Dodaj do ulubionych

Wątpliwości

13.01.21, 01:39
Imię Róża może skrzywdzić dziecko?
Obserwuj wątek
    • meggan79 Re: Wątpliwości 13.01.21, 08:20
      Słucham?🤣
      A czemuż to?My spotykamy się z pozytywnymi albo neutralnymi reakcjami ,imię nie budzi szczególnych emocji ,nie mam pojęcia jak miałoby "krzywdzić" .....
    • paula.anna Re: Wątpliwości 13.01.21, 08:31
      Nienawidzę sformułowania "skrzywdzić dziecko" w odniesieniu do imienia!

Pomijając to (z trudem)- wg mnie Róża jest osłuchana i nie powinna budzić sensacji.
      Opinie o "krzywdzeniu" świadczą o wypowiadających je osobach, nie o imieniu.
    • humbelina Re: Wątpliwości 13.01.21, 08:35
      Nie, to piękne imię. Moja najmłodszą córka ma tak na drugie imię. Nadalabym na pierwsze kolejnej gdybym nie nadała na drugie tej 😆
      Nadawaj śmiało
    • chayah Re: Wątpliwości 13.01.21, 09:34
      Róża nie jest krzywdzącym imieniem!...
      Wręcz przeciwnie - jest piękna, osłuchana, nie jest żadnym dziwnym wynalazkiem z kosmosu big_grin
      Znam dwie nastoletnie Róże i jedną około 6-letnią - i nie sądzę, żeby były w ten sposób skrzywdzone.
      Nadawaj śmiało, nie krępuj się wink

I co to znaczy "skrzywdzić dziecko imieniem"?... Czy w Róży jest coś nieprzyzwoitego albo ośmieszającego? Nie. Żebyście rozważali Belzebuba czy Lucyfera - to rozumiem, ale Róża?... Przecież to normalne imię. Mała Róża może lubić swoje imię, może go nie lubić, ale o krzywdzie, moim zdaniem, nie ma mowy wink
    • katarzynkaa Re: Wątpliwości 13.01.21, 17:39
      Dodam jeszcze, że ja jeśli będę miała córkę, to najprawdopodobniej (jeśli będzie obopólna zgoda) nazwę ją Jaśmina. Marzyłam o Laurze, ale to imię bije ostatnio rekordy popularności.

Imiona kwiatowe są piękne, kobiece i przykuwające uwagę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.