Dodaj do ulubionych

Czwartoklasiści 2020/2021

13.09.20, 18:11
Jako córka nauczyciela (tongue_out) miałam dzisiaj przyjemność sprawdzać prace uczniów czwartej klasy SP smile
Oczywiście nie obyło się bez przewertowania listy imion, co sprawiło mi największą frajdę big_grin

KLASA A
Agata
Aleksandra
Bartosz x3
Caroline (nazwisko z końcówką "-uk")
Dominika
Franciszek
Hanna
Igor
Ihnat (obce nazwisko)
Jakub
Julia
Julianna
Juliette (nazwisko z końcówką "-uk")
Kacper
Kuba (nie Jakub!!!)
Laura
Maja
Marcin
Milena
Patryk
Piotr
Szymon
Wiktoria
(Caroline i Juliette to bliźniaczki)

KLASA B
Antoni
Dominik
Emilia
Hanna
Julian
Karol x2
Karolina x2
Krystian
Laura
Lena
Magdalena
Mateusz x3
Milena
Nikola x2
Patryk
Piotr
Szymon
Weronika
Zofia

Co powiecie? smile
Obserwuj wątek
    • chayah Re: Czwartoklasiści 2020/2021 14.09.20, 21:20
      To oczywiście nie są wszystkie czwarte klasy z tej szkoły - zrobiłam zestawienie tylko z tych dwóch, które uczy mój tata smile

Ciekawa jestem imion pozostałych czwartoklasistów… ale chyba nieprędko zobaczę listy tongue_out
      • chayah Re: Czwartoklasiści 2020/2021 16.09.20, 20:52
        abiela napisała:

> Po Caroline i Juliette to już wiele nie mam do powiedzenia.

Podejrzewam, że to dzieci z małżeństwa mieszanego, ewentualnie polskie dzieci urodzone za granicą.

Juliette podpisywała swoje prace "Jula". W ogóle dzieci miały jakąś manię podpisywania się zdrobnieniami: Bartek, Franek, Ola, Hania… Czasami było samo imię, bez nazwiska. Jak taka praca jest podpisana "Mati", a w klasie jest trzech Mateuszów, to chyba nie jest najgenialniejsze rozwiązanie?... Dziś dostałam do sprawdzenia kolejne karty pracy. I też podpisane często zdrobnieniami, nie pełnymi formami. Jeden z chłopców podpisał jedną pracę zdrobnieniem, a drugą - pełną formą imienia. A to już czwarta klasa SP!...
        P-o-r-a-ż-k-a... tongue_out

W ogóle - uwierz mi, jak robiłam zestawienie imion pierwszoklasistów z mojego liceum, to było jakoś przyjemniej i ciekawiej… Robiłam już dwa zestawienia dla szkół podstawowych (jedno dla klas IV i jedno dla klas I) - i wieje nudą na kilometr.... Najwięcej ciekawych imion trafia się, kiedy przeglądam na Facebooku profile żłobków czy przedszkoli (głównie z mojego miasta, ale ostatnio robiłam też zestawienia dla dwóch placówek z Krakowa i jednej z Gdańska) i wyłapuję imiona dzieci. Tam to przynajmniej jakieś urozmaicenie, a nie non-stop Zosie, Zuzie, Jaśki i Kubusie tongue_out

> Podobają mi się tylko Julianna i Julian.

U kolegi w klasie są dwie Julianny, co trochę mnie zaskakuje smile Poza tym ostatnio spotkałam w sklepie około 8-letnią Juliankę, a z drugą, około roczną, zetknęłam się na Facebooku. Bardzo podoba mi się to imię smile
        A Juliana lubię już od dawna. Wprawdzie do mojego przedszkola chodził pewien Julek, który nie był dla mnie zbyt miły, ale nie "zepsuło" mi to tego imienia. Mam dużo pozytywnych skojarzeń: Tuwim, Ochocki (<3), Ochorowicz (naukowiec z przełomu XIX i XX wieku, pierwowzór Ochockiego z "Lalki"). Bohater opowiadania, które napisałam ostatnio na konkurs, ma na imię Julian (imienia nie wybierałam sama, jest to postać rzeczywista) - zresztą wspominałam o nim w oddzielnym wątku smile
        Fajnie, że podobają nam się te same imiona smile
        • sulimira Re: Czwartoklasiści 2020/2021 16.09.20, 23:28
          Julianna i Igor podobaja mi sie najbardziej. Ja rowniez odnosze wrazenie, ze przez ostatnie kilka lat zrobilo sie ciekawiej wsrod imion.
          Juliette kojarzy mi sie z Nicolette- rodzice nadali takie imie poniewaz w rodzinie i wsrod najblizszych znajomych bylo Nicoli jak psow i chcieli, zeby corka miala "inne" imie. Nie wpadli na to, ze mozna po prostu nadac inne imie.
        • katarzynkaa Re: Czwartoklasiści 2020/2021 16.10.20, 22:29
          Pamiętam, że długo nie akceptowałam Katarzyny i chyba do 5 klasy podpisywałam się Kasia. Ale z nazwiskiem. Więc wybaczam tym czwartoklasistom smile Pamiętam, że jako dziecko chciałam mieć imię, które ma jedną formę formalną i nieformalną jak Agata czy Ewelina. I to mi zostało, takie imiona wybiorę dla swoich ewentualnych dzieci. Jak na razie w czołówce są Laura, Jaśmina, Iga i Samuel.
          • chayah Re: Czwartoklasiści 2020/2021 17.10.20, 09:51
            To ja też wybaczam smile
            Mnie to już nie przeszkadza, ale kiedy tata widzi sprawdzian z nabazgranym napisem "Mati", a w klasie jest trzech Mateuszów, to czasami rozszyfrowanie, czyj to sprawdzian, zajmuje mu trochę czasu tongue_out

Ale najlepsze są śmieszne odpowiedzi. Na przykład hit ze sprawdzianu - ucho służy do wąchania tongue_out
      • gaudencja Re: Czwartoklasiści 2020/2021 17.09.20, 23:22
        abiela napisała:

> Po Caroline i Juliette to już wiele nie mam do powiedzenia.
        >
        > Podobają mi się tylko Julianna i Julian.

Podpisuję się w 100%. Podejrzewam, że jednak mogą to nie być dzieci z małżeństwa mieszanego.
    • katarzynkaa Re: Czwartoklasiści 2020/2021 16.10.20, 22:23
      Lubię Agatę. Jakbym miała nadać córce "zwykle" imię, to byłaby to właśnie Agata lub Paulina.
      Laura - mój nr 1.
      W klasie A Bartek się powtarza plus Kuba i trzy Julki o różnych wariantach imienniczych. Spytaj tatę, jak Julianna, Julia i Juliette życzą sobie, żeby je nazywać. smile
      W obu klasach symetrycznie po jednej Laurze, Milenie, Hannie, Patryku, Piotrze i Szymonie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.