Dodaj do ulubionych

Torun: najczesciej nadawane imiona latem 2020

10.08.20, 23:33
1. Jan
2. Antoni
3. Szymon
4. Franciszek
5. Jakub
6. Aleksander
7. Tymon
8. Adam
9. Filip
10. Wojciech
Najrzadziej nadawane imiona: Bogumil, Jedrzej, Leo, Lukasz, Artur, Marek, Kosma, Remigiusz, Gabriel

1. Lena
2. Amelia
3. Julia
4. Hanna
5. Maria
6. Zofia
7. Pola
8. Alicja
9. Martyna
10. Kornelia
Najrzadziej nadawane imiona: Adela, Jadwiga, Roza, Marta, Aurelia, Sandra
Obserwuj wątek
    • chayah Re: Torun: najczesciej nadawane imiona latem 2020 11.08.20, 21:44
      Wśród "top 10 dla chłopców" nie dziwi mnie nic. U mnie w okolicy wysyp Jasiów, dużo też Szymonów, Franków, Filipów. Tymon też robi się popularny.
      Co do listy dotyczącej dziewczynek, zaskoczyła mnie trochę Pola na 7. miejscu (znam osobiście tylko trzy małe Pole, ale jedna w pełnej formie jest Apolonią), Martyna na 9. miejscu i Kornelia na 10. miejscu. Zaskoczył mnie brak Zuzanny, chociaż osobiście znam tylko dwie małe Zuzie. Nie dziwią mnie za to Hanna i Zofia w "top 10", w mojej okolicy są bardzo popularne smile
      Spośród najrzadziej nadawanych imion bardzo podoba mi się Bogumił, poza tym widzę tu moje dwie ulubienice - Adelę i Różę. Marek, Łukasz i Artur mogą być odbierane w tym pokoleniu jako "wujkowate", chociaż znam Marka w wieku wczesnoszkolnym, przedszkolaka Łukasza i Artura w wieku żłobkowym. Na Facebooku zetknęłam się ostatnio z siostrami o imionach Sandra i Marta. Dziwi mnie trochę obecność Gabriela na liście najrzadszych, zwłaszcza, że ostatnio spotykam dużo małych Gabrysiów smile

Patrzę na toruńskie "top 10 dla chłopców" i cieszy mnie, że, w porównaniu z rankingami z innych miast, nie widzę tu czegoś, co tak mnie martwiło przy czytaniu zestawień z pozostałych rejonów Polski. Może czas przeprowadzić się do Torunia tongue_out

Czekam na rankingi dla innych miast!
      K.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.