Dodaj do ulubionych

Trojaczki z Rudy Śląskiej

24.10.20, 22:29
17 października w Rudzie Śląskiej urodziły się trojaczki: Marcelina, Michał i Szymon.

tvn24.pl/katowice/ruda-slaska-urodzily-sie-trojaczki-sa-w-szpitalu-z-mama-koronawirus-nam-nie-namieszal-4730351
Obserwuj wątek
    • karola1705 Re: Trojaczki z Rudy Śląskiej 24.10.20, 23:54
      Imiona jak imiona,powszechnie znane,mają i pełne formy i zdrobnienia. Chłopięce popularny od wielu lat, Marcelinka jest troche świeższa niż "odgrzewany" Michał czy Szymon. Myślę, że rodzice wybrali bezpieczne imiona,ktore im się podobaly. Na szczescie nie szaleli i nie silili się na "modny" zestaw typu Oliver,Brajan, Vivien czy już mocno oklepane Zosie, Franki, Jasie itp.
      • katarzynkaa Re: Trojaczki z Rudy Śląskiej 25.10.20, 01:02
        To prawda. Niby imiona ok, ale trochę nuda... Marceliny jakoś nie lubię, brzmienie wydaje mi się rozwlekłe. Ale Michalina już na tak, nie wiem czemu.
        Pamiętam czasy, gdy w szkole była jedna Marcelina i niektórzy nazywali ją "Marcelino chleb i wino" (taka bajka była w tv). Ogólnie imię było oryginalne.
        Dobrze kojarzę, że w "Złotopolskich" była Marcysia?
        • karola1705 Re: Trojaczki z Rudy Śląskiej 25.10.20, 23:07
          Zgadzam się z Wami dziewczyny,trochę nudny zestaw. Ale doceniam to,że jednak nie nazwano dzieci Kevin, Kazimierz i Zuzanna. Wtedy to byłby istny kosmos 😅 Ogólnie nie szaleję ani za Marceliną,ani za Szymonem czy Michałem,ale są to na tyle osłuchane imiona,że w miarę neutralnie się je odbiera. Fajnie, że rodzice wybrali Marcelinę a nie np Magdalenę,Aleksandrę czy Julię.
    • chayah Re: Trojaczki z Rudy Śląskiej 25.10.20, 18:59
      Marcelina kiedyś była jednym z moich ulubionych imion żeńskich i nawet chciałam mieć córeczkę Marcelinkę. Dziś zachwyt mi opadł, bo ostatnio przypomniałam sobie, że pierwszą znaną mi osobiście Marcelinkę poznałam w niezbyt fajnej sytuacji i dość długo nie mogłam wyzbyć się tego skojarzenia sad Ale imię samo w sobie jest ok wink

Michała lubię, mam pozytywne skojarzenia, ale nie nadam. Nie dość, że już występuje w rodzinie, to jeszcze ostatnio w moim otoczeniu pojawił się wysyp Michałków…

Szymon jest w mojej okolicy bardzo popularny, co prawda nie wśród małych dzieci, tylko wśród nastolatków, ale jednak jest...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.