Dodaj do ulubionych

Apolonia czy Melania?

05.04.20, 17:01
Hej, interesuje mnie co myślicie o tych imionach: z jaką dziewczyną Wam się kojarzy (wygląd), jak odbieracie i jak byście zdrabniali. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • dalenia Re: Apolonia czy Melania? 05.04.20, 19:41
      Bardzo podobają mi się oba imiona. Nie mam skojarzeń z wyglądem, raczej nie kojarzę w ten sposób imion.

Apolonia ogromnie mi się podoba, mam ją na swojej liście. W dobie popularności Poli to zdrobnienie mocno mi się osłuchało. Wolałabym mieć Apolonię, względem której rzadko używana byłaby Pola - myślę, że jest to do zrobienia.

Melania także świetna. Chętnie bym ją rozważyła dla córki, ale mojemu mężowi zupelnie nie podchodzi zdrobnienie Mela. Melania jest ostatnio coraz częstsza, ale nadal raczej do nadania i nie wyskakuje jeszcze z każdego wózka wink
    • sulimira Re: Apolonia czy Melania? 05.04.20, 19:41
      Apolonia to dla mnie piekna Apolonia (Pola) Raksa. Melania dla mnie to calkowicie ulegla i podlegla Melania z "Przeminelo z wiatrem". Ta Melania czy Trumpowa to takie kobiety bez glosu. Nie ma nic zlego w tym, ale po prostu nie dla mnie. Ja lubie "charakterne" babki.
    • annthonka Re: Apolonia czy Melania? 06.04.20, 12:17
      Dla mnie zdecydowanie Apolonia, ale w pełnej formie - byle nie Pola. Poznałam kiedyś małą Apolonię, do której i o której wszyscy mówili właśnie Apolonia. Jest do zrobienia, chociaż zapewne wymaga trochę cierpliwości.

Melania to dla mnie takie ciepłe kluchy, na dodatek zdrobienie Mela jest dla mnie nie do przyjęcia.
    • paula.anna Re: Apolonia czy Melania? 06.04.20, 14:33
      Lubię Apolonię, nie znoszę wręcz Poli.

Od nadania tego imienia odstraszyłoby mnie więc używanie przez innych zdrobnienia Pola.
      I konieczność tłumaczenia, że moje dziecko to Apolonia, a nie po_prostu_pola.
      Do tego popularność po_prostu_poli 🤨.

Melania ok.
      Nie kojarzy mi się z konkretnym wyglądem.
      Zdrabnialabym może Melanka? Melka?
      Pewnie rzadko zdrabnialabym, bo za tym nie przepadam.

--
      pink stinks
      Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
    • stokrotka_96 Re: Apolonia czy Melania? 25.04.20, 16:10
      Apolonia w pełnej formie na tę chwilę podoba mi się bardziej, choć i Melanię lubię.

Apolonia byłaby moją bardzo mocną kandydatką, gdyby nie to, że sama Pola jest bardzo popularna. Zdrobnienie Pola jest ładne, ale dużo chętniej używałabym Apolonii i Apolonki. Trochę obawiałabym się, że koniec końców zostanie Polą, a Apolonią będzie nazywana tylko w dokumentach. Byłoby mi bardzo szkoda, gdyby Apolonia w ogóle nie była używana na co dzień.
      • sulimira Re: Apolonia czy Melania? 26.04.20, 07:42
        Rozumiem rozterke. Zdrobnienie Pola od Apoloni podobalo mi sie dopoki nie zastalo uzywane jako samodzielne imie i w takich ilosciach. Wydaje mi sie jednak, ze jezeli imie podoba sienajbardziej ze wszystkich to przy odrobinie wytrzymalosci i zapartosci da sie zapewnic, ze przynajmniej wsrod najblizszego otoczenia corcia bedzie nazywana Apolonia. Ludzie podaja przyklady ze swojego zycia, ze udalo im sie to, ale trzeba bylo powalczyc. Jak corcia bedzie starsza to sama zadecyduje jak woli- moze sie okazac, ze wsrod znajomych woli byc Pola.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.