Dodaj do ulubionych

Jan czy Leon?

24.06.20, 13:07
Które imię bardziej Wam się podoba?
I które bardziej pasuje do Anny?
Obserwuj wątek
    • dalenia Re: Jan czy Leon? 24.06.20, 13:22
      Do Anny oba pasują. Mnie osobiście bardziej podoba się Jan, natomiast z drugiej strony jest on tak częsty, że aż przezroczysty sad Postawiłabym więc raczej na Leona - też ładne imię, ale jednak świeższe od Jaśka.
    • ilia.1 Re: Jan czy Leon? 24.06.20, 14:07
      Osobiście wybrałabym Leona ze względu na mniejszą popularność.

Sugestie: Tobiasz, Maksym(ilian), Iwo, Bruno(n), Feliks, Ludwik, Konstanty, Tadeusz, Olaf, Klemens, Fabian, Teodor, Wiktor, Fryderyk, Stefan, Edwin, Ignacy, Leopold, Henryk, Olgierd.
    • paula.anna Re: Jan czy Leon? 24.06.20, 15:04
      Anna i Jan- i mamy 2 najczęściej nadawane w Polsce imiona 😁.
      Zresztą nie lubię Jana, a JaSia wręcz nie znoszę.
      Z tych 2 wolę Leona, chociaż już mi się "przejada" i wydaje coraz bardziej mdły 😒.
    • sulimira Re: Jan czy Leon? 24.06.20, 22:43
      Obydwa imiona pasuja do Anny. Leona nie lubie, Jasia natomiast bardzo, ale jest bardzo popularny znowu. Zamienilabym Leona na Lecha, a Jana na Jasze (Jaszko jest swietnym zdrobnieniem).
    • adalwinka Re: Jan czy Leon? 25.06.20, 22:07
      Jan jest ładnym i klasycznym imieniem, jednak jego popularność i obecność we wszystkich grupach wiekowych IMO sprawia, że stał się nudny. Do Anny wybrałabym coś mniej oczywistego, ponadto Leon podoba mi się znacznie bardziej.
    • stokrotka_96 Re: Jan czy Leon? 25.06.20, 23:55
      Leon - robi się popularny i czuję, że zostanie nowym Filipem, jednak wydaje mi się świeższy niż Jan.
      Poza tym, podoba mi się zestaw Anna i Leon. Nie jest do bólu przewidywalny - klasyczne, popularne od wieków imię z podium + powracające imię retro. Bajka. Kiedyś nie byłam wielką fanką Anny, wręcz popularność bardzo mnie do niej zniechęcała. Jednak ostatnio polubiłam brzmienie pełnej formy - Anna - pięknie i dostojnie.

Anna i Jan - hm... trochę nuda. Co do samego imienia, Jan mnie szczególnie nie przekonuje w wersji oficjalnej. Jednak całkiem, całkiem podobają mi się zdrobnienia Jaś i Janek. Gdyby dziewczynka nosiła mniej popularne imię (hm... np. Klara, Róża, Łucja), to z Jana bym nie rezygnowała.

Ogólnie zaczęłam doceniać zestawy, w których jedno imię jest klasykiem praktycznie nigdy niewypadającym z mody, a drugie czymś rzadszym. Jednak z reguły dwa popularne imiona nie tworzą już takiego zjawiskowego efektu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.