Dodaj do ulubionych

Klara, Inga i ...Emma?

23.11.20, 21:58
Witam wszystkich,
ostatnio pomogliście nam w wyborze imienia dla młodszej córki, więc i tym razem chcieliśmy się poradzić, bo przed nami kolejny wybór imienia dla dziewczynki.
Chcielibyśmy uniknąć polskich znaków, bo mieszkamy za granicą, więc ważne żeby imię było w miarę uniwersalne. Nazwisko jest niepolskie.
Naszym jedynym kompromisem jest na tą chwile Emma, ale ja nie do końca czuję, żeby to było to imię.
Typy męża: Sara, Astrid, Stella, Elsa, Maria, Sofia
Moje typy: Liwia, Lea, Nina, Eleonora, Rita, Ella, Olga, Kornelia
Imiona proponowane przez męża są tutaj dość popularne uncertain Dodatkowo żaden z jego typów nie podoba mi się na tyle, żeby nazwać tak córkę.
Może macie jakieś propozycje? A może powinnismy zostać przy Emmie?
Obserwuj wątek
    • ilia.1 Re: Klara, Inga i ...Emma? 24.11.20, 08:16
      Emma to moim zdaniem bardzo ładne, międzynarodowe imię.

Sugestie: Eliza, Aurelia, Aurora, Teresa, Ida(lia), Olimpia, Paulina, Diana, Flora, Florian(n)a, Janina, Helena, Milena, Barbara, Anastazja, Michalina, Lilian(n)a, Lilia, Lil(l)a, Emilia, Amelia, Weronika (Wera, Nika), Marcelina, Celina, Alina, Kalina, Natalia, Leonia, Rozalia, Matylda, Julian(n)a, Regina, Alicja, Kamila, Blanka, Bianka, Estera, Gabriela.
    • dalenia Re: Klara, Inga i ...Emma? 24.11.20, 10:11
      Serdecznie gratuluję!

Jeśli chodzi o rozważaną Emmę to wg mnie pasuje idealnie. Z drugiej strony jednak ja jakoś nie pałam do niej wielką sympatią, jest dla mnie trochę za płaska w brzmieniu. Jeśli nie masz pewności to szukałabym dalej.

Z propozycji męża podobałaby mi się Sara, ale IMO zbyt podobna do Klary. Maria też, ale taka popularna (przynajmniej w Polsce). Mogłabym rozważyć Stellę.

Z Twoich opcji fajna jest Liwia. Czy musielibyście nadać ją w wersji przez "v"? Mnie się podoba też Nina i Olga, choć ta druga wg mnie zbyt podobna do Ingi. Kornelia i Eleonora to fajne typy, ale ja jednak poszłabym już kluczem krótkich imion. U kogoś jestem w stanie też docenić Leę, choć sama jakoś nie pałam sympatią.

Z innych propozycji może jeszcze: Gaja, Gloria, Diana, Daria, Laura, Flora, Blanka, Maura, Flawia?
    • annthonka Re: Klara, Inga i ...Emma? 24.11.20, 10:29
      Starsze córki mają dwusylabowe, zdecydywane imiona, łatwe do wymówienia, więc Emma pasuje idealnie, jeżeli obojgu Wam pasuje, to nie szukałabym dalej.

Liwia/Livia też jest w porządku, Stella też.

Interesująca byłaby również Olga, ale jest zbyt podobna do Ingi. Z kolei Sara rymuje się z Klarą.

• boy_named_sue Re: Klara, Inga i ...Emma? 24.11.20, 10:40
      Emma jest ładne, ale chyba bardzo popularne.
      Z propozycji męża podobają mi się Astrid i Stella, z twoich typów Eleonora i Lea. Skoro mieszkacie zagranicą, rozważałabym: India, Stina, Sanna, Saskia, Freja/Freya, Ada, Amalia, Janna, Ida, Ofelia, Kalina, Pia, Saga, Liv
    • allegra1989 Re: Klara, Inga i ...Emma? 24.11.20, 13:46
      Gratuluje,
      Emma dla mnie pasuje do imion sióstr, podobnie jak one ma dwie sylaby.
      Z propozycji męża podoba mi się Sara, Maria również ładna, ale za bardzo popularna. Mogłabym rozważyć również Stellę.
      Z twoich propozycji podobają mi się Liwia, Nina, Eleonora i Kornelia. Olga ze swoją końcówką za bardzo podobna do Ingi.
      Moje propozycje to Helena, Naomi, Flora, Alina, Emilia, Laura, Barbara, Anna, Gabriela, Adrianna, Lilianna.
    • inga.a.m.r Re: Klara, Inga i ...Emma? 24.11.20, 21:08
      Emma mi się bardzo podobała, ale teraz jakoś mój zachwyt opadł, chociaż nadal bardzo ją lubię. Jeśli Ty nie czujesz, że to jest TO imię, to myślę, że powinniście szukać dalej.
      Typy męża to nie mój gust...Lubię Marię, ale niestety jest okropnie popularna. Z Twoich propozycji popieram Ninę, Liwię i Kornelię.
      Moje propozycje:
      Adela, Aurelia, Blanka, Antonia.
    • carolineko91 Re: Klara, Inga i ...Emma? 27.11.20, 21:44
      Ostatnio w rozmowach pojawiły się jeszcze: Ewa, Lidia, Gaja i Helena.
      Lidia to mocny typ męża, ja jakoś nie jestem przekonana do Lidzi i Lidki, pełna forma jest ok.
      Ewa jest uniwersalna i międzynarodowa, ale nie wiem czy nie zbyt nudna przy imionach starszych sióstr...
      • sulimira Re: Klara, Inga i ...Emma? 28.11.20, 00:54
        Ewa ogolnie dla mnie jest nudnawa i przezroczysta takze odradzam. Pozostale imiona bardzo mi sie podobaja. Akurat lubie nawet Lidke i Lide. Helena jest piekna i o ile nie jest zbyt popularna w waszej okolicy to swietny wybor. Jezeli jest popularna to wybieralabym pomiedzy Lidia i Gaja. Gaja ma tak piekne znaczenie, ze zawsze jej mocno kibicuje tylko jak bedzie odczytywane "j"?
      • allegra1989 Re: Klara, Inga i ...Emma? 28.11.20, 08:57
        Ewa przy imionach sióstr wypada jak dla mnie blado i mdle. Lidia podoba mi się, ale jak nie jesteś do niej przekonana, to nie nadawajcie jej na siłę. Można zdrabniać Liduszka, Duszka, Dusia, Idka. Helena to dla mnie świetny wybór, o ile nie jest popularna w okolicy.
        Gaja podoba mi się, tylko jak będę odczytywane j?
        Wybrałabym między Lidią, Heleną a Gają.
      • dalenia Re: Klara, Inga i ...Emma? 28.11.20, 21:28
        Popieram Lidię, z tym, że ja akceptuję jej zdrobnienia. Nie wiem, czy wybrałabym ją, gdyby żadne zdrobnienie mi nie pasowało.

Nie odrzucałabym Ewy. Dla mnie jest klasyczna, a dziś to rzadsza choćby od Klary. Myślę, że tworzyłaby ciekawy zestaw, nawet wolałabym Ewunię od Emmy.

Gaja i Helena też świetne. Dla swojej córki wybrałabym Lidię lub Gaję.
      • gaudencja Re: Klara, Inga i ...Emma? 29.11.20, 01:46
        Witaj smile

Zdecydowanie poparłabym Florę, Helenę lub Eleonorę, do rozważenia też byłyby dla mnie Stella, Liwia, Lea, Kornelia. Część propozycji męża jest dla mnie zbyt obcojęzyczna. Ewa była tak popularna w moim pokoleniu i wcześniejszych, że nie widzę w niej nic szczególnego, podobnie w Lidii, popularnej o pokolenie wcześniej. Zamiast Lidii proponowałabym Ligię, ew. Lillę.

Bardzo uniwersalnym i międzynarodowym imieniem jest Marianna (Mania).
    • mamaitwinsy Re: Klara, Inga i ...Emma? 28.11.20, 21:03
      Gratulacje!
      Z waszych opcji podobają mi się Kornelia, Eleonora, Nina i Liwia. Ale tak myśle, ze chyba mając Klarę odrzuciłabym Kornelię.
      Lidia jest ok, chociaż ja tez nie przepadam za Lidzią.
      Ewę bardzo lubię, ale jednak wypada blado na tle imion sióstr, wiec może na drugie imię będzie dobrą opcją.
      Helena tez bardzo mi się podobała od zawsze, ale ostatnio przez popularność już straciła dla mnie swój urok, ale jeśli wam nie przeszkadza popularność to myśle, ze to fajna opcja. Gaja jest ok, imo bardzo fajnie brzmi z imionami starszych dziewczynek.
      Podsumowując wybierałabym między tymi imionami: Gaja, Nina, Eleonora, Liwia.
    • karola1705 Re: Klara, Inga i ...Emma? 29.11.20, 20:14
      Mnie osobiście Emma bardzo się podoba i wydaje mi się,ża całkiem fajnie komponuje się z Klarą i Ingą wink Może warto pozostać przy pierwszej myśli bo często okazują się one trafne.

Ze wszystkich Waszych propozycji podoba mi się Sara, Nina, Helena i Gaja. Lea jest ciekawa, ale jakoś nie pasuje mi do imion starszych sióstr. Jednak najbradziej "czuję" Emmę i Sarę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.