Dodaj do ulubionych

Teoretycznie - brat Witolda

23.02.20, 21:41
Hej!
Jakie imię waszym zdaniem pasuje dla brata Witolda? Kolejne dziecko w nieodległych planach a ja zaczynam rozmyślać bo już przy Witku mieliśmy z mężem ciężki orzech do zgryzienia. Niewiele jest imion, które obojgu nam się podobają. Mamy kilka typów ale ciekawa jestem waszych propozycji.
Na pewno odpada Jędrzej, Ignacy, Mikołaj i Leon/Leonard.

Pozdrawiam smile
Obserwuj wątek
    • paula.anna Re: Teoretycznie - brat Witolda 24.02.20, 10:42
      Nie wiem co "pasuje" 😉.
      Ja dla brata Witolda rozważyłabym:
      Leopolda
      Olgierda
      Floriana
      Teodora
      Stefana
      Jerzego
      Gustawa
      Feliksa

--
      pink stinks
      Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
      • gramag Re: Teoretycznie - brat Witolda 24.02.20, 16:03
        W "pasowaniu" chodziło mi najbardziej o podobny poziom popularności i naturalne zdrobnienie imienia.
        Podoba mi się Aleksander ale jest w czołówkach nadawania. Olgierd też mógłby być od biedy Olkiem ale czy to nie będzie zbyt oczywisty duet (mowa o Witoldzie i Olgierdzie)? Przy synku rozważaliśmy jeszcze m.in. Anatola i Fryderyka. Najnowszym wspólnym typem jest Bogumił.
        A może będzie dziewczyna i obejdzie się bez dylematów wink
        • gaudencja Re: Teoretycznie - brat Witolda 24.02.20, 22:02
          Nie wykluczałabym Olgierda z powodu nadmiernej oczywistości. Anatol i Fryderyk są bardzo w porządku i pasują IMO. Bogumił też niezły - a co powiecie na Bolesława? Też królewski.

Bardzo pasuje moim zdaniem również proponowany wcześniej Leopold.

Dla dziewczynki imię macie już wybrane?

--
          "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
          (Walery Pisarek)
    • sulimira Re: Teoretycznie - brat Witolda 25.02.20, 03:33
      Ja rowniez zaproponowalabym Olgierda, ale odpada. Bogumil fajny i nie idzie do gory tak jak Bogdan. Boleslaw i Bronislaw brzmia dobrze. Anatol podoba mi sie. Dodam Ireneusz, Ludwik, Bernard, Teodor i moze Leslaw.
    • gramag Re: Teoretycznie - brat Witolda 25.02.20, 09:54
      Dziękuję za wasze sugestie smile Na pewno wrócę do nich jak już faktycznie przyjdzie do podejmowania decyzji.
      Niestety większość odpada z różnych powodów (występują w rodzinie/u znajomych, źle się kojarzą, mąż lub ja nie przepadamy). Zostają tak na prawdę Fryderyk, Aleksander, Julian no i ten najnowszy Boguś.
      Kiedyś bardzo mocnym typem był Lew - co myślicie?
      Myślałam jeszcze nad Anatolem i Leopoldem - czy te końcówki nie są zbyt podobne do Witolda?

Gaudencjo, dla ewentualnej córki imię mamy wybrane od dawna - będzie Felicją.

Pozdrawiam
      • paula.anna Re: Teoretycznie - brat Witolda 25.02.20, 10:09
        O, też chciałam mieć Felicję. A ma Feliksa 🙂.

Z Waszych ostatnich typów- nie odrzycałabym Leopolda czy Anatola!
        W czym przeszkadza końcówka, jeśli reszta nie jest podobna (w stylu Kasia i Basia itp)?
        Poldek jest wg mnie świetny!
        Tolek też.
        Trzymam za nich kciuki!

W sumie tylko Aleksander (popularność i w ogóle) i Julian (mam Juliowstręt, a że Julek tak podobny do Julii...) mi się nie podobają.

--
        pink stinks
        Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
      • gaudencja Re: Teoretycznie - brat Witolda 25.02.20, 20:44
        Aleksander jest ogromnie popularny. Fryderyk i Bogumił - fajni. A Zygmunt?
        Z bardzo rzadkich - Tolisław - Tolek.

> Kiedyś bardzo mocnym typem był Lew - co myślicie?

Lew to po rosyjsku, a po polsku - Leon smile To nie jest bardzo znany fakt, ale tak jest...
        --
        De gustibus...
      • dalenia Re: Teoretycznie - brat Witolda 25.02.20, 21:32
        Fryderyk jest ekstra. Julian, Boguś okej, ale nie dla mojego dziecka. Popieram Anatola i Leopolda, mimo podobnych pełnych brzmień. W końcu na co dzień byłby Witek i Tolek albo Witek i Leoś/Poldek, a podobieństwo pełnych wersji nie jest aż tak silne. Lew to rosyjski Leon, wg mnie w Polsce pretensjonalny. I mocno zwierzęcy, jakoś nie kumam, czemu ludzie go nadają.

Ps. Wituś jest super, szkoda, że mojemu mężowi nie pasuje.

• sulimira Re: Teoretycznie - brat Witolda 26.02.20, 03:53
        Felicja podoba mi sie. Leopold jednak zbyt bliski jak dla mnie. Aleksandra lubie, ale przechodzi wlasnie przez okres swojej wiekszej popularnosci wiec jezeli ma byc Olek to Olgierd i Oleg wybralabym. Fryderyk i jego zdrobnienia jakos nigdy mnoe nie urzekaly. Nie mam jakis negatywnych odczyc, mam wujka fajnego o tym imieniu, ale po prostu nie czuje tego imienia. Julian odpada poniewaz mam dosyc wszystkiego co Julkowate. Tutaj proponowalabym Floriana- tak pomiedzy Fryderykiem, a Julianem- Florek, ktory bardzo mi sie podoba i nie jest tak bardzo popualarny (jak narazie).
    • baskokvet Re: Teoretycznie - brat Witolda 26.02.20, 09:47
      Gdyby mój Witold miał brata-to byłby to Jeremi lub Tadeusz. Jerzy też pasuje - to drugie imię Witka. Mnie podoba się jeszcze Krzesimir -ale byłby tu opór męża.

--
      Zofia Wojownicza Księżniczka, Wielki Książę Witold, Przepiękna Helena

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.