Dodaj do ulubionych

Przedszkole i żłobek - imiona dzieci :)

27.07.20, 10:27
Przeglądałam niedawno na Facebooku profil pewnego przedszkola i żłobka. Oczywiście pod kątem wyłapywania imion dzieci smile Przyznam, że nie spodziewałam się takiej mieszanki tongue_out
Dzieci są podzielone na cztery grupy, ale wszystkie imiona podam na jednej liście smile

Michał
Karolina
Jaś
Marcel
Antek
Piotruś
Ala x2
Wiktor
Ewa x2
Ola
Zyzio
Julka
Ignaś
Adaś
Staś
Antosia
Gabryś
Iza
Helenka
Olek
Nikola
Rozalka
Marysia
Tobiasz
Mela
Miłosz x2
Julian
Gosia x2
Amelka x2
Sebastian x2
Edzio
Mikołaj
Czarek
Kornelia
Józio
Jessica
Aleks
Róża
Krystian
Vasilisa
Hugo
Gabrysia
Kaja
Teodor
Ivo
Bruno
Weronika
Zuzia x2
Maciuś
Hubert
Tymek (nie wiem jaka pełna forma)
Wiktoria

smile
Obserwuj wątek
      • chayah Re: Przedszkole i żłobek - imiona dzieci :) 28.07.20, 09:25
        Ucieszyła mnie ta różnorodność smile na ulicy czy w sklepie spotykam na przemian tylko Majki, Ole i Zosie, a na Facebooku non-stop trafiam na coś rzadszego smile
        Lubię ostatnio przeglądać strony żłobków i przedszkoli i wyłapywać imiona maluszków. Nieraz bywam pozytywnie zaskoczona, kiedy zamiast na hurtowe ilości Jasiów, Filipków czy Bartków trafiam na Józia, Zyzia czy Edzia smile Raz "trafiłam" na grupę przedszkolną, w której było dużo dzieci o rosyjskich/ukraińskich imionach, kojarzę też grupę z małym Jerzykiem, wczoraj przeglądałam profil jednego z krakowskich żłobków i zetknęłam się z małym Tadziem. Zauważyłam, że na tej liście są tylko dwa imiona z okolicznego "top 10" smile
        Nie wiem, czy to wszystkie dzieci, bo Facebook się zawiesił i nie mogłam dalej spisywać.
        Hugo faktycznie wydaje się najciekawszy smile
        • mambella Re: Przedszkole i żłobek - imiona dzieci :) 30.07.20, 22:41
          A no niestety bardzo przestało mi leżeć odkąd używam go non stop..dopiero teraz do mnie dotarło ze" I ZApłakała " i IZA płakała" I ZAprosze i IZA prosze brzmi identycznie .. i takich przykładów jest maaasaaa ..nigdy bym na to nie wpadła jeśli tego imienie nie używałabym codziennie..mała ma 3 mce..gdybym o tym wiedziala wolałabym zeby była 4 Julka albo 5 Oliwką..
          • abiela Re: Przedszkole i żłobek - imiona dzieci :) 31.07.20, 00:03
            mambella napisała:

> A no niestety bardzo przestało mi leżeć odkąd używam go non stop..dopiero teraz
            > do mnie dotarło ze" I ZApłakała " i IZA płakała" I ZAprosze i IZA prosze brzmi
            > identycznie .. i takich przykładów jest maaasaaa ..nigdy bym na to nie wpadła
            > jeśli tego imienie nie używałabym codziennie..mała ma 3 mce..gdybym o tym wied
            > ziala wolałabym zeby była 4 Julka albo 5 Oliwką..

Jeśli ma dopiero trzy miesiące to w dość nieskomplikowany sposób jeszcze możesz zmienić imię.
    • chayah Re: Przedszkole i żłobek - imiona dzieci :) 30.07.20, 09:37
      Moja opinia o każdym z imion:
      >
      > Michał - popularne w moim otoczeniu i zajęte w rodzinie
      > Karolina - lubię, ale nie nadam
      > Jaś - bardzo popularne w moim otoczeniu (mam wrażenie, że co drugi chłopiec, którego spotykam, ma na imię Jaś)
      > Marcel - popularne w moim otoczeniu
      > Antek - lubię, ale nie nadam
      > Piotruś - zajęte w rodzinie
      > Ala x2 - popularne w moim otoczeniu i zajęte w rodzinie
      > Wiktor - popularne w moim otoczeniu
      > Ewa x2 - zajęte w rodzinie
      > Ola - bardzo popularne w moim otoczeniu (mam wrażenie, że co druga dziewczynka, którą spotykam, na na imię Ola)
      > Zyzio - ładne, ciekawe, ale nie nadam
    • chayah Re: Przedszkole i żłobek - imiona dzieci :) 30.07.20, 09:41

> Julka - popularne w moim otoczeniu
      > Ignaś - moje najulubieńsze imię męskie, obecnie mój numer 1 dla potencjalnego synka wink nadałabym z największą przyjemnością. Przeglądałam profil mamy tego chłopca i wyszło, że Ignaś ma starszego brata Stasia - po prostu zestaw moich marzeń i serduszka zamiast oczu smile
      > Adaś - popularne w moim otoczeniu
      > Staś - moje drugie najulubieńsze imię męskie, obecnie w czołówce imion dla potencjalnego synka smile nadałabym z największą przyjemnością. Jedyną przeszkodą może być rosnąca popularność...
      > Antosia - zajęte w rodzinie
      > Gabryś - popularne w moim otoczeniu
      > Iza - lubię, ale nie nadam
      > Helenka - zajęte w rodzinie
      > Olek - popularne w moim otoczeniu
      > Nikola - nie nadam
      > Rozalka - mój numer 1, jeżeli chodzi o imiona dla potencjalnej córeczki smile nadałabym z największą przyjemnością
      > Marysia - popularne w moim otoczeniu
      > Tobiasz - ciekawe, ale nie nadam
    • chayah Re: Przedszkole i żłobek - imiona dzieci :) 30.07.20, 09:44
      > Mela - nie nadam
      > Miłosz x2 - popularne w moim otoczeniu
      > Julian - kiedyś jedno z moich ulubionych imion męskich. Nadal je lubię, ale na razie bym go nie nadała
      > Gosia x2 - nie nadam
      > Amelka x2 - popularne w moim otoczeniu
      > Sebastian x2 - pozytywne skojarzenia, ale nie nadam
      > Edzio - ciekawe, ale nie nadam
      > Mikołaj - popularne w moim otoczeniu (a szkoda, bo bardzo lubię to imię)
      > Czarek - nie nadam
      > Kornelia - popularne w moim otoczeniu
      > Józio - pozytywne skojarzenia, ale nie nadam
      > Jessica - nie nadam
      > Aleks - nie nadam
    • chayah Re: Przedszkole i żłobek - imiona dzieci :) 30.07.20, 09:52
      > Róża - bardzo lubię, kiedyś był to mój numer 1, jeżeli chodzi o imię dla potencjalnej córeczki smile
      > Krystian - zaczyna mi się nieciekawie kojarzyć
      > Vasilisa - ciekawe, ale nie nadałabym, nawet gdyby mąż był cudzoziemcem
      > Hugo - ładne, ciekawe, ale bałabym się problemów z odmianą
      > Gabrysia - popularne w moim otoczeniu (od początku wakacji spotkałam aż 4, kiedyś tak często nie spotykałam dziewczynek o tym imieniu)
      > Kaja - moje imię smile bardzo je lubię, ale przekręcanie na Maję zaczyna doprowadzać mnie do szału (zwłaszcza, że Maja jest strasznie popularna w moim otoczeniu)
      > Teodor - ładne, ale skojarzenia z psem z "Alternatywy 4" zaczynają mi mącić w głowie
      > Ivo - ciekawe, ale bałabym się problemów z odmianą
      > Bruno - ładne, pozytywnie mi się kojarzy, ale bałabym się problemów z odmianą
      > Weronika - lubię, ale nie nadam
      > Zuzia x2 - popularne w moim otoczeniu i zajęte w rodzinie
      > Maciuś - lubię, ale nie nadam
      > Hubert - lubię, ale nie nadam
      > Tymek (nie wiem jaka pełna forma) - popularne w moim otoczeniu (w niedzielę spotkałam aż trzech)
      > Wiktoria - popularne w moim otoczeniu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.