Dodaj do ulubionych

Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca

20.06.21, 12:15
Dawniej częste było nadawanie imion z kalendarza. W myśl tej zasady robimy sobie taki właśnie kalendarz, w którym codziennie odnotowujemy DWA imiona – męskie i żeńskie, które nadalibyśmy, gdyby był przymus nadawania właśnie imion z kalendarza. Nawet jeśli nie będzie danego dnia imienia, które by nas zachwycało, to z konieczności wybieramy jedno pasujące najbardziej, zamiast szukać fajnych w okolicy.

UWAGA: głosy nieregulaminowe (bez wskazania na jedno imię męskie i jedno żeńskie albo ze wskazaniami spoza listy) są kasowane.

pl.wikipedia.org/wiki/20_czerwca
Adalbert, Baltazar, Benigna, Bogna, Bratomir, Edburga, Florentyna, Franciszek, Gemma, Hektor, Jan, Jan Chrzciciel, Makary, Małgorzata, Rafaela, Rafał.
Obserwuj wątek
    • nadeeka Re: Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca 20.06.21, 12:21
      Dla córki, z przeogromną radością, Florentyna Benigna. Oba te imiona mam w czołówce pięciu ulubionych imion, uwielbiam od wielu lat, ile bym dała, żeby moja córka naprawdę była Florentyną Benigną! smile
      Dla chłopca Makary Franciszek, lubię Makarego. Florentyna i Makary, ładnie smile
    • dasza_dm Re: Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca 20.06.21, 12:35
      Bogna (baaardzo chętnie) i Franciszek (z przymusu)
    • emnilda.wolna Re: Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca 20.06.21, 12:56
      Florentyna i Jan
    • paula.anna Re: Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca 20.06.21, 13:42
      Florentyna 🙂 (w skrócie Flora) Bogna i Makary Hektor.
    • sulika Re: Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca 20.06.21, 13:49
      Gemma Florentyna i Makary
    • mrawka Re: Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca 20.06.21, 14:12
      Florentyna i Makary
    • adalwinka Re: Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca 20.06.21, 14:35
      Florentyna Gemma (z wielkim uśmiechem na twarzy big_grin) i Makary Adalbert (z konieczności).
    • sulimira Re: Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca 20.06.21, 15:29
      Bogna i Hektor
      • sulimira Re: Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca 20.06.21, 15:34
        Gdybym nadawala drugie imiona to Bogna Florentyna i Hektor Makary
    • chayah Re: Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca 20.06.21, 15:30
      Dla dziewczynki Florentyna, z przeogromną radością 💖💖💖 Baaaaaaaaaaaaaaaardzo lubię to imię, jest obecnie na pierwszym miejscu w moim "top" 😍 Nadaję z prawdziwą przyjemnością i uśmiechem na twarzy 🙂 Dla chłopca Jan. Bo jak tu nie uhonorować Englerta 💖
      • chayah Re: Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca 20.06.21, 15:30
        PS: Z góry przepraszam, że dziś wyjątkowo się nie rozpisałam - piszę z telefonu 🤣
        • nadeeka Re: Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca 20.06.21, 17:23
          Przeprosin nie przyjmuję, smutno mi teraz ☹😅
    • zamarzenia90 Re: Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca 20.06.21, 16:23
      Florentyna i Jan
    • kocynder Re: Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca 20.06.21, 16:27
      Benigna mi się nie podoba. Bogna jest... No, dla mnie "ciotkowate", może dlatego, że znam trzy Bogny w wieku zbliżonym do mojej mamy. Florentyna nawet ładnie, ale jak uniknąć zdrobnienia Flora? Gemma mi się podoba. Małgosia jest ładna, ale mam w najbliższej rodzinie. Rafaela brzmi ślicznie, kojarzy mi się tylko z jedną bohaterką czytanej milion lat temu powieści z gatunku "płaszcza i szpady"... No ale obawiam się, że w Polsce byłoby to imię na poziomie Esmeraldy, Milagros czy innej telenoweli wenezuelskiej.
      Męskie ponownie - mistrz Englert zawsze comme il faut.
      Gemma i Jan.
      • chayah Re: Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca 20.06.21, 17:12
        Mistrz Englert zawsze comme il faut 💖
    • polik17 Re: Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca 20.06.21, 18:31
      Dziś Florentyna i Jan big_grin Żeńskie naprawdę z ogromną przyjemnością, bardzo mi się podoba, choć w pełnej formie jest dla mnie odrobinkę za długie, ale na szczęście można na co dzień skracać Flora, która równie podoba mi się smile Męskie również lubię i podoba mi się, chociaż w realu pewnie bym nie nadała ze względu na popularność, ale w zabawie jak najbardziej wink
    • dalenia Re: Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca 20.06.21, 19:30
      Florentyna i Makary

Florka super, to nasz mocny typ. Makarego lubię, ale tu już musiałabym zmienić męża wink
    • annthonka Re: Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca 21.06.21, 08:59
      Gemma i Makary
    • gaudencja Re: Zabawa kalendarzowa - 20 czerwca 03.07.21, 17:47
      Edburga Benigna i Bratomir Baltazar

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.