Dodaj do ulubionych

Rodzeństwo dla Kornelii

11.07.21, 11:48
Hej, zastanawiamy się nad wyborem imienia dla brata/siostry Kornelii. Nie znamy jeszcze płci i w sumie nie możemy się zdecydować na nic, bo oboje mamy rozbieżne gusta. (Kornelia też była kompromisem, pomiędzy moją Heleną, a mężową Wiktorią). Nazwisko jest dwusylabowe na G, więc imię musi się zaczynać na inną literę i wydaje mi się, że musi być minimum trzysylabowe, żeby dobrze brzmiało.
1. Dla dziewczynki - mnie podoba się Felicja, mężowi nadal Wiktoria. Oboje akceptujemy Emilię. Nie mamy innych pomysłów. Może coś podpowiecie?
2. Dla chłopca. Tutaj już w ogóle biednie. Ja bym chciała Maurycego, ale mąż absolutnie na nie. Jemu się podoba Maksymilian, ale im dłużej patrzę na to imię, tym dziwaczniej mi brzmi. Ta końcówka -milian do mnie nie przemawia. Nic nie mamy. Proponowałam Mikołaja, ale w rodzinie jest już jeden, więc podobno odpada, bo mają tradycję nie nadawania takich samych imion. Nic tylko zabić. Nie dogadamy się chyba. Przejrzałam cały kalendarz, nic do mnie nie przemawia. Macie jakieś propozycje?
Obserwuj wątek
    • katarzynkaa Re: Rodzeństwo dla Kornelii 11.07.21, 12:36
      Przejrzycie listę nadań z 2020 roku.

Chłopcy dane.gov.pl/pl/dataset/219,imiona-nadawane-dzieciom-w-polsce/resource/28020/table?page=1&per_page=20&q=&sort=

Dziewczynki dane.gov.pl/pl/dataset/219,imiona-nadawane-dzieciom-w-polsce/resource/28021/table?page=1&per_page=20&q=&sort=
    • sulika Re: Rodzeństwo dla Kornelii 11.07.21, 12:41
      Oj, trudny orzech do zgryzieniasmile
      Widzę, że Ty lubisz imiona retro, mniej popularne, a Twój mąż te bardziej osłuchane. Ale na pewno coś znajdziecie, tak jak w przypadku Kornelkismile
      Dla dziewczynki bardzo podoba mi się Twoja Felicja, Emilka też jest super, ale mnie przeszkadzałaby popularność. Wiktoria to IMO ładne imię, ale też strasznie popularne, wprawdzie niby ta popularność spada, ale dalej jest wysoka.
      Może Kalina, Łucja, Matylda, Melania, Liliana/ Lilianna/Lilia/ Lilla, Róża, Jaśmina, Aurelia, Michalina, Marcelina, Ida, Idalia, Hiacynta, Oktawia, Ludwika, Ignacja, Blanka, Klara, Berenika, Liwia, Ligia, Antonina

Dla chłopca Maurycy brzmi ciekawie. Ja tez nie przepadam za Maksymilianem. +
      Maksym (Maks bez tego,, milian '' które Ci się nie podoba), Bruno, Ignacy, Jędrzej, Aleksy, Jeremi, Roch, Miłosz, Wiktor, Olgierd, Witold, Feliks, Gustaw, Kajetan, Olaf, Bernard, Błażej, Tobiasz, Jonasz, Tymoteusz.
    • polik17 Re: Rodzeństwo dla Kornelii 11.07.21, 14:41
      Cześć smile
      To ja na wstępie powiem, że bardzo podoba mi się imię waszej córki, ja sama miałam być Kornelią big_grin A co do Twoich propozycji, mnie Felicja nawet się podoba, choć strasznie kojarzy mi się z delicjami, ale w sumie jakby nie patrzeć to nie jest złe skojarzenie. Zestaw Kornelia i Felicja - bardzo ładny smile Z kolei Wiktoria od zawsze bardzo mi się podobała, bez względu na popularność, która mnie z resztą w ogóle nie dziwi. Bardzo ładne, królewskie imię z dużą ilością fajnych zdrobnień smile I w dodatku uważam, że świetnie pasuje do Kornelii big_grin Emilka również bardzo mi się podoba, a zestaw Kornelia i Emilia moim zdaniem również brzmi ładnie.
      A co do męskich propozycji, mnie Maurycy akurat zupełnie nie przekonuje, choć u kogoś na pewno doceniłabym za oryginalność. Z kolei Maksymiliana bardzo lubię i podoba mi się, a zamiast niego może być Maksym, bez tej końcówki smile
      Dla dziewczynki proponuję Lilianę/Liliannę, Karolinę, Weronikę, Rozalię, Marcelinę, Dominikę, Antoninę i Matyldę.
      A dla chłopca może Augustyn, Jeremiasz/Jeremi, Dominik, Ignacy, Witold, Mateusz, Tymoteusz, Feliks, Florian smile

• paula.anna Re: Rodzeństwo dla Kornelii 11.07.21, 15:54
      Trzymam kciuki za dogadanie się.
      Podobają mi się Felicja i Maurycy.
      Emilia, a tym bardziej Wiktoria, zdecydowanie nie. Mikołaj też.

Może Tymon?
      Łucja?
      Ewa?
      Helena?
      Wiktor? Ja nie przepadam, ale może Wam się spodoba.
      Julian?
      Michalina?
      Marcelina?
      Antonina?
      Weronika?
      Gabriela?
      Błażej?

Aha, nie skreślalabym imion 2 sylabowych, mogą wg mnie brzmieć dobrze z nazwiskiem.
    • ilia.1 Re: Rodzeństwo dla Kornelii 11.07.21, 16:49
      Wybrałabym osobiście Emilię lub Maksymiliana z podanych imion.

Kilka propozycji imion:
      Fabian, Julian, Juliusz, Edgar, Edwin, Edmund, Edward, Wojciech, Zachary, Cyprian, Hugo, Iwo, Leon(ard), Leopold, Tadeusz, Teodor, Daniel, Artur, Henryk, Lucjan, Fryderyk, Gabriel, Joachim, Aleksander, Albert, Hubert, Gilbert, Norbert.
      Leonia, Julian(n)a, Jowita, Julita, Estera, Bogna, Alina, Natalia, Aurora, Alicja, Eliza, Milena, Teresa, Irena, Flora, Florian(n)a, Florentyna, Florencja, Laura, Urszula, Agata, Adela, Paulina, Olimpia, Lea, Oliwia, Zofia, Nina, Diana, Stella, Emma.
    • dalenia Re: Rodzeństwo dla Kornelii 11.07.21, 21:48
      Szkoda, że mąż nie akceptuje Felicji. Widać, że pasują mu jednak bardziej osłuchane imiona wink kompromisowa Emilia to nie mój styl, nie przekonam się do tego imienia.

Moja pierwsza myśl to Marcelina. Może jeszcze Michalina, Anastazja, Weronika, Antonina, a z krótszych - Ewa, Łucja, Laura?

Rozumiem miłość do Maurycego i mam ten sam problem z mężem 🤣 też nie przepadam za Maksymilianem, ale może pogodził by Was Maksym? Mikołaj jest bardzo popularny, szukałabym czegoś nieco rzadszego.

A inne moje typy to Kajetan, Aleksander (też popularny), Stanisław, Dominik, Hubert, Cezary, Nikodem, Ignacy.
    • paula.anna Re: Rodzeństwo dla Kornelii 12.07.21, 08:07
      Piszesz, że przejrzałaś cały kalendarz- mąż też?
      Proponuje nowe imiona?
      Ile czasu zostało do porodu?
      Pewnie jeszcze sporo, skoro nie znacie płci?

Im więcej czasu, tym, teoretycznie, lepiej.
      Z moim mężem też nie było łatwo.
      Przy drugiej i trzeciej ciąży robiłam listy imion, które mi się podobają.
      Na zasadzie burzy mózgów, pisałam wszytko, potem kreśliłam.
      Lista wisiała na lodówce- czyli w widocznym dla męża miejscu 😉.
      Piszę o tym, bo metoda okazała się skuteczna.
    • gaudencja Re: Rodzeństwo dla Kornelii 27.07.21, 21:09
      Może Marcjanna - Marcysia?

Emilia jest bardzo popularna, ale jeśli się Wam podoba, to jest to jakiś kompromis. A Eryka?

Dla chłopca - może Makary? Albo podobny do Maksymiliana Maksymin lub Maksymian? Bernard? Błażej?

A czy omawialiście z mężem kalendarz wspólnie, imię po imieniu? Mogą się przy takiej metodzie pojawić imiona, które nie są pierwszym wyborem żadnej ze stron, ale dla obu są akceptowalne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.