Dodaj do ulubionych

Krakow: najpopularniejsze imiona 2020

21.10.20, 05:58
1. Jan 329
2. Jakub 285
3. Antoni 283
4. Franciszek 268
5. Aleksander 224
6. Szymon 223
7. Adam 211
8. Filip 195
9. Mikołaj 193
10. Leon 181

dziennikpolski24.pl/najpopularniejsze-imiona-nadawane-chlopcom-w-krakowie-w-2020-roku-top-10/ar/c6-15242986
Obserwuj wątek
    • abiela Re: Krakow: najpopularniejsze imiona 2020 21.10.20, 10:09
      sulimira napisała:

> 1. Jan 329
      > 2. Jakub 285
      > 3. Antoni 283
      > 4. Franciszek 268
      > 5. Aleksander 224
      > 6. Szymon 223
      > 7. Adam 211
      > 8. Filip 195
      > 9. Mikołaj 193
      > 10. Leon 181

Mam wrazenie, że Szymon w tych najpopularniejszych już od x lat. Zresztą Filip podobnie. Zupełnie nie rozumiem popularności Adama.
      • katarzynkaa Re: Krakow: najpopularniejsze imiona 2020 21.10.20, 12:12
        Adam - imię krótkie, międzynarodowe, ładnie się zdrabnia do Adaś. Imię, do którego chyba nie można się przyczepić, bardzo "poprawne". Pamiętam z jednej książki jak bohaterka pomyślała "Adam - imię jak dzwon". Takie moje przemyślenia smile PS sama bym nie nadała.
        • abiela Re: Krakow: najpopularniejsze imiona 2020 21.10.20, 20:15
          katarzynkaa napisał(a):

> Adam - imię krótkie, międzynarodowe, ładnie się zdrabnia do Adaś. Imię, do któr
          > ego chyba nie można się przyczepić, bardzo "poprawne". Pamiętam z jednej książk
          > i jak bohaterka pomyślała "Adam - imię jak dzwon". Takie moje przemyślenia smile P
          > S sama bym nie nadała.

Czy ja wiem, czy aż takie międzynarodowe? To że w Anglii znane, choć inaczej wymawiane, nie oznacza, że jakieś specjalnie międzynarodowe jest. Adaś mi się nic a nic nie podoba.
      • sulimira Re: Krakow: najpopularniejsze imiona 2020 21.10.20, 15:15
        Ja rowniez nie rozumiem zachwytu Adamem. Takie proste i malo dzwieczne imie. Napewno fakt, ze tak samo jest pisane w europejskich jezykach pomaga tej popularnosci. Szymon jest w pierwszej dziesiatce juz od ponad 20 lat, a Filip od czternastu wiec twoje wrazenia sa jak najbardziej trafne.
    • chayah Re: Krakow: najpopularniejsze imiona 2020 21.10.20, 11:59
      Nie podoba mi się ta rosnąca popularność Mikołaja… zawsze bardzo lubiłam to imię...
      Zaskoczyła mnie trochę obecność Leona w tym spisie, chociaż zdaję sobie sprawę z jego rosnącej popularności, zauważając w moim otoczeniu wysyp małych Leonów tongue_out

Jest Mikołaj i Leon, ale nie ma Stasia w pierwszej dziesiątce (w przeciwieństwie do kilku innych rankingów). Mogę spokojnie przeprowadzić się do Krakowa… wink

PS: Czy masz dostęp do statystyk z imionami dziewczynek?
      • gaudencja Re: Krakow: najpopularniejsze imiona 2020 25.10.20, 10:38
        chayah napisała:

> Nie podoba mi się ta rosnąca popularność Mikołaja… zawsze bardzo lubiłam to imi
        > ę...

Aż sprawdziłam Mikołaja na przestrzeni lat, bo od co najmniej 20 wydawał mi się bardzo popularny, i faktycznie, ta bardzo wysoka już jak dla mnie popularność to 20 lat temu była pierwsza 30. imion, po 2 kolejnych latach - pierwsza 20., a od 2015 - pierwsza 10., czyli konsekwentnie pnie się w górę. Jak dla mnie już 20 lat temu był zbyt popularny i nie rozpatrywałabym go dla syna. Wśród moich rówieśników Mikołaj faktycznie był imieniem rzadkim, kojarzył się też nieco w społeczeństwie z Rosją.
    • karola1705 Re: Krakow: najpopularniejsze imiona 2020 24.10.20, 23:46
      Wśród chłopiecych imion to w sumie troche zaskakuje mnie ten Szymon, który jest według danych bardzo popularny,podczas gdy ja osobiście jakoś nie za czesto spotykam małych Szymonów. Wiem,że statystyki nie kłamią. Po prostu może to dziwię kogoś kto nie natyka się tak często na chłopców o tym imieniu.
      • chayah Re: Krakow: najpopularniejsze imiona 2020 25.10.20, 18:42
        karola1705 napisał(a):

> Wśród chłopiecych imion to w sumie troche zaskakuje mnie ten Szymon, który jest według danych bardzo popularny,podczas gdy ja osobiście jakoś nie za czesto spotykam małych Szymonów.

Też nie za często spotykam małych Szymonów, może to zależy od regionu?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.