Dodaj do ulubionych

Wybieramy rzadko spotykane imiona

18.02.21, 00:44
Po prostu jestem ciekawa czy któreś z zaproponowanych imion wam się podoba?
Timea/ Timeja
Eulalia
Ilaria
Jutta
Alietta
Arietta
Aglaia/Aglaja
Ligia
Lukrecja
Elina
Odetta
Ofelia
Waleria
Witalina
Ismena
Fabia
Flawia
Eleonora
Mila
Noella
Nonna
Ludwika
Roksolana
Katja
Gerda
Jasna
Junia
Leda
Taisa/ Taisia
Raisa
Lira

I osobne pytanie o tych nieco częsciej nadawanych - Sabina, Aurora, Kira, Gloria, Stella, Mirella, Ariadna, Liudmiła?
Obserwuj wątek
    • chayah Re: Wybieramy rzadko spotykane imiona 18.02.21, 10:06
      Dla mnie do nadania są:
      - Ligia (uwielbiam!!! jedno z moich ulubionych imion)
      - Ofelia
      - Flawia (bardzo mi się podoba)
      - Gloria (mam pozytywne skojarzenia)
      - Ariadna (ale dopiero dla czterdziestej córki big_grin)

Ewentualnie Eulalia, Lukrecja, Waleria, Ludwika - ale tylko gdyby mąż nalegał big_grin big_grin big_grin big_grin
      • chayah Re: Wybieramy rzadko spotykane imiona 21.02.21, 11:07
        Zapomniałam ocenić pozostałe wink

- Ismena, Leda - podobają mi się, mam pozytywne skojarzenia, do ewentualnego rozważenia dla pięćdziesiątego dziecka big_grin
        - Odetta, Eleonora, Ludmiła - na "tak", ale raczej nie do rozważenia; poza tym mam wątpliwości, czy Eleonora pasowałaby do czterosylabowego nazwiska
        - Ilaria, Fabia, Junia, Taisa/Taisia, Raisa, Sabina, Aurora, Kira, Stella, Mirella - odbieram neutralnie, raczej nie do rozważenia
        - Timea/Timeja, Jutta, Roksolana - odpadają z powodu osobistych skojarzeń
        - Alietta, Arietta, Witalina, Noella, Nonna, Gerda, Jasna - nie trafiają w mój gust
        - Elina - zbyt podobna do imienia występującego w rodzinie
        - Katja - zbyt podobna do mojego imienia, poza tym w polskich warunkach "przeszkadzałaby" mi niepolska pisownia (o ile nie miałabym do tego podstaw, np. gdybym miała męża cudzoziemca albo gdybym sama nie była Polką)
        - Mila, Lira - odbieram jak imiona rzeczownikowe, do tego Mila jest dla mnie "zdrobnieniowa"
        - Aglaia/Aglaja - odbiór pozytywny, ale w polskich warunkach bym nie nadała (o ile nie miałabym do tego podstaw)

smile
    • dalenia Re: Wybieramy rzadko spotykane imiona 18.02.21, 11:04
      Na mojej osobistej liście mam :
      - Ofelię - cudna! Można pięknie zdrabniać do Ofki. Minusem jest to, że się może dość "topielczo" kojarzyć wink
      - Walerię - to jedna z moich faworytek dla drugiej córki
      - Eleonorę
      - Ludwikę

Z innych, które lubię, choć nie są to chyba imiona dla mojego dziecka: Ligia, Flawia, Eulalia.

Pozostałe bez szału, choć rozumiem, że to wybory w związku z Twoim pochodzeniem?

Z tych wymienionych na końcu lubię Sabinę, Aurorę i Ludmiłę. Ariadna, Stella, Gloria też okej. Nieszczególnie mnie zachwyca Kira i Mirella.
    • misslucky133 Re: Wybieramy rzadko spotykane imiona 18.02.21, 11:41
      Z tej listy poglabym nadac tylko Mila, podoba mi sie - chyba poprzez skojarzenia z Mila Kunis, ktora lubie. W miare podoba mi sie jeszcze Ofelia, Aurora, Stella ale osobiscie nie chcialabym nosic zadnego z tych imion i nie nadalabym ich corce. Szczegolnie Aurora, podoba mi sie ale jakos nie wyobrazam sobie aby zwracac sie do dziecka czy nawet osoby doroslej tym imieniem. Ciekawostka jest, ze w krajach anglojezycznych to imie jest w topce najczestszych ''name regrets'' wiec byc moze nawet po angielsku jest dosyc problematyczne.
    • sulika Re: Wybieramy rzadko spotykane imiona 18.02.21, 17:39
      Podobają mi się:
      Ligia
      Ariadna
      Flawia
      Ismena
      Waleria
      Ludwika
      Ofelia
      Lukrecja
      Sabina
      Aurora (choć chyba wolałabym imię Aurea)
      Eulalia (ale wolę Eunikę)
      Stella

U kogoś doceniłabym:
      Ludmiła
      Gloria
      Eleonora
      Nonna
      Fabia

Podobaja mi sie Timea i Agłaja, ale dla mojego dziecka zbyt obcojęzyczne.

Od Odetty wolę Odę.

Zamiast Mili lepsze jest IMO imię, które można do Mili zdrabniać np. właśnie Ludmiła, Dobromiła, Emilia, Milburga(ostatnio mi się spodobala).

Kira kojarzy mi się z kirem żałobnym co dla mnie dyskwalifikuje to imię.
    • boy_named_sue Re: Wybieramy rzadko spotykane imiona 24.02.21, 10:32
      Timea/ Timeja - Jeśli już, to Timea
      Eulalia - tak
      Ilaria - tak
      Jutta - tak
      Arietta - tak, ale tylko przez sympatię do Tajemniczego Świata Arietty i książek
      Aglaia/Aglaja - tak
      Ofelia - bardzo!
      Eleonora - tak
      Mila - tak
      Nonna - tak
      Ludwika - tak
      Roksolana - doceniłabym u kogoś
      Gerda - tak
      Jasna - tak
      Junia - tak
      Taisa/ Taisia - Taisa, jeśli w ogóle
      Lira - tak

I osobne pytanie o tych nieco częsciej nadawanych - Sabina - NIE, Aurora - TAK, Kira - u kogoś, Gloria - u kogoś, Stella - tak, Mirella - nie, Ariadna - u kogoś, Liudmiła - jeśli wschodnie pochodzenie to tak, jeśli pl to wolę Ludmiła?
    • vanilde Re: Wybieramy rzadko spotykane imiona 24.02.21, 23:41
      Prawdę mówiąc żadne mi się nie podoba i do każdego mam jakieś "ale". Gdybym musiała ograniczyć się do powyższej listy, to wybieram:
      - Aurora (chyba najbardziej mi odpowiada z tej listy, choć nie podoba mi się wizualnie kolejność liter oraz skojarzenie ze słowem "auror")
      - Ariadna (niestety pewnie często jest mylona z Adrianą)
      - Ligia (nie jestem fanką Sienkiewicza, więc skojarzenie z Quo Vadis jest dla mnie na minus)
      - Eleonora (zbyt królewskie)
      - Ludwika (j.w.)
      - Sabina (kojarzy mi się z pewną osobą i przez to skojarzenie nie chciałabym tak wołać swojego dziecka, ale imię samo w sobie jest ok)
      - Stella (dla mnie trochę zbyt wymyślne przez podwójne L, ale brzmi ładnie i kojarzy mi się z imionami Żydów, a to w moim odczuciu pozytywne skojarzenie)

Pozostałe imiona z tej listy mi nie odpowiadają ze względu na dziwne dla mnie brzmienie. Część z nich jest dla mnie zbyt "zagraniczna" w odbiorze, np. Timea, Roksoliana, Katja - kojarzę dziewczyny o tych imionach i żadna z nich nie jest Polką, stąd obieram te imiona jako obce.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.