Dodaj do ulubionych

Małopolska- najrzadsze imiona 2020

30.03.21, 05:05
1. Naomi
2. Janka
3. Polina
4. Jozefina
5. Varvara
6. Nawojka
7. Halszka
8. Sawa
9. Wiera
10. Inez

1. Zenon
2. Wawrzyniec
3. Baltazar
4. Teofil
5. Janusz
6. Edgar
7. Syriusz
8. Gniewosz
9. Felicjan
10. Konstantyn
Obserwuj wątek
    • boy_named_sue Re: Małopolska- najrzadsze imiona 2020 30.03.21, 09:25
      Ale ciekawy zestaw.
      Dla mnie bardzo na tak Naomi, Nawojka, Halszka (kij, że zdrobnienie, lubię w tej formie), Wawrzyniec, Edgar, Teofil i Felicjan.
      Sawa - trudno mi przeskoczyć, ze to teraz żeńskie imię.
      Polina, Jozefina, Wiera, Varwara - trudno mi ocenić, bo nie wiem, jaki jest odbiór w Ukrainie, czy są popularne, czy nie. Wiera wydaje mi się mocno ciotkowate.
      Ciekawe, ale nie z mojej bajki to Konstantyn, Gniewosz (ale zdrobnienie Gniewko jest fajne), Syriusz (chyba tylko dla fanów HP).
      Na nie Janka, Inez (chyba, że rodzic z kraju hiszpańskojęzycznego), Janusz, Baltazar, Zenon.
    • adalwinka Re: Małopolska- najrzadsze imiona 2020 30.03.21, 10:48
      Widzę dwa swoje ulubione imiona smilesmile Bo Józefina jest przez ó, prawda? Poza nią nic mi się nie podoba na żeńskiej liście - imiona albo obce, albo zdrobniałe. Na męskiej liście - doceniam Edgara i Felicjana.
      Macie czasem takie wrażenie, że na takie listy są wybierane trochę "nieodpowiednie" imiona? Bo najpewniej taka Varvara czy Polina pochodzą ze wschodu, więc wiadomo, że będą rzadkie, bo są mniejszością. Ja gdybym miała wybrać 10 najrzadszych imion z wielu w województwie, to wzięłabym te polskie winktongue_out
        • adalwinka Re: Małopolska- najrzadsze imiona 2020 30.03.21, 22:30
          sulimira napisała:
          > Te listy maja jak najbardziej odlot
          > owe imiona i odstraszaja, a nie zachecaja

Dokładnie, ponadto potrafią zestawić Idalię i Eunikę z dziwnymi wynalazkami pokroju Jeżyny i stwierdzić coś w rodzaju, że "to my już wolimy Anię". Do tego pasuje mi tylko bardzo młodzieżowy komentarz: XD.

• sulimira Re: Małopolska- najrzadsze imiona 2020 30.03.21, 23:39
            Idalie i Eunike porownuja z autentycznymi wynalazkami i wrzucaja do jednego worka. Czasami odnosze wrazenie, ze artykuly uzywaja takich samych szablonow i tylko wymieniaja imiona. Wczoraj w jakims artykule napisali, ze Zuzanna jest modna i napewno pojdzie wyzej w rankingu. Jak numer jeden w rankingu moze pojsc gdzies wyzej jest dla mnie niezrozumiale. Strony z imionami co roku sa te same i tylko zmieniaja rok na nich. Dodatkowo promuja imiona, ktore sa juz popularne i najbardziej znane, albo zagraniczne. Jestem bardzo zdegustowana jakoscia tych artykolow. Wiem, ze to nie jest najwazniejszy temat, ale czasami odnosze wrazenie, ze w ogole nie poswiecaja temu czasu.
    • dalenia Re: Małopolska- najrzadsze imiona 2020 31.03.21, 09:25
      A ja nie wiem, skąd te dane? Przecież w rankingu imion z ministerstwa, z podziałem na województwa, wszystko jest i tych najrzadszych jest prawie 2 razy tyle ... Tu choćby same żeńskie.
      KORA
      ABIGAIL
      VERONIKA
      JANKA
      FLORA
      KAYLA
      LIV
      ARLETA
      MIJA
      MARIE
      FILOMENA
      ZOI
      BOGUSŁAWA
      REGINA
      KATIA
      GAIA
      DEBORA
      JÓZEFINA
      IWONA
      MARITA
      TATIANA
      NATALIE
      ZYTA
      BERNADETTA
      SOLOMIIA
      ERIKA
      MICHAELA
      WIRGINIA
      POLINA
      MICHELLE
      KARMEN
      MARINA
      LORENA
      ALEXIA
      BOHDANA
      NOELIA
      LIA
      CHIARA
      IRMINA
      SABRINA
      OLIMPIA
      VARVARA
      CLARA
      MARZENA
      GRAŻYNA
      NAWOJKA
      ANATOLA
      VIOLETTA
      CARMEN
      GRETA
      GABRIELLA
      LEILA
      SAMANTA
      JOLANTA
      BIANCA
      HALSZKA
      SAWA
      WIERA
      INEZ

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.