Dodaj do ulubionych

Uwaga! Konkurs na imię 😁

04.03.21, 22:13
Ozłocę osobę, która wymyśli imię idealne smile

Potwierdziło się, druga córa!

Ponieważ kompletnie nie podoba mi się żadne imię żeńskie, poza tym które nosi pierworodna, ogłaszam konkurs na imię dla juniorki smile

A teraz poważnie - szukam imienia typu Liliana.
Spełnia ono następujące warunki -

Ma pełną formę, która napewno przyda się w dorosłym, poważnym życiu.
Ma krótkie zdrobnienie (Lila) które jest uniwersalne i pasuje do małej dziewczynki, nastolatki i dorosłej kobiety. A i ułatwia życie rodzicom kiedy szybko chcą zwrócić uwagę dziecku 🙄
Ma mnóstwo innych uroczych zdrobnień.
Pasuje do twardego, krótkiego nazwiska. W pięciu literach znalazło się r i g obok siebie 🙈

No i fajnie gdyby pasowało do Liliany, bo średnio widzi mi się duet Liliana i Józefa (rozumiecie... Imiona z dwóch innych światów).

Czekam z niecierpliwością na Wasze propozycje, pełna nadziei, że wśród nich znajdzie się to jedyne które skradnie moje serce ❤️
Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • adalwinka Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 04.03.21, 22:48
      Hmm, idealne imię...🤔 Nie będzie łatwo.😄
      Jako pierwsza przyszła mi na myśl Florentyna (według mnie zdrobnienia są super - Florentynka, Flora, Florka, Florcia, Florysia). Poza tym - może Idalia (Idalka, Ida, Idusia)? Mamy już na forum dwie mamy Lilki i Idalki.
      Inne pomysły: Melania (Melka, Melusia), Malwina (Malwisia), Adela (Ada, Adusia, Adunia), Felicja (Fela, Felusia, Felinka), Celina (Cesia, Celka), Apolonia (Pola, Polcia), Anatola/Anatolia (Tola, Toleczka, Tolusia), Aniela (Anielka, Nela, Nel, Nelcia).
      • lexi1989 Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 05.03.21, 12:47
        adalwinka napisała:

> Hmm, idealne imię...🤔 Nie będzie łatwo.😄
        > Jako pierwsza przyszła mi na myśl Florentyna (według mnie zdrobnienia są super
        > - Florentynka, Flora, Florka, Florcia, Florysia). Poza tym - może Idalia (Idalk
        > a, Ida, Idusia)? Mamy już na forum dwie mamy Lilki i Idalki.
        > Inne pomysły: Melania (Melka, Melusia), Malwina (Malwisia), Adela (Ada, Adusia,
        > Adunia), Felicja (Fela, Felusia, Felinka), Celina (Cesia, Celka), Apolonia (Po
        > la, Polcia), Anatola/Anatolia (Tola, Toleczka, Tolusia), Aniela (Anielka, Nela,
        > Nel, Nelcia).

Ida mi się bardzo podoba, ale Idalia nie przejdzie u męża. Aniela, Anatola, Apolonia odpadają... Melania za bardzo kojarzy mi się z melą - w moim regionie mówiło się tak na ślinę 😬 Florentyna mi się nie podoba...
    • sulimira Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 04.03.21, 23:11
      Florentyna rzeczywiscie nasuwa sie od razu na mysl z fajnymi zdrobnieniami jak Flora.
      Podoba mi sie rowniez Leandra, ale Lila i Lea moze platac jezyk wiec moze Nikandra- Nika, Nisia, Nina, Nira i napewno wiele innych zdrobnien mozna wymyslic.
      Hiacynta nasuwa sie od razu na mysl jezeli lubicie kwiatowe imiona. Hicia, Hita, Cynia i inne.
      Tomiła- Miła, Tomcia.
      Tycjana, Konstancja, Aniela, Apolonia, Delfina.
    • ilia.1 Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 05.03.21, 06:22
      Stefania - Stefi / Fifi / Stefcia
      Weronika - Wera / Nika
      Emilia - Emi / Mila / Emilka / Emka
      Zofia - Zosia
      Barbara - Basia
      Antonina - Tosia
      Łucja - Lusia
      Natalia - Nati / Natusia / Natunia / Natalka
      Matylda - Tysia / Mati / Matyldzia
      Amelia - Amelka / Mela / Mel
      Michalina - Misia / Michalinka
      Wiktoria - Wiki
      Aurelia - Aura / Aurelka
      Kornelia - Kora / Nela / Nel / Kornelka
      Urszula - Ula / Ulcia
      Julian(n)a - Julia / Julianka / Jula / Juleczka
      Estera - Esti
      Klementyna - Klemcia / Klemi / Klementynka
      Alicja - Ala / Alusia
      Kalina - Kalinka
      Helena - Helenka / Hela
      Gabriela - Gabrysia / Gabi
      Celina / Marcelina - Marcysia / Celinka / Celina / Marcelinka
      Elżbieta - Ela / Eli
      Janina - Janeczka / Janka / Janinka / Jana / Nina / Nineczka
      Róża - Różyczka
      Blanka - Blaneczka, Blania
      • ilia.1 Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 07.03.21, 05:06
        Teresa, Tereska, Terenia, Tesa
        Jadwiga, Jadzia, Iga, Jagoda, Jagna
        Bogna
        Eryka
        Paulina, Paula, Paulinka
        Sylwia
        Julita
        Diana
        Irena, Ira, Irenka, Irka
        Aurora
        Jowita
        Stella Stelcia
        Alina Alinka, Ali
        Inga
        Zuzanna Zuza, Zuzanka, Zuzia
        Bogna
        Izabela Iza, Izka, Izabelka
        Mira Mirka
        Magdalena Magda, Madzia, Magdalenka, Dusia, Magdusia
    • niwius Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 05.03.21, 09:15
      Joanna - Asia, Joasia, Joanka
      Melania - Melka, Mela
      Aniela - Anielka, Ania, Nela
      Antonina - Antosia, Anka, Nina
      Gabriela - Gabi, Gabrielka. Gabrysia
      Helena - Helenka, Hela, Helka, Hesia
      Kamila - Kamilka, Kama, Kami
      Marcelina - Marcelinka, Marcela, Marcia
      Rozalia - Rozalka, Roza
      • lexi1989 Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 05.03.21, 12:49
        paula.anna napisała:

> Strzelam 😉
        > Melania
        > Antonina/Antonia
        > Kornelia
        > Michalina
        > Hanna
        > Helena
        > Idalia
        > Janina
        > Milena
        > Rozalia
        >
        > Daj znać, czy ktoś trafił w cel, lub choćby w tarczę 😉.
        >
        Może Milena.... Ale totalnie nie podoba mi się pełna forma. Zdrobnienia są super - Mila, Lena...
      • lexi1989 Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 05.03.21, 12:43
        paula.anna napisała:

> Brakuje mi informacji o preferowanym stylu.
        >
        > Co wybralibyście dla chłopca?
        > To może pomóc 🙂
        >
        > Do mojej listy powyżej dopisuję Mariannę.
        >

Dla chłopca mieliśmy wybrane imię Leon.
        Preferowany styl to imię nie udziwnione, jeśli retro to odnajdujące się w dzisiejszej rzeczywistości, a przede wszystkim posiadające pełną formę i zdrobnienie, ale nie infantylne jak Asia, Ania, Tosia, Basia itd... Po prostu nie pasuje mi takie zdrobnienie do nastolatki i dorosłej kobiety (pewnie dla niektórych to dziwne 😂). Lila jest idealna pod tym względem, może być też Lilunią, kiedy jest malutka. Ale przedstawiając się w liceum nie będzie miała do wyboru Joanna lub Asia.... Barbara albo Basia, Liliana albo Lilusia. Będzie po prostu Lilą. I szukam drugiego takiego imienia...
        • paula.anna Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 05.03.21, 13:20
          A imię niewymagające zdrabniania/ skracania?
          Krótkie, a niebędące zdrobnieniami?
          Np Laura, Klara, Blanka, Bianka, Diana, Liwia, Marta itd itp.
          Można szybko dziecko zawołać, bo krótkie i poręczne, można spieścić, kiedy się chce, np dziecko jest małe.
          A tak- forma podstawowa, dobra i dla młodszej i dla starszej 🙂
        • misslucky133 Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 05.03.21, 13:50
          To moze Leonia zdrabniana do Lei? Lea i Lila, mi osobiscie by sie nie mylily no i Lea to jest moim zdaniem wlasnie takie ''nieinfantylne'' zdrobnienie. Moze napisz przyklady innych zdrobnien, oprocz Lili, ktore Ci sie podobaja? Piszesz, ze Basia czy Ania brzmia infantylnie ale dla mnie akurat Lila brzmi o niebo bardziej infantylnie i gdy ostatnio ogladalam na youtubie film nakrecony przez dorosla kobiete przedstawiajaca sie Lila - czulam sie dziwnie, brzmialo dla mnie bardzo dziecinnie. Moze to kwestia osluchania - nie wiem. Tosia i Lila ma dla mnie taki sam wydzwiek.

Moze Michalina, dorosla moze byc MIchalina a zdrobnienia dla dziewczynki sa urocze: Misia, Michasia, Michalinka. Jesli podoba Ci sie zdrobnienie Mila to Emilia bardzo pasuje do Liliany, dziewczynka moze smialo przedstawiac sie jako Mila jesli to zdrobnienie bedzie jej odpowiadalo. Jest jeszcze takie imie jak Milana. Dla mnie calkiem fajnie brzmi aczkolwiek Milana i Liliana juz nie do konca. Leonia i Liliana lub Liliana i Emilia - bardzo fajnie.
          • lexi1989 Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 05.03.21, 15:27
            misslucky133 napisał(a):

> To moze Leonia zdrabniana do Lei? Lea i Lila, mi osobiscie by sie nie mylily no
            > i Lea to jest moim zdaniem wlasnie takie ''nieinfantylne'' zdrobnienie. Moze n
            > apisz przyklady innych zdrobnien, oprocz Lili, ktore Ci sie podobaja? Piszesz,
            > ze Basia czy Ania brzmia infantylnie ale dla mnie akurat Lila brzmi o niebo bar
            > dziej infantylnie i gdy ostatnio ogladalam na youtubie film nakrecony przez dor
            > osla kobiete przedstawiajaca sie Lila - czulam sie dziwnie, brzmialo dla mnie b
            > ardzo dziecinnie. Moze to kwestia osluchania - nie wiem. Tosia i Lila ma dla mn
            > ie taki sam wydzwiek.
            >
            > Moze Michalina, dorosla moze byc MIchalina a zdrobnienia dla dziewczynki sa uro
            > cze: Misia, Michasia, Michalinka. Jesli podoba Ci sie zdrobnienie Mila to Emili
            > a bardzo pasuje do Liliany, dziewczynka moze smialo przedstawiac sie jako Mila
            > jesli to zdrobnienie bedzie jej odpowiadalo. Jest jeszcze takie imie jak Milana
            > . Dla mnie calkiem fajnie brzmi aczkolwiek Milana i Liliana juz nie do konca. L
            > eonia i Liliana lub Liliana i Emilia - bardzo fajnie.

Tak, Emilia byłaby w kręgu moich zainteresowań ale niestety zajęta w bardzo bliskiej rodzinie. To ciekawe co napisałaś o odbiorze zdrobnienia Lila 🤔 wydawało mi się że jest tak samo neutralne jak Marta czy Ola. W Michalinie słyszę tylko Halinę... A szkoda bo faktycznie dla małej dziewczynki to bardzo urocze imię smile
    • sulika Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 05.03.21, 18:00
      Liliana i Łucja (Łusia, Łucyjka, Łucyjka, Lutka, Lusia, Luśka, Łuśka, Lucy itd.)
      Liliana i Konstancja (Nastka, Tasia, Kosia itd)
      Liliana i Kornelia (Nela, Nelka, Nelusia, Kornelka itd.)
      Liliana i Berenika( Nika, Nisia, Bernisia, Berenisia, Nikusia, Benia, Benisia itd.)
      Liliana i Anastazja (Nastka, Nastja, Nasti, Nastusia, Tusia, Stazyjka, Anaszka, Ana itp.)
      Liliana i Milena (Lena, Milenka, Milusia, Milunia, Milutka)
      Liliana i Leonia (Lea, Leosia, Leoska, Lonia, Lonka, Leonka)
      Liliana i Emilia(Mila, Milusia, Milunia, Emi, Emka)
      Liliana i Letycja( Leti, Letysia, Tysia,)
      Liliana i Estera (Esia, Tesia, Terkasmile)
      Liliana i Stella
      Liliana i Michalina ( Michasia, Michaszka, Misia, Linka, Inka, Ina, Lina)
      Liliana i Marcelina (Marcysia, Marci, Celinka, Linka, Lina, Inka, Cysia)
      Liliana i Helena (Hela, Hesia, Helenka)
      Liliana i Blanka
      Liliana i Laura
      Liliana i Emma (Emka, Emi)
      Liliana i Eliza (Eli, Liza)
      Liliana i Nadzieja (Nadia)
      Liliana i Adrianna(Ada, dla dziecka Dusia)
      Liliana i Adelajda(zdrobnienia jak przy Adriannie)
      Liliana i Matylda(Mati, Matysia, Tilda)
      Liliana i Gabriela(Gabi)
      Liliana i Aurelia(Aurelka, Auri, Aura, Relka)
      Liliana i Olimpia(Oli,Pia)
      Liliana i Oktawia(Okti, Oktusia, Tusia, Tawia)
      Liliana i Klara
      Liliana i Aurora (Auri, Aurusia, Aura, Rori)
      Liliana i Kalina (Kala, Kalka, Lina, Ina, Kali)
      Liliana i Rozalia
      Liliana i Róża
    • olinininka Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 05.03.21, 19:39
      Chyba jeszcze nie padły takie imiona jak:

- Karolina można zdrabniac Karolinka, Karola, Karolcia
      - Gabriela czyli Gabrysia, Gabi, Gabrielka
      - Nina lub Nineczka Nina Ninusia
      - Martyna Martynka, Martysia
      - Ewa Ewcia Ewusia
      - Lidia Lidka Lidusia Lideczka
      - Matylda Matyldka Matysia Mati
    • eleanor_tilney Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 05.03.21, 22:32
      Obstawiam, ze może Ci się spodobać
      Alicja - Ala
      Kornelia - Nela
      Jeżeli masz już Liliane i podoba Ci się Leon, zakładam, ze możesz czuć się niezręcznie z imieniem spoza pierwszej pięćdziesiątki. Przeglądnęłam listę i właśnie te dwa powyżej spełniają Twoje wymagania: ciut retro ale w sumie już bardzo mainstreamowe, 3 sylaby skracane do dwóch, trudno zdrobnić do -sia.
    • mamaitwinsy Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 06.03.21, 01:27
      Marcjanna - Marcja/Marcysia/Marcjanka
      Aniela - Nela/Nelka
      Urszula - Ula/Ulka
      Idalia - Ida/Idusia/Idalka
      Melania - Mela/Melka
      Florianna - Flora/Florka
      Apolonia - Apolonka/Pola
      Marianna - Mania/Marianka
      Kornelia - Kornelka/Nela/Nelka
      Ignacja - Iga
      Alicja - Ala (dla mnie odpada przez popularność)
      Michalina - Misia/Michasia
      Matylda - Matysia/Tysia
      Oktawia - Oktawia/Oktusia/Tawcia
      Helena - Hela/Lena/Helenka
      Janina - Jana/Janka/Janeczka/Nina
      Anastazja - Ana/Nastazja/Nastka
      Marcelina - Celina/Marcysia/Marcela/Marcelka
    • nadeeka Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 06.03.21, 12:47
      Moja pierwsza myśl to Helena - ma pełną formę, uniwersalne zdrobnienia Hela i Lena, jak i mnóstwo słodkich. Myślę, że dobrze pasowałaby do twardego nazwiska.
      Leonia - skoro chłopiec byłby Leonem smile zdrobniale może być Lea. Inny pomysł to Leontyna
      Karolina - moje imię, dobrze się nosi smile lubię w nim właśnie to, że nie muszę się zastanawiać, jak się przedstawić (bo gdybym była np. Katarzyną, to pełna forma brzmi tak poważnie, Kasia infantylnie, a Kaśka zbyt hardo). Znajomi mówią na mnie najczęściej Karo lub Karola. Rodzice - Karolinka, Karusia, Karolcia. Można jeszcze zdrabniać do Inki.
      Weronika - to z kolei imię mojej siostry, która funkcjonuje w rodzinie jako Nika. Może być też Wera, żadne z tych zdrobnień moim zdaniem nie brzmi infantylnie czy wymyślnie.
      Ignacja - to może nieco oryginalniejsza propozycja. Można zdrabniać do Igi.
      Filomena - Fila
      Olimpia - może być zdrabniana do Oli, jeśli lubicie
      Felicja - Fela, Felusia, Lusia, Felinka
      Stefania - Stefa, Stefcia
      Marcjanna - Marcja, Janna
    • katarzynkaa Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 07.03.21, 11:46
      Nie wiem, czy było już podawane, ale może Magdalena? Ma trzy formy - oficjalną Magdalenę, zwykłą Magdę i dużo zdrobnień Madzia, Magdusia, Dusia, Lenka. Minusem tego imienia jest ogromna popularność w latach 80 i 90. Teraz raczej mała Magda nie spotka szybki swojej imienniczki.

Inne pomysły:
      Jaśmina - jakbyście chcieli kwiatowe siostry smile
      Kornelia - ładne, kobiece imię
      Łucja
      Laura - jeżeli nie przeszkadza wam popularność
      Ewelina - rzadko spotykane na tym forum, a mi to imię się bardzo podoba
      Paulina
      Diana
      Daria
      Dominika
      Agata
      Adrianna - wersja dla nastolatki Ada, dla dziecka - Adusia, Dusia
      Alicja
      Gabriela - Gaba/Gabi - Gabrysia
      Judyta
      Irmina - Irma - Irka/Minka
      • lexi1989 Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 07.03.21, 20:42
        Z imion które padły (dzięki za tyle Waszych propozycji!)-
        * Idalia i Leonia - dla mnie mega, szczególnie Idalia ale mąż jest absolutnie na nie, muszę to uszanować 🤷‍♀️
        * Magdalena, Zuzanna, Zofia, Alicja, Hanna i Emilia zajęte w najbliższej rodzinie, z czego najbliżej by mi było do Emilii i Magdaleny.
        * Jaśmina - w żaden sposób nie spełnia wszystkich warunków imienia idealnego (nieszczęsne zdrobnienie) ale wpadło mi w serce zaraz po tym jak dowiedziałam się o ciąży. Mąż podłapał i gada do brzucha Jaśminka a ja mam wątpliwości... Bo brak zdrobnienia (Jasia.... 🤷‍♀️), to polskie ś w środku No i usłyszałam że jak dla dziewczyny z branży 🙈 wiecie o jaką branżę chodzi....
        * imię którego nigdy przenigdy sama bym nie wybrała dla córki - Antonina. Mąż bardzo chciał żeby pierworodna miała tak na imię a ja go wyśmiałam. Nie trawię zdrobnienia Tosia. Ale Antoninę mogłabym zdrabniać do Toni która już mi się podoba no i do Niny za którą baaaardzo przepadam. Aczkolwiek wiem że nie ucieknę od zdrobnienia Tosia bo dla wszystkich jest najbardziej oczywiste....

Salomea jest dla mnie zbyt odjechana 🙈 tak jak ktoś słusznie zauważył, czuję się bezpiecznie z imionami z pierwszej setki, chociaż Jaśmina się nie załapała.
        • sulika Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 07.03.21, 20:56
          lexi1989 napisał(a):

> Z imion które padły (dzięki za tyle Waszych propozycji!)-
          > * Idalia i Leonia - dla mnie mega, szczególnie Idalia ale mąż jest absolutnie n
          > a nie, muszę to uszanować 🤷‍♀️

W takim razie szkoda, bo te imiona są naprawdę super.
          Może zamiast Idalii Ida, Dalia lub Adela a zamiast Leonii Lea? (Wiem, że to nie to samo ale może coś Wam wpadnie w oko)
          > * Jaśmina - w żaden sposób nie spełnia wszystkich warunków imienia idealnego (n
          > ieszczęsne zdrobnienie) ale wpadło mi w serce zaraz po tym jak dowiedziałam się
          > o ciąży. Mąż podłapał i gada do brzucha Jaśminka a ja mam wątpliwości... Bo br
          > ak zdrobnienia (Jasia.... 🤷‍♀️), to polskie ś w środku No i usłyszałam że jak
          > dla dziewczyny z branży 🙈 wiecie o jaką branżę chodzi....

Jaśminka jest super! A nie możecie mówić Mina, Ina (pasują też do dorosłej kobiety), Minka, Inka, Misia, Isia lub po prostu Jaśminka? Ta Jasia od Jaśminy wcale nie jest taka oczywista, myślę że w szkole czy pracy niekoniecznie by się tak do Waszej córki zwracano, raczej używano by pełnej formy jak na przykład w przypadku Kariny lub Kaliny.

> * imię którego nigdy przenigdy sama bym nie wybrała dla córki - Antonina. Mąż b
          > ardzo chciał żeby pierworodna miała tak na imię a ja go wyśmiałam. Nie trawię z
          > drobnienia Tosia. Ale Antoninę mogłabym zdrabniać do Toni która już mi się podo
          > ba no i do Niny za którą baaaardzo przepadam. Aczkolwiek wiem że nie ucieknę od
          > zdrobnienia Tosia bo dla wszystkich jest najbardziej oczywiste....

Ja akurat Antoniny nie lubię, ale to nie będzie moja córka😉. A nie może być sama Nina?
          • lexi1989 Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 07.03.21, 21:31
            Ida, Iga, Ada - uwielbiam! Ale do naszego krótkiego nazwiska brzmią groteskowo... Za to np. Adrianna już dla mnie jest za twarda i wolałbym unikać zakończenia podobnego do Liliana, nie chce tworzyć rymowanek wink

Przepraszam wszystkie posiadaczki tego naprawdę fajnego imienia ale Adela kojarzy mi się tylko ze spanielem koleżanki...

Ciagle zastanawiam się nad odbiorem Jaśminy w otoczeniu 🤔 i z jednej strony wiem że to głupie bo ile osób tyle gustów i opinii a z drugiej to jednak poważna decyzja...
              • lexi1989 Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 07.03.21, 21:38
                paula.anna napisała:

> A jak skracałabyś Jaśminę?
                >
                > Wiesz, że KAŻDE imię "otoczenie" może odebrać "bez entuzjazmu", za to z niepro
                > szonymi, chamskimi komentarzami? 🤔
                >
                No właśnie chyba do Jaśki 🙈 albo Inki... Wiem. I wiem też że to my rodzice wybieramy dziecku imię i bierzemy za to odpowiedzialność... Naprawdę zazdroszczę ludziom którzy mają swoje ulubione typy i bez wątpliwości się ich trzymają. Ja przy tego typu wyborach nie śpię po nocach i analizuję wszystko z każdej możliwej strony.
          • lexi1989 Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 07.03.21, 21:36
            sulika napisał(a):

> Ja akurat Antoniny nie lubię, ale to nie będzie moja córka😉. A nie może być sa
            > ma Nina?

Z Niną mam taki problem jak z Igą, za krótka do nazwiska i jakoś brakuje mi pełnej formy. Nie przepadam za imionami typu Pola, Lena, Tola...
          • katarzynkaa Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 07.03.21, 22:48
            Gdybym teraz miała córkę, byłaby Jaśmina Laura. Moje 2 ulubione imiona. Nie zzdrabniałabymJaśminy, bo jest piękne w oryginalnej postaci. Jeśli już, to do Inki.

A co do wiadomo jakiej profesji, to totalnie nie kojarzy mi się z imieniem Jaśmina. Prędzej Tatiana, Roksana, Samanta...
        • dalenia Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 08.03.21, 13:04
          Lubię Jaśminę. W mojej bliskiej rodzinie ma się wkrótce urodzić Jaśminka. Rodzina raczej zdziwiona, starsze osoby nie bardzo mogą zapamiętać i mówią, że będzie Jaśmin wink Skojarzeń, o których wspominasz, chyba nikt nie ma. Wszyscy bardziej kojarzą to imię arabsko, z takimi klimatami. Ja myślę, że szukanie na siłę zdrobnienia nie ma sensu. O ile rozumiem problem, że fajnie byłoby mieć zdrobnienie "neutralne" (a nie Kasia-Kaśka), to nie widzę problemu, gdy imię pozostaje w pełnej wersji. Jaśmina to dla mnie po prostu Jaśmina. A na domowy użytek może być Inką, Minią, Jasią (jeśli ktoś lubi).

Antonina to ciekawy kompromis. Chodziłam do podstawówki i gimnazjum z Antoniną, która była dla nas Niną. Czasem, z rzadka, Tośką. Również przepadam za zdrobnieniem Tonia, szczególnie od Antonii.
        • misslucky133 Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 08.03.21, 20:22
          Moze byc Wam ciezko wybrac ''idealne'' imie bo byc moze takie poprostu nie istnieje. Trafiliscie z Liliana jesli podobaja Wam sie wszystkie jej formy ale Liliana jest tez takim imieniem, ktore bardzo wdziecznie sie zdrabnia i na wiele sposobow. Ciezko bedzie znalesc cos podobnego, tym bardziej, ze trzeba wziac jeszcze pod uwage gust wspolmalzonka. Idalia ma super zdrobnienie - Ida ale juz sama Idalia, mimo, ze brzmi ladnie to wydaje mi sie bardzo wydumana i pretensjonalna bo to dla mnie troche tak, jakby ktos mial na imie Idealia, tak mi sie kojarzy - z czyms idealnym i jako wyraz dzwiek mi sie podoba ale jako imie juz nie do konca. Rozumiem wiec wspolmalzonka. Z Leonia mam tak samo, zdrobnienie Lea mi sie podoba ale pelna forma juz nie. Jasmina funkcjonujaca w Polsce mysle, ze brzmi super. Ciekawe, orginalne a zarazem proste imie i mysle, ze dla ogolu bylaby poprostu Jasminka. A jesli chodzi o ''branze'' to kojarzy mi sie tak tylko w wersji anglojezycznej.
        • kachnab Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 08.03.21, 21:23
          Kiedy mojemu znajomemu urodziła się córka Antonina, zaczęli używać zdrobnienia Tola. I tak zostało. Dziewczyna nie jest nazywana Tosią. Wystarczy, że będzie mówić, że jest Tonią czy Niną. Otoczenie załapie.
    • kot2004 Re: Uwaga! Konkurs na imię 😁 21.03.21, 16:25
      Najpierw takie bez litery R: (podaję kolejno pełną formę dla dorosłej osoby, zdrobnienie dla nastolatki i dla dziecka)
      Dominika - Domi/Nika - Domisia
      Emilia - Emi/Mila - Emilka/Emisia
      Hanna - Hanka - Hania/Hanusia
      Izabela - Iza/Bella - Izunia
      Julia - Jula/Julka - Julcia/Juleczka
      Justyna - Tyśka - Justysia
      Joanna - Aśka - Joasia/Asia/Joanka
      Łucja - Luśka/Lucy - Łucysia
      Magdalena - Magda/Lena - Madzia/Magdusia
      Michalina - Miśka - Misia/Michasia
      Monika - Monia/Nika - Monisia
      Malwina - Malwa (chociaż mi osobiście to zdrobnienie się nie podoba ale każdy ma swój gust) - Malwinka
      Natalia - Nati/Natka - Natalka/Natusia/Tusia
      Oliwia - Oli/Oliwka - Oliwcia/Olisia
      Paulina - Paula - Paulinka
      Zuzanna - Zuza - Zuzia/Zuzanka

A jak literka R wam nie przeszkadza to mam kilka propozycji wink :
      Aleksandra - Ola/Sandra - Oleńka/Olusia
      Adrianna - Ada - i bardzo ładne zdrobnienie moim zdaniem : Adrysia wink
      Daria - nastolatka po prostu Daria a dla dziecka: Darunia, Darysia, Dareczka
      Karolina - Karo/Karola - Karolinka/Karolcia
      Laura - nastolatka po prostu Laura a dla dziecka może być Laurusia, Laurunia, Laurysia
      Marcelina - Marcela - Marcysia
      Patrycja - Pati/Patka - Patrysia, Patusia
      Weronika - Werka - Weronisia

A może jakieś krótkie imię? Np. Ewa, Iga, Kinga, Maja, Nina, Pola, Rita, Sonia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.