Dodaj do ulubionych

Łodz: imiona pierwszego polrocza 2021

14.07.21, 09:22
Najczesciej nadawane imiona:

1. Hanna 120
2. Zofia 112
3. Laura 100
4. Maja 97
5. Zuzanna 95
6. Julia 89
7. Oliwia 87
8. Alicja 81
9. Pola 70
10. Antonina 65

1. Aleksander 136
2. Jan 132
3. Antoni 115
4. Franciszek 92
5. Jakub 89
6. Filip 77
7. Stanisław 81
8. Wojciech 77
9. Szymon 76
10. Leon 76
* Numery i pozycje nie zgadzaja sie w artykule podalam kolejnosc wedlug artykulu i liczbe nadan

Najrzadsze imiona:

Elżbieta, Luiza, Renata, Klementyna, Oktawia, Fabia, Jaśmina, Józefa, Nawojka i Saba.

Amadeusz, Max, Joel, Leonardo, Mariusz, Serafin, Wincenty, Walerian, Gajusz i Noe.
Obserwuj wątek
    • decadent46 Re: Łodz: imiona pierwszego polrocza 2021 14.07.21, 09:30
      O. W Łodzi na pierwszych miejscach wśród dziewczynek są dokładnie te same imiona, które bez przerwy słyszę w swoim rejonie (nie jestem z Łodzi tongue_out). Hehe big_grin

Przy chłopięcych powiem krótko: jak mi, cholewa, szkoda Stasia sad

Ogólnie w "top" nic nie zaskakuje.

Za to w najrzadszych imionach całkiem ciekawie wink Cieszy mnie moja ukochana Oktawia. Poza tym bardzo podoba mi się również Klementyna, Jaśmina (coraz bardziej mi się podoba), Nawojka, Wincenty i Amadeusz, którego uwielbiam, ale nie odważyłabym się nadać. Ogólnie można powiedzieć, że całkiem fajna mieszanka wink

Ach ta Łódź tongue_out
    • nadeeka Re: Łodz: imiona pierwszego polrocza 2021 14.07.21, 11:18
      Mieszkam obecnie w Łodzi i to prawda, w ciemno mogę założyć, że chłopiec to Jan lub Olek. Wśród dziewczynek bardzo często spotykam Hanie i Anie.

Bardzo cieszy mnie Klementyna, Oktawia, Nawojka, Jaśmina, Amadeusz, Wincenty. Renata zaskakuje (tak ma na imię moja mama). Józefa też.
    • polik17 Re: Łodz: imiona pierwszego polrocza 2021 14.07.21, 16:48
      To ja nie wyróżnię się swoją wypowiedzią - ja też aż zaniemówiłam, gdy zobaczyłam Laurę tak wysoko big_grin Po prostu W O W, jak rośnie jej popularność tongue_out I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno chciałam tak nazwać swoją córkę, dopóki nie wgłębiłam się w te statystyki sad I podobnie jak poprzedniczka jestem pewna, że za kilka lat albo nawet szybciej Laura będzie taką Julką, Zuzią czy Zosią...I jeszcze ta moja Poleńka, no nie sad Przyrzekam, że jak wskoczy do pierwszej 5, chyba popełnię samobójstwo big_grin No żesz ty, akurat przed moją 18 okupuje te rankingi uncertain Ahh wy ludziska, na stos z wami 🤣 🤣 No a mojego imienia 87 nadań nawet nie skomentuję, biedne te dzieci XD Zapraszam wszystkich na baciarkę, jeśli kiedykolwiek w ogóle wyjdzie z tej pierwszej 10 tongue_out
      A co do męskich kurcze, strasznie szkoda mi Aleksandra sad Zawsze bardzo podobało mi się to imię...I Stasia też mi szkoda, chociaż jak na razie nie odczuwam jego popularności w mojej okolicy sad Smuteczeq. A do tego imienia mam naprawdę ogromny sentyment, bo tak ma na imię mój kochany dziadziu big_grin
      Jeśli chodzi o te najrzadziej nadane to nawet podoba mi się Luiza, tyle, że nie mam pojęcia, jak w ogóle zdrabniać to imię big_grin Bo w sumie no niezbyt da się. Luizka? sad Moim zdaniem brzydko XD A najbardziej lubię imiona, które można i przede wszystkim da się zdrobnić. Podoba mi się też w miarę Klementyna, ale wszelakie skróty od tego imienia typu Klima czy Klema przyprawiają mnie o zawał. A tak na co dzień w sumie to jest trochę za długa, żeby używać pełnej formy...A pozostałe żeńskie to nie moje klimaty, ale u kogoś generalnie doceniam, że to nie kolejna, bilionowa albo pierdyliardowa Julka, Zosia czy Zuzia tongue_out A z męskich w sumie żadne mnie jakoś nie chwyta za serce, ale u kogoś takiego Amadeusza, Wincentego czy Mariusza jak najbardziej doceniłabym big_grin
      Dobra, ale się rozpisałam big_grin Z góry przepraszam, ale musiałam XD

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.