Dodaj do ulubionych

Rozalia czy Bianka

25.04.21, 22:54

Obserwuj wątek
  • kocynder Re: Rozalia czy Bianka 25.04.21, 23:10
   Wybrałam Rozalię. Po pierwsze: jest jednak mniej spotykana od "rywalki". Po drugie: jeśli już to bardziej mi "leży" forma Blanka, a nie Bianka. Po trzecie zaś: bardzo lubiłam imię Blanka, dopóki nie natrafiłam na jedną obrzydliwą, fałszywą hipokrytkę o tym imieniu, wykorzystującą ludzi i sytuację, kłamiącą dla własnej wygody, ogólnie osobą po prostu podłą. Imię brzmi nadal nieźle, ale ze względu na ta panią - jestem na "Nie".
  • ilia.1 Re: Rozalia czy Bianka 26.04.21, 07:47
   Osobiście wybrałabym Rozalię.

   Sugestie: Alina, Alicja, Bogna, Lea, Klara, Weronika, Helena, Kalina, Aurelia, Amelia, Nina, Janina, Estera, Teresa, Róża, Lilla, Lilian(n)a, Lilia, Celina, Marcelina, Michalina, Gabriela, Łucja.
  • polik17 Re: Rozalia czy Bianka 26.04.21, 13:48
   Zagłosowałam na Rozalkę big_grin Naprawdę bardzo podoba mi się to imię, choć Biankę też lubię i podoba mi się. Ale mając do wyboru tylko te 2 imiona to zdecydowanie Rozalia smile
  • eleanor_tilney Re: Rozalia czy Bianka 28.04.21, 21:38
   Ja się wyłamie. Bardziej podoba mi się Bianka. Rozważałam je nawet kiedyś poważnie dla jednej z córek. Teraz już nie podoba mi się tak obłędnie, ale sentyment pozostał. Rozalia tez jest w porządku. Tylko jakoś ta Rózia mi nie leży. Poza tym miałam ciotkę Rózke. Miałam tez ciotkę Józke (Józefa). Pamietam, ze oba imiona były dla mnie w dzieciństwie bardzo prozaiczne.
  • karola1705 Re: Rozalia czy Bianka 01.05.21, 08:50
   Rozalia-bardzo ładne imię, wśród moich ulubionych. Tak mogłaby mieć na imię moja potencjalna córka.
   Bianka jest dla mnie jakaś taka nowomodna. Jeśli komuś się podoba to dobrze, potrzebujemy różnorodnych imion w społeczeństwie. Jednak subiektywnie mój głos na Rozalię.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.