Dodaj do ulubionych

Druga córa - babiniec się powiększa :)

25.02.20, 11:23
Cześć smile To mój pierwszy wpis na forum, a urzekło mnie tutaj to, że jesteście fajnym, zgranym i przede wszystkim miłym gronem osób, które mam nadzieję pomoże i mnie - niezdecydowanej babie smile

Zostały nam niecałe dwa miesiące do porodu, czas nagli a my wciąż nie mamy wybranego imienia.
Nasza pierwsza córa (6 lat) ma na imię Marcelina, które bardzo lubię ze względu na mnogość zdrobnień i możliwości odmian. Więc jest Marcycha, Marcysia, Masia, Masiołek, Masiul, Marcelinka, Marcyś...

Takie imiona właśnie lubię ale ciężko nam się na coś zdecydować. Przez długi czas byłam za Marianną, jednak partner je odrzuca ze względu na złe skojarzenia (nielubiana babcia), później na tapetę weszła Aniela, jednak nie do końca mnie to imię przekonuje a w dodatku mam sporo młodszą siostrę, z którą moja Marcycha się bawi- Amelię i już widzę te ciągłe pomyłki Aniela/Amela.

W najbliżej rodzinie nasz babiniec ma również takie imiona: Zuzia, Kasia, Dorota, Ewelina, Krysia, Beata, Ania.

Zależy mi na imieniu tradycyjnym, jednak takim, z którym i nastolatka będzie się dość dobrze czuła.
Wczoraj wpadła mi do głowy Lidia/ Lidka, Lidzia - widziałam, że wiele z Was odrzucają właśnie te zdrobnienia, jednak własnie mnie bardzo one pasują smile Lubię takie zadziorki i formy (Zocha, Bacha, Marcycha).

Pomożecie?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.