Dodaj do ulubionych

Wybór imienia dla córki

07.04.20, 23:56
Hej smile
Chciałam was prosić o pomoc w wyborze imienia dla córki.
Z mężem nie możemy się zdecydować na żadne imię, każde z nas ma inne typy.
Typy męża:
Antonina - dla mnie za popularna
Hanna - jw.
Urszula - nie jestem przekonana i mam złe skojarzenia
Moje typy:
Łucja - mój numer 1 na ten moment, mąż nie jest przekonany
Felicja - raczej odpada u męża
Jedynym imieniem, które oboje akceptujemy jest Ewa. Lubię Ewę, ale chyba jednak chciałabym znaleźć coś ciekawszego... Myślałam o Anieli, ale czy nie kojarzy się zbyt "anielsko"?
Może macie jakieś propozycje?
Mamy już Idę i Różę.

Pozdrawiam

--
https://lb5f.lilypie.com/w7eM.png
Obserwuj wątek
    • ilia.1 Re: Wybór imienia dla córki 08.04.20, 08:19
      Osobiście wybrałabym Łucję. Łucja, Ida i Róża brzmią moim zdaniem bardzo dobrze.

Sugestie:
      Weronika, Helena, Eliza, Kornelia, Emilia, Liwia, Blanka, Alina, Kalina, Marcelina, Celina, Milena, Oktawia, Letycja, Diana, Adela, Flora, Janina, Klementyna, Jaśmina, Natalia, Leonia, Gabriela.
    • dalenia Re: Wybór imienia dla córki 08.04.20, 08:53
      Fajne propozycje.

Mężowska Hania i Tosia rzeczywiście ładne, ale popularne. Może zamiast Hanny - Helena (choć ta też nie jest taka rzadka), a zamiast Antoniny - Antonia? Urszula też mnie bardzo nie zachwyca, choć ostatnio patrzę na nią nieco przychylniejszym okiem.

Twoja Łucja fajna, mam w bliskiej rodzinie jedną. Felcia też super, mam wrażenie, że to będzie imię rosnące, coraz częstsze. Choć obecnie nadal oczywiście rzadkie. Anielka może i anielska, ale mi to nie przeszkadza. Myślę, że świetnie pasowałaby do imion sióstr.

Wasz kompromis, czyli Ewa - mnie tam się podoba smile lubię to imię, choć faktycznie może sprawiać wrażenie nudnego. Myślę, że Ewa na swój sposób tworzy ciekawy zestaw z imionami starszych dziewczynek.

Moje propozycje:
      Helena, Antonia, Kalina, Melania, Aurelia, Zoja, Wanda, Blanka, Marcelina, Adela, Laura, Lidia, Gaja, Kornelia
      • olgaol9 Re: Wybór imienia dla córki 08.04.20, 18:54
        Helenę mamy w rodzinie, a Antonia pewnie byłaby mylona z Antoniną.
        Mam wątpliwości, czy Łucja nie jest zbyt oczywista to moich dziewczyn?
        Z Twoich propozycji podobają mi się Zoja, Gaja i Adela. Zaciekawiła mnie Zoja, ale boje się czy nie imię nie będzie odbierane pretensjonalnie (?)Melania też jest fajna, ale mąż odrzuca przez zdrobnienie Mela.

--
    • paula.anna Re: Wybór imienia dla córki 08.04.20, 15:42
      Podoba mi się Felicja, Łucja i Ewa.
      Do imion sióstr, na zasadzie Piotra i Pawła, narzuca mi się Łucja.

Dlatego wolałabym Felicję 🙂.
      Ewa nie jest dla mnie przezroczysta, raczej uniwersalna, lubię ją i poperam, szczególnie jeśli podoba się Wam obojgu.
      Pasuje długością do imion sióstr 😉.

Aniela ok, nie się wcale nie kojarzy z aniołem.

--
      pink stinks
      Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
        • gaudencja Re: Wybór imienia dla córki 08.04.20, 19:31
          Jest dość oczywista, ale wszystkie te imiona są ładne i nie ma co z niej z tego powodu rezygnować. Gdybyś tak czyniła, pozostaną Ci albo imiona dużo częstsze, więc zamienisz siekierkę na kijek, albo rzadsze, na które nie wiem, czy chciałabyś się zdecydować. W podobnym stylu są IMO Klara, Helena, Marcelina/Marcjanna, a z rzadszych - Ligia, Lilla, Eunika i kilka już duuużo rzadszych. Zamiast Łucji możesz się też zdecydować na Łucjanę lub Łucjannę, są mniej oczywiste...
          --
          De gustibus...
        • paula.anna Re: Wybór imienia dla córki 12.04.20, 12:23
          Może nie "zbyt", jednak dla mnie, subiektywnie, jest to dość oczywisty wybór.
          Co nie znaczy, że to już jak Jaś i Małgosia i zdecydowanie odradzam.
          Mając jednak inne opcje, np Felicję, wybrałabym tę ostatnią 🙂

--
          pink stinks
          Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
    • dasza_dm Re: Wybór imienia dla córki 08.04.20, 16:29
      Z podanych przez Was najbardziej podobają mi się Urszula i Felicja. Ale byłoby dobrze, aby było to imię, które podoba się Wam obojgu, a nie tylko jednemu z rodziców...
      Może jakieś inne propozycje?
      Dziewczyny podały już sporo ciekawych imion, ja dorzucę tylko:
      Malwinę, Biankę, Olgę, Jagnę.

--
      Aniołek (*) 7tc
      listopad 2019r.
    • inga.a.m.r Re: Wybór imienia dla córki 08.04.20, 19:03
      Bardzo podobają mi się imiona twoich córek - tez mam Różyczkę i Idę (Idalię dokładnie).
      Podobają mi się Twoje typy, najbardziej chyba Felicja.
      Ewę też lubię, mimo popularności wśród populacji, ja nie spotykam małych dziewczynek o tym imieniu. Jeśli to byłby jedyny kompromis to myśle, ze mogłabym tak nazwać córkę.
      Z propozycji męża podoba mi się Urszula. Antonina i Hanna dla mnie za popularne.
      Proponuję Mariannę, Franciszkę i Klarę.

--
      Adela
      Marcelina
      Róża i Nina
      Ida
    • gaudencja Re: Wybór imienia dla córki 08.04.20, 19:27
      Hej!
      Propozycje Twojego męża również i dla mnie byłyby zbyt popularne. Twoje podobają mi się wszystkie, a wspólna - Aniela, można ją zdrabniać do Neli i jest naprawdę uniwersalna. Bardzo pasuje do Idy i Róży.

Z innych pomysłów może: Jadwiga (masa zdrobnień, w tym Wisia, Wiga, Iga, Jadwinia, Jagoda), Marianna (już była proponowana, ma urocze zdrobnienie Mania), Stefania, Sabina, Regina, Marcjanna, Franciszka.

Gaja wydaje mi się imieniem bardzo "ekologicznym", ale nie w szczególnie pozytywnym znaczeniu. Od lat jest szczególnie chętnie wybierane w środowiskach alternatywnych, choć wybór takiego imienia nie dowodzi bycia ekologiem wink
      --
      De gustibus...
    • sulimira Re: Wybór imienia dla córki 09.04.20, 00:36
      Antonine bardzo lubie, ale zbyt popularna, a Hanny nawet nie lubie wiec to na tyle. Urszula podoba mi sie, ale rowniez uwazam, ze obydwojgu rodzicow powinno podobac sie imie.
      Lucja jest fajna, ale Felicja dla mnie zawsze byla fajniejsza.
      Ewe odczywam jak Anne- przezroczyste imiona bez charakteru. Jakkolwiek na plus jest jej mniejsza popularnosc i fajne dopasowanie do imion siostr.
      Aniela jest swietna i idealnie pasuje do siostr. Napewno bedzie nasuwala te anielskie skojarzenie, ale imie to moze rowniez nosic mala lobuziara wedlug mnie calkiem wygodnie.
      Przy rozpatrywaniu Zoi i Gai nie da sie unikac Nawojki. Nawoja wydaje mi sie pasowac chociaz jest malo oczywista. Ja rowniez oddam swoj glos na Filomene i Marcjanne. Uwielbiam imiona w stylu Berenika, Eunika czy Eulalia wiec wrzuce je tutaj jezeli chcecie rozwazyc cos malo spotykanego.
    • humbelina Re: Wybór imienia dla córki 09.04.20, 15:08
      Jak przeczytałam o Uli to już wiedziałam, że będę Cię próbowała do niej przekonać. A później przeczytałam, że masz Idę i Różę i absolutnie Ula odpada, przy takich cudnych imionach sióstr tylko Anielka może im dorównać.
      Życzę powodzenia
    • mamaitwinsy Re: Wybór imienia dla córki 10.04.20, 17:13
      Z męża propozycji lubię Antoninę, ale dla mnie tez za
      popularna. Urszula tez mi się podoba, ale ostatnio jakoś mniej.
      Felicja i Łucja dla mnie super, uważam, ze oba fajnie pasują do imion sióstr.
      Aniela kojarzy mi się trochę anielsko, ale nie przeszkadza mi to skojarzenie i mogłabym nadać.
      Popieram proponowaną Melanię, Mariannę i Kornelię - fajnie IMO pasują do imion sióstr.
      Tez mam bliźniaki wink

--
      Melania i Teodor
      Franciszka
    • kocynder Re: Wybór imienia dla córki 13.04.20, 10:33
      Z propozycji męża:
      W "moim" kręgu są aż cztery małe Ulki (poniżej 5 lat) więc dla mnie to imię okropnie popularne. Z propozycji męża najlepsza Hanna, bo "zawsze znana" - z tym, że to imię tak częste, że niemal "przezroczyste" - przy nie tak licznych imienniczkach sióstr... wink Antonina jest prześliczna, ale, niestety, jak słusznie zauważyłaś - pnie się w górę w rankingach popularności.
      Z propozycji twoich:
      Łucji nie lubię - może dlatego, że znałam trzy (wszystkie dorosłe) i wszystkie były koszmarnymi osobami? Typu manager w dużym zakładzie pracy, mająca pełną władzę i bezpodstawnie gnojąca podległe pracownice, wyzywająca wulgarnie itd. Wiem, że to nie dowód, że KAŻDA Łucja tak musi, ale... Z doświadczeń osobistych - każdą Łucję obchodzę szerokim łukiem. wink Felicja - imię jak imię, ja nie lubię ani wersji żeńskiej ani męskiej, ale to po prostu dlatego, że mi "nie brzmi", komuś innemu może dźwięczeć pięknie. Aniela mi się zupełnie nie kojarzy "anielsko", bo z bohaterką książki Małgorzaty Musierowicz "Kłamczucha". Ewa podobnie jak Hanna - ładna, brzmi klasycznie, ale to "imię - szyba".
      Zaproponowałabym Adelę (bądź Adelajdę), Helenkę, Laurę, Emilię albo Darię.

--
      Kocynder - w gwarze śląskiej słowo określa sytuację ciężką do ogarnięcia, którą ciężko unieść - a wszyscy myślą, ze to coś od "kotka"... 3smile
    • olgaol9 Re: Wybór imienia dla córki 01.05.20, 18:44
      Witam Was po krótkiej przerwie wink
      Minęło trochę czasu i zmieniły się nieco nasze typy...
      Ewa nadal zostaje na liście jako kompromis, Marianna też, ale mąż jednak nie jest przekonany. Łucja trochę spadła w moim rankingu, bo u znajomych lada dzień ma pojawić się prawdopobnie Łucja (albo Rita). Jeśli będzie Łucja, to skreślam imię z naszej listy.
      Moja Felicja niestety odpada, bo nie przejdzie u męża.
      Myślałam jeszcze nad Leonią. Jak odbieracie to imię? Znacie jakieś dziewczynki o tym imieniu? Mąż zaproponował Faustynę, imię mi się podoba, ale jednak nie jestem przekonana, bo nasza Ida ma tak na drugie. Ostatnio spodobała mi się też Melania, ale mężowi nie pasuje zdrobnienie Mela uncertain.
      Pozdrawiam, Olga.

--
      • dalenia Re: Wybór imienia dla córki 01.05.20, 19:14
        Szkoda Marianki i Feli sad

Leonia jest super. Sama mam ją na swojej liście. Myślę, że to bardzo wdzięczne imię, a przy tym niecodzienne. Z imionami dziewczynek też brzmi świetnie.

Bardzo lubię też Faustynę, ale chyba brakuje mi w niej ładnych, poręcznych zdrobnień. Sam fakt, że jest to drugie imię Idy zupełnie by mi nie przeszkadzał.

Z Melanią mam ten sam problem wink mnie się podoba, ale mąż kategorycznie odrzuca przez Melę.

A może zamiast Marianny - Marcjanna? Może być Marcysią. Sporo ciekawych propozycji już padło, nie chciałabym się powtarzać.
        Może jeszcze: Cecylia, Diana, Dagna, Emma, Estera, Florentyna, Flora, Flawia, Gloria, Halszka (teoretycznie to zdrobnienie, ale mnie się podoba), Jaśmina (nie wiem, czy niezbyt kwiatowo?), Julianna, Kaja, Liwia, Ligia, Matylda, Otylia, Sara, Stella
      • mamaitwinsy Re: Wybór imienia dla córki 03.05.20, 00:07
        Popieram Leonię, bardzo mi się podoba.
        Szkoda, że Felicja odpada...
        Melanię tez bardzo popieram, moja córka rzadko bywa Melą (chociaż nam nie przeszkadza) najczęściej jest Melką, a dziadkowie nazywają ją Melańką wink
        Nie jestem fanką Faustyny, ale doceniłabym u kogoś.
        A może Blanka?

--
        Melania i Teodor
        Franciszka
          • stokrotka_96 Re: Wybór imienia dla córki 04.05.20, 00:05
            Ligia, Liwia, Blanka, Marianna, Marcjanna, Leonia - wszystkie śliczne.
            Dla swojej córeczki wybrałabym Leonię, a najchętniej Eleonorę i zdrabniałabym m.in. do Leoni (przez "ń") smile.
            Podoba mi się też Marcysia, ale prędzej wybrałabym Marcelinę niż Marcjannę.
            • olgaol9 Re: Wybór imienia dla córki 04.05.20, 00:09
              Przedstawiłam mężowi nowe propozycje, kilka odrzucił, ale kilka zaakceptował wink Ustaliliśmy nową listę i zdecydujemy jak mała będzie z nami.
              Będziemy wybierać z tych imion:
              Berenika, Leonia, Marianna, Blanka, Ligia, Liwia
              Marcjanna odpadła u męża uncertain Szkoda, bo jednak wolałam ją od Marianny.

--
              • dalenia Re: Wybór imienia dla córki 04.05.20, 22:52
                Świetna lista, trudno coś jednoznacznie wybrać.

Gdybym musiała koniecznie jakieś imię odrzucić, żeby zmniejszyć listę, to za pewne u mnie odpadłaby Liwia, bo sama osobiście nie jestem jej wielką fanką. Co nie zmienia faktu, że ją doceniam i fajnie zgrywa się z Idą i Różą. Pewnie zawahałbym się przy Blance, bo jednak jest dość częsta, najbardziej popularna z Waszych propozycji. Nieco na siłę, ale chyba odrzuciłabym też Mariannę. Niby spoko, ja sama jestem jej fanką, ale myślę, że pozostałe imiona jakoś lepiej wyglądają z imionami starszych dziewczynek. Może dlatego, że Marianna jest dla mnie taka retro-zakurzona, do spóły z iście babciową Helenką czy inną Franią. A imiona Waszych córek są nieco retro, ale jednak mniej zakurzone - trudno mi to wyjaśnić wink

Wyjątkowo pasuje mi u Was Berenika. Popieram też Leonię, Melanię i Ligię. Te imiona tworzą z Idą i Różą takie niecodzienne, "magiczne" zestawy. Świetnie się zgrywają.

Ale tak jak wspominałam - generalnie wszystkie imiona są super, wszystkie pasują. A te trzy na górze odrzuciłam mocno na siłę wink chciałam jednak w jakiś sposób skrócić listę. Bo równie dobrze mogłabym napisać 'wszystkie imiona są super, obojętne co wybierzecie' - no i byłoby to prawdą wink
              • sulimira Re: Wybór imienia dla córki 06.05.20, 00:10
                Z nowych imion odrzucilabym:
                Marianna- nie jestem do niej przekonana. Dla mnie to zlepek dwoch super popularnych imion.
                Blanka- nie podoba mi sie brzmienie i znaczenie plus jest zbyt popularna. Nie pasuje mi rowniez zbyt do siostr.
                Liwia- niestety dla mnie jest taka ucieta Oliwia chociaz tak oczywiscie nie jest. Jakkolwiek pasuje do siostr i to jest duzy plus.
                Bardzo pasuje mi:
                Berenika- imie sliczne, super znaczenie i pasuje fajnie do siostr nie tworzac zbyt oczywistego zestawu.
                Leonia- brzmi slicznie i rowniez nie tworzy oczywistego zestawu z siostrami chociaz swietnie pasuje.
                Ligia- osobiscie wybralabym Berenike, ale przyznam, ze Ligia pasuje mi najlepiej do siostr. Tworzy bardziej oczywisty zestaw, ale razem brzmia dla mnie imiona dziewczynek idealnie.
              • abiela Re: Wybór imienia dla córki 08.05.20, 00:36
                olgaol9 napisał(a):

> Będziemy wybierać z tych imion:
                > Berenika, Leonia, Marianna, Blanka, Ligia, Liwia

Podobają mi się w zasadzie wszystkie, najmniej może Blanka i Liwia. Ciekawa jestem, które wybierzecie.
                • paula.anna Re: Wybór imienia dla córki 08.05.20, 11:43
                  abiela napisała:

> Podobają mi się w zasadzie wszystkie, najmniej może Blanka i Liwia. Ciekawa jes
                  > tem, które wybierzecie.

Mam tak samo!

--
                  pink stinks
              • mamaitwinsy Re: Wybór imienia dla córki 12.05.20, 17:12
                Świetne imiona macie na liście, większość z nich mam także na swojej. Melania najbardziej mi się podoba, ale nie namawiam wink
                Ciężki wybór... same ładne imiona, jednak na waszym miejscu wybrałabym chyba Berenikę... albo Ligię. Oba imiona bardzo fajnie brzmią z imionami sióstr.

--
                Melania i Teodor
                Franciszka
              • olgaol9 Re: Wybór imienia dla córki 13.05.20, 13:16
                Łucja ostatecznie odpadła, bo u znajomych wczoraj pojawiła się Łucja.
                Mąż proponował jeszcze Olgę, ale jakoś nie jestem przekonana. Coraz bardziej podoba mi się Berenika, ale mam małą obawę czy nie będzie mylona z Weroniką.
                Ligia także jest mocnym typem, ale mąż nie jest przekonany ze względu na brak zdrobnień (dla mnie imię jest na tyle krotkie, ze nie wymaga zdrobnien).

--
            • olgaol9 Re: Wybór imienia dla córki 20.05.20, 18:18
              Witajcie,
              z radością informuję, że wczoraj na świat przyszła Ligia.
              Drugie imię jeszcze niewybrane, myślimy nad Karoliną lub Heleną po prababci mojej lub męża. Tylko jakoś nie możemy się zdecydować, które lepiej brzmi z pierwszym imieniem... a może jakieś inne drugie?
              Bardzo dziękujemy za wszystkie rady i sugestie, bardzo się przydały big_grin

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.