Dodaj do ulubionych

Zabawa kalendarzowa - 13 lipca

13.07.21, 10:11
Dawniej częste było nadawanie imion z kalendarza. W myśl tej zasady robimy sobie taki właśnie kalendarz, w którym codziennie odnotowujemy DWA imiona – męskie i żeńskie, które nadalibyśmy, gdyby był przymus nadawania właśnie imion z kalendarza. Nawet jeśli nie będzie danego dnia imienia, które by nas zachwycało, to z konieczności wybieramy jedno pasujące najbardziej, zamiast szukać fajnych w okolicy.

UWAGA: głosy nieregulaminowe (bez wskazania na jedno imię męskie i jedno żeńskie (albo ze wskazaniami spoza listy) są kasowane.

pl.m.wikipedia.org/wiki/13_lipca
Andrzej, Benedykt, Ernest, Eugeniusz, Ezdrasz, Henryk, Joel, Małgorzata, Mildreda, Radomiła, Serapion, Sylas, Sara, Świerad i Trofima.
Obserwuj wątek
  • decadent46 Re: Zabawa kalendarzowa - 13 lipca 13.07.21, 10:43
   Jadziem! smile Z dziewczynką nie będzie problemu. Będzie Małgorzata. Lubię to imię, ale w rzeczywistości bym nie nadała ze względu na pewną osobę z mojego otoczenia. Ale to tylko zabawa, w zabawie wszystko wolno. Kiedyś pewnie wybrałabym Sarę, ale, jak sama podkreśliłam: KIEDYŚ, a nie DZISIAJ. I dlatego moja córeczka będzie Małgosią. Z chłopcem też nie ma problemu. Będzie Andrzej, może i "wujkowaty" dla współczesnego malucha, ale "bliski" dla mnie. Kiedyś wybrałabym Henryka, ale ostatnio celebryci strasznie mi go obrzydzili sad A szkoda, bo zawsze lubiłam to imię. Ach ci celebryci, wszystko psują! Brzydko! sad I dlatego mój synek zostanie dzisiaj Andrzejem. Andrzej, jak May, ten wysoki, przystojny blondyn o szlachetnych rysach i postawie, urodzony do ról romantycznych młodzieńców, zawsze szlachetnych i prawych. Jak Szalawski, ten świętej pamięci jednooki Jurand, przez całe swoje niespełna 75-letnie życie miotany pomiędzy jednym oskarżeniem a drugim, wyrokami, więzieniem, serią wojennych doświadczeń, sceną i ekranem. Biedny Jurand, szkoda mi go, ale widocznie los tak chciał. I te jego role - Zawiłowski, Mincel, a przede wszystkim Bucholc - postać może i niekoniecznie pozytywna (bo jak tu nazwać kogoś, kto nie powie do swojego służącego inaczej niż "kundel"?...), ale jednak utwierdzająca mnie w przekonaniu, że każdy stary Niemiec z polskich filmów do końca życia będzie miał twarz Szalawskiego. Andrzej, jak May i Szalawski. A przede wszystkim - jak mój ukochany Seweryn. Jak nasz wspaniały, 75-letni już Mistrz, nasz niedoszły Orzeł. Nasza chodząca perła polskiej kultury, sztuki, ekranu i sceny. Nasz Mistrz, Mistrz Seweryn, który swoją rolą w "Rodzinie Połanieckich" (którą zresztą uwielbiam!!!) zaszczepił we mnie ten mały gen rasowego dekadenta. Mistrz Seweryn, nieśmiertelny Maks z równie nieśmiertelnej "Ziemi obiecanej". Mistrz, który ma dla mnie trzy twarze: jedną - znawcy sztuki o naturze cynika; drugą - Niemca, który za rękę z Polakiem i Żydem będzie przemierzał Piotrkowską w jedną i drugą stronę, dopóki jego oczom nie ukaże się wysoki, dymiący komin i nie usłyszy tego znajomego brzmienia warczących maszyn, spod których bawełniana przędza wychodzi praktycznie sama; i trzecią, którą pamiętam z roli w "Dantonie" (kurczę pieczone, jak się nazywał ten bohater grany przez Seweryna?... nie przypomnę sobie!...), . Jak tu nie uhonorować Mistrza, no jak?... No jak?... Nie da się, trzeba go uhonorować, no bo jak inaczej?... Niech będzie Andrzej. Mistrz Seweryn zasłużył.

   Ostatecznie: Małgorzata i Andrzej. Nawet w porządku smile
  • dalenia Re: Zabawa kalendarzowa - 13 lipca 13.07.21, 13:30
   Sara i Benedykt

   Mam dziś problem z żeńskim. Nie jestem fanką Sary. Dość podoba mi się Radomiła, może być i Miłką, i Radką, ale chyba zabrakłoby mi odwagi. Sara mniej kontrowersyjna, bardziej znana, więc niech będzie. Benio chętnie i tu przynajmniej nie ma problemu smile
  • kocynder Re: Zabawa kalendarzowa - 13 lipca 13.07.21, 20:09
   Dziś wolałabym nie mieć córki! No ale skoro mus to Małgosia. Co prawda jest w najbliższej rodzinie, ale pozostałe zupełnie mi się nie podobają.
   Dla syna proste - jedyne, które lubię to Andrzej. Co prawda wolę Jędrzeja, ale Andrzej może być.
   Choć w realu żadne dzisiejsze nie byłoby rozważane: Małgorzata i Andrzej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.