Dodaj do ulubionych

Imiona dla rodzeństwa Kai

15.08.20, 23:06
Spodziewamy sie drugiego dziecka, prawdopodobnie będzie to chłopiec ale myślimy również nad imieniem dla dziewczynki.
Moje propozycje to:
Dawid ( mężowi nawet się podoba)
Kacper (dość popularny)
Krzysztof (mam sentyment do tego imienia)
Oktawia (M. nie za bardzo się podoba)
Lena (trochę przeszkadza mi jej popularność)
Matylda
Iga
Propozycje męża:
Karol
Mateusz (podoba mi sie zdrobnienie Mati)
Zuzanna (mi nie do końca odpowiada)
Julia (nawet mi sie podoba)
Możecie pisać również własne propozycje.
Nazwisko dość popularne Z*****ska.
Pierwsza córka ma na imie Kaja Dominika
Obserwuj wątek
    • mamaitwinsy Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 15.08.20, 23:38
      Z chłopięcych żadne imię mi się nie podoba (zarówno z listy Twojej, jak i meza). Imiona męskie z Waszej listy są dla mnie zbyt popularne i IMO nudne.
      Z Twoich propozycji dla dziewczynki popieram Oktawię - bardzo mi się podoba i myślę, że to naprawdę ciekawa opcja. Matylda tez jest super. Lena i Iga są obecnie popularne wśród dzieci, wiec stanowczo odrzuciłabym.
      Typy męża dla dziewczynki są strasznie popularne i przez to aż nuuudne. Ostatnio dodawałam imiona z listy przyjętych do 1 klasy liceum i w klasie tej będzie aż 6 Julek! Wśród znajomych mam 2 Zuzie, obie urodzone w 2019 roku. Zdecydowanie odrzuciłabym Julię i Zuzannę.
    • ilia.1 Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 16.08.20, 06:37
      Wybrałabym Matyldę lub Mateusza z rozważanych imion.

Sugestie: Jaśmina, Lea, Nina, Celina, Aurora, Aurelia, Bogna, Teresa, Kalina, Michalina, Stella, Flora, Julita, Julian(n)a, Irena, Alina, Weronika, Ida(lia), Milena, Helena.

Leon(ard), Leopold, Nikodem, Albert, Teodor, Hubert, Henryk, Tadeusz, Konrad, Wiktor, Klemens, Edmund, Edward, Ignacy, Zachary Iwo, Stefan, Bruno(n), Lucjan, Jeremi(asz).
        • chayah Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 16.08.20, 21:06
          Lenoula, skoro spodobały ci się takie imiona jak Idalia i Nikodem, dlaczego miałabyś ich nie nadać?...
          Mnie osobiście bardzo podoba się Idalka - na pewno byłaby dużo ciekawsza niż popularna Lena, Julka czy Zuzia (chociaż osobiście znam tylko dwie małe Zuzie). A Nikodem to jedno z moich ulubionych imion smile

PS: Ucieszyłam się, przeczytawszy, jak ma na imię Twoja córka. Miło tak czasem spotkać imienniczkę smile
    • allegra1989 Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 16.08.20, 09:16
      Imiona dla chłopca
      Dawid, Kacper, Krzysztof— nie podobają mi się, ten ostatni kojarzy się z latami 70 i 80-tymi.
      Karol i Mateusz — podobają mi się.
      Dla dziewczynki
      Oktawia — bardzo mi się podoba.
      Lena — lepsza już Helena, choć ona też popularna.
      Matylda — świetna, bardzo mi się podoba.
      Iga — nie podoba mi się.
      Julia i Zuzanna— za BARDZO popularne, ostatecznie Julię można zmienić na Julianę/Juliannę.

Propozycje dla dziewczynki
      Jagoda, Łucja, Martyna, Gabriela, Klara, Michalina, Blanka, Nina, Barbara, Karolina, Anna,
      Nadia, Lilianna, Aniela, Róża, Rozalia, Marianna.
      Melania, Urszula, Olga, Apolonia, Wanda, Liwia

Propozycje dla chłopca
      Tomasz, Gabriel, Hubert, Maksymilian, Tymoteusz, Maciej, Fabian, Borys, Ksawery,
      Witold, Sebastian, Eryk, Tadeusz, Kornel, Leonard, Leopold, Józef, Teodor, Jeremi
    • paula.anna Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 16.08.20, 11:20
      Trudna sprawa.
      Z Waszych propozycji podoba mi się Matylda.
      Oktawię doceniłabym u kogoś.
      Z męskich ew Krzysztof- też go bardzo lubię.
      Natomiast wyglada na to, że Wy lubicie popularne imiona.
      W takim razie proponuję wybrać imiona w pełnych formach, nie zdrobnienia (jak Lena).
      I takie, które nie wymagają używania nazwiska, żeby zawołać dziecko 😉.
      Z tego drugiego powodu zdecydowanie odradzam Julkę, Zuzię czy Kacpra.
    • gaudencja Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 16.08.20, 15:10
      Hej!
      Z Waszych pierwotnych propozycji wybrałabym dla dziewczynki Oktawię lub Matyldę, dla chłopca miałabym ogromny problem - może Karol albo Mateusz, choć Mateusz był na topie przez wieeeele lat i jeśli wyobrazisz sobie jedno z 3 najpopularniejszych imion w Twoim pokoleniu, to właśnie tak będzie odbierany przez swoich rówieśników.
      Ogólnie wychodzicie od imion topowo popularnych (inaczej niż w przypadku pierwszej córki)), ale widzę, ze spodobało Ci się już kilka ciekawych opcji - może po konsultacji z mężem wrzuciłabyś jakąś uzupełnioną listę?
      g.
    • dalenia Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 16.08.20, 19:04
      Jeśli chodzi o typy męskie to zupełnie nie podoba mi się Dawid i Kacper. Pozostałe brzmieniowo są ok, przy czym Mateusz jest według mnie całkowicie przezroczysty z powodu wieloletniej popularności, u Karola nie zachwycają mnie zdrobnienia. Ze wszystkich tych imion najbardziej podoba mi się Krzyś.

Z imion żeńskich wybrałabym Matyldę lub Oktawię. Zuzia, Julka i Lena są do bólu popularne i oklepane. Iga mnie szczególnie nie zachwyca, ale do Kai mi nawet pasuje.

Od siebie zaproponuję Błażeja i Laurę.
        • adalwinka Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 16.08.20, 22:27
          Wybrałabym to samo, co Chayah smile
          Róża jest bardzo ładna, Matylda dość ciekawa. Nikodem kiedyś mi się podobał, teraz nieco zmienił mi się gust, ale uważam go za niezłą opcję. Nie lubię Niny, a także nie przepadam za zdrobnieniem Maksymiliana - Maks.
      • dalenia Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 17.08.20, 08:23
        No, ta lista dużo ciekawsza! smile

Z typów męskich niestety oba mi się nie podobają, zupełnie nie mój klimat. Gdybym koniecznie musiała wybrać dla syna, to chyba jednak wybrałabym Maksa, choć jest jednak częstszy od Nikodema.

Typy dla dziewczynki podobają mi się wszystkie trzy. Najbardziej Róża, choć nie wiem, czy z nazwiskiem nie będzie zbyt zielnie-florystycznie (o ile dobrze się domyślam nazwiska). Matyldę i Ninę też bardzo lubię.
      • sulika Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 17.08.20, 23:52
        Nowa lista jest znacznie ciekawszawink. W sumie żadne z tych imion nie należy do moich ulubionych, nie nadałabym ich raczej swoim dzieciom, ale większość z nich doceniam u kogośwink
        Twoje chłopięce propozycje to nie dokońca moje klimaty. Gdybym jednak musiała z nich wybierać, zdecydowałabym się na Nikodema, bo jest mniej popularny i bardziej mi się podoba.
        Szkoda, że Oktawia odpadłasad. Z dziewczęcych wybrałabym Matyldę. Na drugim miejscu Nina - kiedyś nie lubiłam tego imienia, obecnie ma dla mnie coraz więcej uroku. Róża jako trzecia- imię jest fajne i ma ładne skojarzenia, ale nie dokońca podoba mi się brzmieniowo.
      • gaudencja Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 20.08.20, 20:06
        Obydwa do mnie niestety zupełnie nie trafiają, myślę, że odbiór Oliwiera jest mniej więcej taki, jak Kewina, Alana i Dżesiki, a Marcela poprawną formą - jedyną - przez dziesiątki lat był Marceli. Marcel to forma francuska, ale jak powiesz Francuzowi o planach nazwania syna Marcel, to będzie tak samo zaskoczony, jak Polak, który dowie się, że planujesz nazwanie syna Czesławem. Marcel ma we Francji mniej więcej wizerunek starszego pana pod budką z piwem.

A zatem, podsumowując, bardzo polecam Marcelego, którego oczywiście do Marcela można zdrabniać, ewentualnie nadal Nikodema czy Maksymiliana, a zamiast Oliwiera - Olgierda.
      • sulika Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 20.08.20, 22:27
        Nie podobają mi się. Oliwiera odbieram mniej więcej tak jak Vanessę czy Dżesikę, zamieniłabym go na Olgierda czy nawet Olafa, a Marcel to sezonówka w niepoprawnej formie.
        Marceli nie podoba mi się brzmieniowo, ale u kogoś doceniam.
        Jeśli Nikodem i Maksymilian dalej są w grze, to wybieram Nikodema.
      • allegra1989 Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 21.08.20, 08:02
        Oliwier— mam do niego odczucia podobnie jak do Kewina, Brajana czy Dżesiki. Zdecydowanie je odrzucam.
        Marcel — dla mnie typowa sezonówka, jest to forma pochodząca od imienia Marceli, które było już znane od kilkuset lat. Proponuję więc nadać imię Marceli, zdrabniane do Marcela.

Bardziej podobały mi się poprzednie opcje, może podasz aktualną listę, z której wybieracie?
      • dalenia Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 21.08.20, 09:18
        Oj ... Jeśli chodzi o imiona męskie, to mamy zupełnie inny gust wink Marcel i Oliwier zupełnie mi się nie podobają, już wolę Nikodema. Marceli to inna sprawa - byłabym na tak. A od Oliwiera wolałabym Oliwera, ale myślę, że mógłby być problematyczny.
      • abiela Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 22.08.20, 00:28
        lenoula456 napisał(a):

> Jestem już po USG i będzie to chłopiec smile
        > Co do imienia nadal nie zdecydowaliśmy się, ponieważ ostatnio spodobały mi sie
        > takie imiona jak Marcel i Oliwier. Co o nich myślicie?

Gratulacje!
        Odradzam zarówno Marcela jak i Oliwiera. Oba imiona są dośc popularne, zresztą jak wymieniony przez ciebie wcześniej NIkodem, poza tym pretensjonalne. Jeśli koniecznie, to Marceli. Inne propozycje:

Kaja i
        Leonard lub Leon
        Ignacy
        Florian
        Feliks

• allegra1989 Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 24.08.20, 12:48
        Nikodem — zdecydowanie na tak, bardzo mi się podoba.
        Marcel — nie podoba mi się, ewentualnie można nadać na drugie imię.
        Bartka wolę w formie Bartłomieja, z Bartoszem nie mam zbyt dobrych wspomnień. Ja wybierałam by w takiej kolejności — Nikodem, Bartłomiej/Bartosz, Marcel.
      • gaudencja Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 24.08.20, 19:34
        Nadal polecam Marcelego w polskiej formie Marceli - najbardziej. Po nim - Nikodem.
        Bartka wolę jako Bartłomieja, ale nadal jest zbyt osłuchany jak na mój gust.

A może spodoba Ci się Nikander? Do Kai by pasował.
      • chayah Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 24.08.20, 20:59
        Ja, jak dobrze wiesz, wybrałabym Nikodema smile jestem zdecydowanie na tak!
        Od Marcela wolałabym Marcelego, ale szczególną fanką nie jestem smile
        Co do Bartka… wolę go jako Bartłomieja, może przez ostatnio obejrzaną bajkę, w której królewskiego zamku pilnował strażnik Bartłomiej smile Jedyny Bartosz, którego znam osobiście, był strasznym łobuzem i narażał się wszystkim paniom w szkole. W moim rejonie Bartek jest baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo popularny (podczas zeszłorocznych wakacji miałam wrażenie, że co drugi chłopiec, którego spotykam, jest właśnie Bartkiem - a jak nie, to najczęściej okazywał się Jasiem, Filipkiem lub Kacperkiem wink), nie wiem jak u was smile

Mój wybór znasz smile
      • sulika Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 24.08.20, 23:19
        Z tych trzech- Nikodem. Jeśli Marcel- to w formie Marceli albo Marcelin, chociaż ja zbytnio nie przepadam.
        Bartek... coż, to imię jest dla mnie tak osłuchane, że trudno mi doszukać się w nim uroku. Wolę formę Bartosz, ale Bartłomiej jest (chyba) rzadszy.
      • sulimira Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 30.08.20, 12:52
        Tymon i Tymoteusz jest akurat na fali i po dodaniu wszystkich Tymkow imie znajdowalo sie w pierwszej dziesiatce w ubieglym roku zdaje sie. Jak dla mnie zbyt popularne i szczerze powiem, ze dla mnie takie troche bez charakteru nie wspominajac o skojarzeniach z Krola Lwa.
        Zpo danych nadal najbardziej podoba mi sie Nikodem.
      • chayah Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 30.08.20, 13:39
        Ja oczywiście się powtórzę: mój głos na Nikodema! smile
        Marceli jest dużo ciekawszy od Marcela, ale ja nie jestem szczególną fanką.
        W mojej okolicy wysyp Tymków, któregoś dnia spotkałam aż trzech. U siostry ciotecznej w przedszkolu jest Tymoteusz, w którejś z młodszych grup był Tymon, ostatnio słyszałam o kilkumiesięcznym Tymonie. Swojego czasu mieliśmy też Tymka w sąsiedztwie - nie wiem, jaka pełna forma. W skrócie - popularność rośnie sad
        Poza tym też mam skojarzenia z Królem Lwem…
      • allegra1989 Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 30.08.20, 13:41
        Tymon i Tymoteusz —nie podobają mi się, są dla mnie za popularne, odrzuciłabym by je.
        Marcel — także na nie, dla mnie to sezonówka.
        Marceli — bardzo mi się podoba.
        Nikodem —fajne imię, pasujące do Kai.
        Wybrałabym z tych dwóch ostatnich propozycji czyli Marceli lub Nikodem.
      • sulika Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 30.08.20, 17:02
        Marcel- jestem na nie
        Marceli- nie do końca mój gust, ale doceniam u kogoś, najciekawszy z Waszych propozycji
        Tymoteusz, Tymon- całkiem fajne, ale jak dla mnie zbyt popularne. Sama wybrałabym z tych dwóch Tymoteusza, ale Tymon IMO bardziej pasuje do Kai
        Nikodem- lubię to imię, choć nie należy do moich ulubionych
        • sulika Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 30.08.20, 17:05
          Reasumując, Nikodem lub Marceli, ewentualnie Tymoteusz/Tymon (zbyt popularny).
          Pisałaś, że coś czujesz do imienia Marcel- w takim razie Marceli, nazywany Marcelem, byłby dla Was świetną opcją.
      • gaudencja Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 30.08.20, 19:59
        Bardzo popieram Tymoteusza, ew. Tymona, Marcelego bardziej, Marcela wcale (zwłaszcza, że na Marcelego można wołać "Marcel"), Nikodem także jest w porządku, choć podoba mi się najmniej z wymienionych.

A może spodoba się Wam Tytus, Nikanor, Nikander?
      • abiela Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 30.08.20, 21:08
        lenoula456 napisał(a):

> Nadal nie mamy imienia wybranego w 100%. Zastanawiamy się nad Nikodemem, Marcel
        > em lub Marcelim. A co myślicie o imieniu Tymon lub Tymoteusz? (Tymuś, Tymek)

Ja na pierwszym miejscu wybrałabym Tymona, potem Marcelego.
      • paula.anna Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 31.08.20, 09:26
        Tymek jest szalenie popularny 😕.
        Dla mnie zbyt oklepany.

Marcel- zdecydowanie NIE!

Marceli- ok. Tylko naszykujcie się na częste poprawianie, ze to Marceli, nie Marcel 😉.
        Bo Marcel jest teraz trendy, zupełnie nie wiem, dlaczego 🤔.

Nikodem- nie przekonuje mnie, nie lubię i już.
      • dalenia Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 01.09.20, 08:21
        O, Cezary mi się podoba. Myślę, że do Kai też jak najbardziej pasuje. Ja sama nie jestem fanką zdrobnień Cezarego, ale jeśli Wam Czarek nie przeszkadza, to myślę, że to ciekawa propozycja!

Oskar w moim odczuciu jest pretensjonalny.
      • chayah Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 01.09.20, 09:27
        Oskar - nie mam nic przeciwko temu imieniu, ale mam wrażenie, że robi się popularne. W mojej okolicy dużo Oskarów.
        Cezary - wprawdzie nie jestem szczególną fanką tego imienia, ale uważam, że byłaby to całkiem ciekawa propozycja. Ostatnio spotkałam około rocznego Czarka smile

Podobnie jak Allegra, powiem, że poprzednie propozycje bardziej mi się podobały. Ale nie będę pisać tu tego, co pisałam w każdym innym komentarzu tongue_out
      • stokrotka_96 Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 01.09.20, 23:14
        Mój głos na Cezarego. Jest w mojej czołowej piątce.

Oskar jako imię dla chłopca, mężczyzny mnie nie przekonuje. Kojarzy mi się prędzej z imieniem dla pupila.

Pozwolę sobie odnieść się do innych propozycji.

Nikodem i Maksymilian - są ok. Nikodem kiedyś wzbudzał mój zachwyt, jednak od paru lat imię jest na topie i przez to dużo w moich oczach straciło. Maks wprawdzie może kojarzyć się z psim imieniem, jednak podoba mi się bardziej niż Oskar. Poza tym, Maksymilian brzmi już dostojnie. Jak już jesteśmy przy Maksymilianie, gorąco polecam Maksyma.

Tymon / Tymoteusz - wielką fanką nie jestem, stosunek do tych imion mam raczej obojętny. Jednak widzę duży plus: poręczne zdrobnienia Tymek, Tymuś.

Marcel/i - Marceli na tak, Marcel w dokumencie - na nie. Marcel jako zdrobnienie na co dzień wydaje się w porządku.

Oliwier - nie mój klimat. Może lekko pretensjonalny, ale na pewno lepszy wybór niż Kevin czy Brajan. To nie jest mój faworyt, jednak nie jest taki straszny, jak go malują.

Bartosz, Bartłomiej - wolę Bartłomieja. Co do Bartka, podoba mi się zdrobnienie. Jest proste, wygodne w użyciu. Minusem jest popularność - od noworodków po dwudziestoklkulatków.
      • gaudencja Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 05.09.20, 17:34
        Oskar wydaje mi się być imieniem sezonowym, nie polecałabym go. A może Olgierd, Otmar lub Osmund? Podobają się Wam chyba imiona na "O"... Jeszcze jest Orestes, Owidiusz, Oktawiusz, Oktawian i wiele innych.

Wolałabym Wasze wcześniejsze propozycje, z zastrzeżeniem, że miałby być Marceli, nie Marcel oczywiście.

Warto szukać do ostatniej chwili, jeśli jeszcze nie jesteście przekonani; potem to imię będzie Wam towarzyszyć przez całe życie!
    • lenoula456 Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 11.09.20, 17:16
      Dzisiaj mąż zaproponował imię Kornel. Myślę że jest bardzo fajne - dla dziecka Kornelek, Korneluś dla nastolatka Kornel oraz dla dorosłej osoby Pan Kornel.
      Plusem jest to że nie jest popularne w naszym otoczeniu. Podoba wam się to imię?
    • lenoula456 Re: Imiona dla rodzeństwa Kai 13.09.20, 20:54
      Narazie zostajemy przy Kornelku który Nam bardzo się podoba i widzę że ma pozytywne opinie wśród Was smile Dzisiaj przedstawiłam to imię moim rodzicom, stwierdzili że jest rzadko spotykane i pięknie brzmi.
      Biorąc pod uwagę że termin rozwiązania coraz bliżej myślimy również nad drugim imieniem.
      Jak narazie wpadły mi do głowy:
      Kornel Franciszek
      Kornel Mikołaj
      Kornel Patryk
      Macie jakieś inne propozycje? smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.