Dodaj do ulubionych

Imię dla siostry Feliksa :)

28.06.20, 07:15
Pomocy smile
W grudniu przyjdzie na świat nasza córeczka. Mamy już synka-Feliksa. Do tej pory nie możemy z mężem porozumieć się w kwestii imienia dla córki, które współgrałoby z imieniem syna.
Jako że ja wybierałam imię dla syna (borze tucholski, ile ja się nasłuchałam, że dziecko krzywdzę tym imieniemsmile )-mąż ma pierwszeństwo w wyborze imienia dla siostry Felka.
I tu zaczynają się lekkie zgrzytybig_grin Mąż wybrał imię Alicja. Oczywiście bardzo mi się podoba, ma dużo,fajnych zdrobnień, ale czy nie jest obecnie zbyt popularne? Mam wrażenie,że co druga dziewczynka to Ala wink
Moje typy to: Wanda, Matylda, Halszka (moja miłość), Rita, Lidia, Florentyna -mąż mnie wyśmiał-Florka i Felek to jak Flip i Flapsad Wszystkie moje propozycje mąż odrzucił..
Jesteście bardzo kreatywne (kreatywni), może jeszcze jakieś imię Wam wpadnie do głowy?
Aha, nazwisko dość długie,trzysylabowe, zakończone w formie żeńskiej -ska.
Dziękuję i pozdrawiam smile
Obserwuj wątek
    • ilia.1 Re: Imię dla siostry Feliksa :) 28.06.20, 09:09
      Sądzę, że Feliks to piękne, klasyczne imię, które ma śliczne zdrobnienia. Myślę, że wybrałabym Alicję, Lidię lub Matyldę z rozważanych imion.

Sugestie: Róża, Rozalia, Weronika, Helena, Łucja, Lilla, Lilia, Lilian(n)a, Alina, Kalina, Michalina, Letycja, Kamila, Bogna, Inga, Regina, Kornelia, Marcelina, Klara, Liwia, Celina, Janina, Leonia, Natalia, Oktawia, Aurelia, Teresa, Stefania, Urszula, Amelia, Julian(n)a, Zofia, Estera, Stella, Emma, Lawinia, Bianka, Blanka, Paulina, Adela, Anastazja, Jaśmina, Eliza, Dorota, Ida(lia), Ludwika, Melania, Konstancja, Lea, Karolina, Laura, Diana, Milena.
    • gaudencja Re: Imię dla siostry Feliksa :) 28.06.20, 09:50
      Hej!
      Alicji faktycznie teraz jest zatrzęsienie. Też jest trochę monotematyczna z Feliksem, bo zawiera "-li-". Przeciwko temu imieniu w moich oczach przemawia także niejednoznaczna etymologia, być może Alicja jest zdrobnieniem Adelajdy.

Jeśli uwielbiasz Halszkę, to może mąż by się zgodził na Elżbietę? Halszka, a właściwie Halżka, jest zdrobnieniem Elżbiety i młodą Elę można również zwać Halszką bez uszczerbku dla wiedzy etymologicznej. A w dodatku od Ali do Eli jest niedaleko. Feliks i Elżbieta brzmią dostojnie.

Idąc tropem "-li- proponuję jeszcze Marcelinę, Cecylię, Aurelię, Juliannę, Liwię, Lillę, Olimpię, Eulalię, Ligię, Idalię, Linę, Adelindę, Eligię, Anatolię (Tolę), Emilianę, Telimenę.
    • hudafik Re: Imię dla siostry Feliksa :) 28.06.20, 10:36
      Skoro mąż ma pierwszeństwo, a Tobie podoba się Alicja to nie zastanawiałbym się i nadałabym to imię. Jest to jedno z moich ulubionych imion i fajnie pasuje do Feliksa (chyba jakbym miała sama bez żadnych podpowiedzi wybrać imię dla siostry Felka padłoby właśnie na Alicję). Jedyny minus to rosnąca popularność, ale do Julki czy Zofii chyba jeszcze daleko smile Z Twoich typów bardzo podoba mi się Lidia i jest tuż za Alicją.

Ja proponuję jeszcze: Amelia, Emilia, Iga, Klara, Sara

• paula.anna Re: Imię dla siostry Feliksa :) 28.06.20, 10:50
      Mój Feliks ma sistry Matyldę Klarę i Annę.
      Nazwisko też mamy 3 sylabowe, zakończone na -ska.

Alicję odradzam. Bardzo popularna, Ala brzmi nijako, a wiele osób będzie tak skracać.
      No i jakoś mi nie brzmi z Feliksem.
      Ale nie musi.

Wanda i Florentyna, obok Matyldy oczywiście, bardzo mi się podobają 😃.

Proponuję Stefanię, Aurelię, Eleonorę, Jadwigę.
    • dalenia Re: Imię dla siostry Feliksa :) 28.06.20, 12:00
      Alicja jest śliczna, ale bardzo popularna. Powiem Ci, że wśród moich znajomych, od grudnia urodziły się 3 Alicje. Ala zaczyna w moich stronach stawać się druga Hanką sad

Twoje propozycje są bardzo fajne, może poza Ritą, która mnie jakoś nie zachwyca. Może zamiast Ali-Alicji spodoba się Wam Ala-Alinka?

Z innych typów, trochę bardziej osłuchanych, co by mężowi podpasowały:
      Kornelia, Aniela, Rozalia, Róża, Marianna, Antonina, Michalina, Marcelina
    • boy_named_sue Re: Imię dla siostry Feliksa :) 29.06.20, 15:59
      Halszka, Matylda, Wanda i Rita są super, Halszkę kocham smile
      Inne, które się mi podobają i pasują wg mnie do Feliksa: Alina, Aniela, Aurelia, Bibianna, Cecylia, Dalia, Eleonora, Jagna / Jagienka, Łucja, Narcyza, Ronja, Rozalia
      Inne, które lubię i które mają znaczenie pasujące do znaczenia imienia Feliks : Faustyna (pomyślność), Gaudencja (radość), Salomea (pokój, pomyślność), Zoja (życie)
    • stokrotka_96 Re: Imię dla siostry Feliksa :) 03.07.20, 13:30
      Hej!
      Feliks jest rewelacyjny. Sama BARDZO chętnie bym nadała.

Alicja nib jest ładna, ale moim zdaniem nudna. Spróbowałabym przynajmniej poszukać dalej.

Wanda, Matylda, Halszka (jako zdrobnienie od Elżbiety), Rita, Lidia, Florentyna - byłabym bardzo na tak, a najmocniej kibicowałabym Matyldzie. Szkoda, że mąż odrzuca.

Dla siostry Feliksa rozważałabym osobiście: Różę/Rozalię, Eleonorę, Helenę, Marcelinę, Michalinę, Cecylię, Apolonię...
      Inne: Anatolia (Tola), Aurelia, Antonina/Antonia, Berenika, Blanka, Celina, Celestyna, Diana, Eligia, Eliza, Franciszka, Felicja (choć nie każdy jest fanem dawania bratu i siostrze praktycznie tego samego imienia), Gaja, Honorata, Irena, Ignacja, Ida/Idalia, Józefina, Judyta, Krystyna, Klara, Klementyna, Luiza, Ligia, Leonia, Leontyna, Leokadia, Łucja, Marianna, Marcjanna, Melania, Roma/Romana, Stefania, Sara, Tamara, Urszula, Weronika..

• inga.a.m.r Re: Imię dla siostry Feliksa :) 03.07.20, 14:49
      Alicja jest ładna, ale strasznie popularna, ja często spotykam małe Alicje.
      Wszystkie Twoje opcje są IMO super, za wyjątkiem Lidii i Rity (nie przepadam za tymi imionami, ale są ciekawe i uważam, ze są lepsze niż Ala).
      Najbardziej podoba mi się Wanda i Matylda, ale ostatnio lubię coraz bardziej Halszkę.
    • sulimira Re: Imię dla siostry Feliksa :) 03.07.20, 23:35
      Alicja zrobila sie tak popularna, ze niestety jest mdla. Wanda, Matylda, Lidia i Florentyna sa swietne, szkoda, ze maz je odrzuca.
      Alicja jak ktos napisal mozna zamienic na mniej popularna Aline, Aldone lub Adelajde (Adele).
      Od siebie proponuje Celine (coraz czesciej ja widze), Celestyne, Brygide, Damroke, Inge lub Darie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.