Dodaj do ulubionych

Bohaterowie mojego opowiadania - imiona :)

23.06.20, 18:03
Pisałam ostatnio opowiadanie na konkurs (warto było smile) i od paru dni chodzi mi po głowie taki wątek (ale czy słusznie?...). Otóż postanowiłam zrobić listę imion, które nadałam bohaterom, i podzielić się nimi smile
Oto i moja lista:

Aleksander (nazywany Bolesławem)
Oktawia
Julian
Karol
Stanisław
Ewelina
Leon
Ignacy

Co o nich sądzicie? Które z nich podobają wam się najbardziej? Z którymi z nich spotykacie się w rzeczywistym świecie? smile
K.
Obserwuj wątek
    • adalwinka Re: Bohaterowie mojego opowiadania - imiona :) 23.06.20, 21:03
      Oktawia, Bolesław - podobają mi się najbardziej, na razie nie spotkałam osób noszących te imiona.
      Aleksander, Karol - nigdy ich nie lubiłam, tym bardziej zniechęca mnie ich duża popularność.
      Ewelina - również nie lubię. Wszystkie, które poznałam, mają co najmniej dwadzieścia kilka lat.
      Julian - całkiem fajne imię, choć trochę za miękkie i dlatego wolę Juliusza wink
      Niezbyt często, ale spotykam Julków.
      Stanisław, Leon, Ignacy - naprawdę ładne imiona smile
      Stasiów kojarzę kilku, Leona chyba tylko jednego (miał brata Borysa), a małego Ignasia póki co żadnego (poznałam dwóch dorosłych).
      • chayah Re: Bohaterowie mojego opowiadania - imiona :) 23.06.20, 21:08
        Dzięki smile opowiadanie ma częściowo charakter biograficzny i tak się składa, że dwa imiona z tej listy, które podobają ci się najbardziej, to imiona postaci rzeczywistych smile
        Zgodzę się co do Stanisława, Leona i Ignacego - to faktycznie bardzo ładne imiona smile Dwa ostatnie wybierałam sama smile
    • sulimira Re: Bohaterowie mojego opowiadania - imiona :) 23.06.20, 21:59
      Julian, Karol i Ewelina na nie, ale pozostale imiona fajne. Najbardziej podoba mi sie Oktawia i Boleslaw. W rodzinie mam kilki Aleksandrow i Aleksander, ktorych lubie wiec pomimo popularnosci mam przyjemne odczucia do tych imion. Karola rowniez mam w rodzinie, ale jakos nie moge sie przekonac do tego imienia pomimo, ze bardzo przystojny facet.
    • chayah Re: Bohaterowie mojego opowiadania - imiona :) 07.07.20, 20:59
      Zapomniałam napisać, że spośród trzech imion, które sama wybierałam, dwa zostały zaczerpnięte z literatury (spróbujcie zgadnąć, które smile), a jedno nawiązuje do postaci rzeczywistej. Spośród całego zestawu w sumie mogłabym nadać większość wypisanych imion (w tym dwóch moich ulubieńców, którzy znaleźli się w tym zestawieniu smile) - tylko jedno jest zbyt podobne do imienia występującego w rodzinie, a jedno robi się popularne w moim otoczeniu.
      Czekam na publikację, na razie w tej kwestii cisza w eterze tongue_out
    • aledziwok Re: Bohaterowie mojego opowiadania - imiona :) 09.07.20, 16:24
      Aleksander podoba mi sie, pomimo popularnosci, ma ladne zdrobienia i wydaje mi sie ze jest to imie ponadczasowe i uniwersalne. Ewelina zupelnie na nie, Oktawia brzmieniowo w porzadku, ale nie podobaja mi sie, zadne zdrobnienia. Ignacy i Leon pomimo tego, ze to imiona na czasie obecnie, to jakos mi sie nie podobaja, tak samo ze Stanislawem. Julian jak na imie meskie wydaje mi sie bardzo 'miekki', ale to tylko moja opinia. Karol - neutralny, swojego dziecka bym tak nie nazwala, ale ogolnie jest ok.
    • chayah Re: Bohaterowie mojego opowiadania - imiona :) 12.07.20, 11:26
      Moje opinie o każdym z tych imion:

- Aleksander - ładne, ale zbyt popularne (vide wątek o najczęściej nadawanych imionach w Białymstoku); miałam w rodzinie dwie osoby o tym imieniu (obie już nie żyją). Większość znanych mi chłopców o tym imieniu jest w przedziale wiekowym 16-18 lat.
      - Bolesław - super, skojarzenia z bajką "Bolek i Lolek" i z Prusem są na plus smile Nie znam osobiście żadnego Bolesława.
      - Oktawia - bardzo ładne, mogłabym nadać (ale chyba przy dziesiątym dziecku smile). W Internecie zetknęłam się z kilkumiesięczną Oktawią.
      - Julian - podoba mi się ze względu na silne skojarzenie z Ochockim z "Lalki". Mam kolegę Juliana (18,5 roku), kojarzę też jednego w wieku ok. 16 lat.
      - Karol - odpada ze względu na popularność. Niedawno spotkałam około 8-letniego Karola, znam też około 2-letniego chłopca o tym imieniu (ma starszego brata Piotrusia).
      - Stanisław - jedno z moich ulubionych imion męskich smile Kojarzę kilku nastoletnich Stasiów oraz jednego około 3-letniego.
      - Ewelina - nie nadam, w rodzinie jest już Ewa. Na zajęciach z rosyjskiego mieliśmy w grupie 35-latkę o tym imieniu.
      - Leon - robi się popularny w mojej okolicy. Znam dużo chłopców o tym imieniu, większość w wieku od ok. roku do 3 lat.
      - Ignacy - moje najulubieńsze imię męskie smile obecnie nr 1 dla synka (o ile się go doczekam). Znam dwóch 18-latków oraz 2-latka o tym imieniu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.