Dodaj do ulubionych

Imię dla siostry Oliwii

02.06.20, 09:01
Cześć,
Mam zagwozdkę smile będzie druga dziewczynka i tym razem mam pełną listę imion. Nie wiadomo co wybrać.
Szukam inspiracji i mam nadzieję, że mi pomożecie.
Obserwuj wątek
      • dalenia Re: Imię dla siostry Oliwii 02.06.20, 09:48
        Odrzuciłabym Amelię, Annę, Maję, Natalię i Wiktorię, bo są w moim odczuciu zbyt popularne.
        Gdybym miała wybrać imiona, które najbardziej pasują mi do Oliwii, to wybrałabym Biankę lub Nadię, ale oba są zupełnie nie w moim guście.

Mój głos na Gaję lub Anastazję.
      • inga.a.m.r Re: Imię dla siostry Oliwii 02.06.20, 09:56
        Wybrałbym Matyldę, Łucję lub Anastazję, ew. Gaję, ponieważ IMO te imiona nie tworzą z Oliwką nudnego zestawu. Lubię tez Michasię, ale ostatnio w moim otoczeniu popularna, wiec odrzuciłabym. Reszta imion nie w moim guście i zbyt popularne.
      • paula.anna Re: Imię dla siostry Oliwii 02.06.20, 10:00
        Bardzo podoba mi się Łucja i Matylda 🙂.
        Mniej, tzn docenilabym u kogoś- Michalina, Anastazja.
        Ew. Bianka.

Zniechęcam do Nadii, Amelii, Natalii, Mai, Wiktorii.
        Są bardzo popularne itp, są zdrobnieniami (Nadia), są zagranicznymi wersjami (Nadia).
        No nie.

Co prawda Oliwia też jest bardzo popularna, jednak nie trzeba kontynuować tego "klucza" u kolejnych dzieci.
        Nie dopasowywałabyn też imion do siebie, bo wtedy to chyba musiałaby być Nadia?
        A to rosyjskie zdrobnienie to dla mnie opcja "po moim trupie" 😉.
      • ilia.1 Re: Imię dla siostry Oliwii 02.06.20, 10:02
        Sądzę, że z rozważanych imion wybrałabym: Amelię, Biankę, Łucję, Matyldę lub Michalinę.

Sugestie: Adela, Janina, Weronika, Emilia, Marcelina, Leonia, Eliza, Helena, Aurelia, Kornelia.
      • gaudencja Re: Imię dla siostry Oliwii 02.06.20, 21:15
        Hej!
        Wybierałabym między Anastazją, Łucją a Matyldą. Dorzuciłabym jeszcze Eleonorę.
        Reszta (poza Gają) jest albo popularna teraz, albo np. rosyjskim zdrobnieniem rosyjskiego odpowiednika polskiego imienia (Nadia <- Nadieżda <- Nadzieja).
    • karola1705 Re: Imię dla siostry Oliwii 02.06.20, 21:43
      Amelia, Maja, Natalia i Wiktoria są bardzo popularne więc nie skłaniam się ku nim. Osobiście nie podoba mi się ani Anastazja, ani Bianka, Gaja też średnio, a już najmniej Nadia. Zostały: Anna, Izabela, Łucja, Michalina i Matylda. Ania to imię też dosyć oklepane, ale u małych dziewczynek nie aż tak częste. Nie jestem w stanie powiedzieć Ci, które z imion najbardziej i najlepiej pasuje do Oliwki, to już musisz wyczuć sama wink Może jak przeczytasz sobie na głos zestawy imion, to któryś spodoba Ci się szczególnie:

Oliwia i Anna
      Oliwia i Łucja
      Oliwia i Izabela
      Oliwia i Matylda
      Oliwia i Michalina

Mnie chyba dwa ostatnie "zabrzmiały" najbardziej.
    • arabeskaa Re: Imię dla siostry Oliwii 04.06.20, 21:35
      Dzięki za podpowiedzi smile
      Póki co to stoi na Łucji (mój osobisty faworyt), Matyldzie, ale pojawiły się i nowe czyli Weronika i Eulalia. To ostatnie dość rzadkie, ale jak najbardziej było nadawane w Polsce.
      • sulimira Re: Imię dla siostry Oliwii 05.06.20, 00:25
        Eulalia bardzo mi sie podoba. Tak samo jak Idalia i Eunika. Tworzy niesamowity zestaw z Oliwia. Weronika nie w moim guscie. Rowniez wole ciekawsza Berenike. W podbnym klimacie jest rowniez Anika.
        Lucja jest rowniez bardzo ladna.
        Ciekawa jestem jakie wybierzecie. Tak samo popularne jak Oliwia czy cos z kompletnie innej polki.
      • dalenia Re: Imię dla siostry Oliwii 05.06.20, 08:28
        Wybrałabym Matyldę, choć szczerze mówiąc żadne z imion nieszczególnie mi pasuje do Oliwii. Co oczywiście nie jest najważniejsze wink na pewno odrzuciłabym Eulalię, już Eunika byłaby lepsza.
      • sulika Re: Imię dla siostry Oliwii 05.06.20, 11:14
        Popieram Łucję, która bardzo mi się podoba oraz Matyldę, którą lubię mniej, ale przyznaję, że ma ,, coś w sobie". Obydwa imiona tworzą z Oliwią ciekawy, nieoklepany zestaw.

Weronika to ładne imię, ale do niedawna bardzo popularne, nadal zresztą dość często nadawane. Chociaż z drugiej strony popularność Wam chyba nie przeszkadza, skoro macie Oliwkę. wink Proponowana inna forma Weroniki - Berenika byłaby fajną alternatywą.

Popieram Eulalię, ale muszę przyznać, że w Waszym przypadku jeszcze lepsza byłaby Eunika. Oliwia i Eulalia - to moje obiektywne odczucie, ale troszkę mi się ten zestaw zlewa, nie bardzo, ale trochę tak. Moim zdaniem, duet ,,Oliwia i Eunika'' brzmi dużo lepiej.
    • arabeskaa Re: Imię dla siostry Oliwii 08.06.20, 10:51
      Okropnie mi się Eunika podoba smile dobra alternatywa do Weroniki, dziękuję za pomysł. Weronika ma u nas w rodzinie historię, więc głównie dlatego biorę ją pod uwagę.
      Prawdę mówiąc nie przeszkadza mi popularność imienia. Chodzi mi o to coś o "love do imienia" i tą pewność, że to jest właśnie to imię. Tak miałam z Oliwią i żadne imię nie wchodziło w grę. Podobno czasem tak jest, że samo imię przychodzi dosłownie w ostatniej chwili.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.