia


   Marita, Marika, Tamara, Luiza i Kalina- zdecydowanie nie podobają mi się.
   I wg mnie zupełnie nie pasują do Marianny.


   --
   pink stinks
   Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • gaudencja Re: Imiona dla świętej trójcy🙈 04.02.20, 23:03
   Witaj!
   To wielkie wyzwanie smile
   Marianna i Anastazja podobają mi się, zwłaszcza Marianna. Idalia również podoba mi się ogromnie, polecam ją bardzo smile Imion będących przekształceniem Marii, jak Marita i Marika, nie nadawałabym w ogóle, ale zwłaszcza w zestawieniu z Marianną - za dużo dobrego naraz. Tamara wydaje mi się ostra i trochę nie w tym stylu, co imiona dwóch pozostałych sióstr.

   Jadwiga, Aniela - świetne IMO. Honorata - podoba mi się bardziej od Tamary, też trochę inny styl niż dwa pozostałe imiona, ale i tak bardziej zbliżona niż Luiza czy Kalina. Wiele wskazuje na to, że Kalina pochodzi od rosyjskiej męskiej formy imienia Kalinik, tak właśnie brzmiącej, której przypisano płeć żeńską. Loiuse to francuski odpowiednik Ludwiki - a może by rozważyć Ludwikę, zwaną także Luizą z francuska?

   Inne propozycje: Eleonora, Klementyna, Tacjana, Celestyna, Teodozja, Letycja.

   --
   "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
   (Walery Pisarek)
  • mamaitwinsy Re: Imiona dla świętej trójcy🙈 04.02.20, 23:12
   Marianna i Anastazja bardzo mi się podobają wink
   Z Twoich propozycji podobają mi się Jadwiga, Idalia oraz Rozalia i Aniela. Marita i Marika u mnie totalnie na nie, dla mnie tez zbyt podobne do Marianny. Z propozycji męża podoba mi się Kalina.
   Popieram proponowaną Teodozję, świetnie by pasowała, ostatnio strasznie mi się się podoba.
   Może Urszula? Franciszka? Anatolia?

   --
   Melania i Teodor
   Franciszka
  • kaga9 Re: Imiona dla świętej trójcy🙈 05.02.20, 00:45
   Ja bym chyba pozostała w konwencji długich imion albo szukała wśród niewiele krótszych. Spośród Waszych wyborów najbliżej do pozostałej dwójki jest moim zdaniem Jadwiga.

   Z propozycji dziewczyn podoba mi się (także jako uzupełnienie całości) Konstancja, Józefina, Klementyna, Felicja i Celestyna, dodam Florentynę, Cecylię, Eleonorę...
  • sulimira Re: Imiona dla świętej trójcy🙈 05.02.20, 03:41
   Z waszych propozycji podobaja mi sie Aniela, Rozalia, Idalia i Kalina. Wydaje mi sie, ze pasowalaby rowniez Telimena i Florentyna. Adelajda rowniez mi pasuje chociaz moze przeszkadzac przy Anastazji. Dodalabym jeszcze Dobrawe i moze Leokadie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.