Dodaj do ulubionych

Zabawa kalendarzowa - 18 lipca

18.07.21, 09:57
Dawniej częste było nadawanie imion z kalendarza. W myśl tej zasady robimy sobie taki właśnie kalendarz, w którym codziennie odnotowujemy DWA imiona – męskie i żeńskie, które nadalibyśmy, gdyby był przymus nadawania właśnie imion z kalendarza. Nawet jeśli nie będzie danego dnia imienia, które by nas zachwycało, to z konieczności wybieramy jedno pasujące najbardziej, zamiast szukać fajnych w okolicy.

UWAGA: głosy nieregulaminowe (bez wskazania na jedno imię męskie i jedno żeńskie (albo ze wskazaniami spoza listy) są kasowane.

pl.wikipedia.org/wiki/18_lipca
Arnold, Arnolf, Arnulf, Bruno, Brunon, Drogomił, Drogomir, Drogoradz, Dziwigor, Emilian, Erwin, Eugeniusz, Fryderyk, Fryderyka, Julian, Justyn, Krescencjusz, Krescens, Krescenty, Maryna, Matern, Nemezjusz, Nemezy, Prymityw, Robert, Roberta, Szymon, Szymona, Symforoza, Teodozja i Uniesław.
Obserwuj wątek
    • decadent46 Re: Zabawa kalendarzowa - 18 lipca 18.07.21, 10:04
      Jadziem... Z żeńskim okropnie trudno... Fryderyka fajna, ale jednocześnie zbyt "odmęska". Roberta zbyt mocno kojarzy mi się z żoną rabina Schudricha - i , pomimo przeogromnej sympatii, jaką kiedyś darzyłam tego naszego rabina, jednak odpada. Poza tym to nie mój gust. Szymona jest dla mnie jak Słowacki u Gombrowicza: nie zachwyca. A poza tym zniechęca mnie popularność jej męskiego odpowiednika (Szymków ostatnio spotykam dość dużo, co mnie dziwi, bo kiedyś nie spotykałam ich wcale). Symforoza?... A co to za (s)twór?... Doceniam oryginalność, doceniam tę wyjątkową, wyróżniającą się formę i ten dość specyficzny rodzaj całkiem wyrafinowanego brzmienia, ale dla mnie jest jednak bez efektu "wow". Teodozja ładna, choć to jednak nie do końca mój gust. I co nam zostało?... Niech już będzie Maryna. Nawet mi się podoba, choć przyznam szczerze, że kilka razy bardziej wolę zwykłą Marię. Ale nie jest źle, nawet fajna ta Maryna. Z męskim nie ma problemu - będzie Fryderyk. Bardzo lubię to imię, chociaż ostatnio powoli spada w moim rankingu imion żeńskich. Mógłby być jeszcze Julian i Bruno, choć przy tym drugim nie zniosłabym błędnej odmiany (a z kolei Brunon z "n" już mnie tak nie zachwyca). Ale niech już będzie ten Fryderyk, lubię go wink
    • dalenia Re: Zabawa kalendarzowa - 18 lipca 18.07.21, 10:21
      Fryderyka I Brunon

Dla córki wyboru wielkiego dziś nie mam wink ale Fryderyka nawet mi się podoba, jest takie eleganckie. Na co dzień byłaby pewnie Eryką, którą też nawet lubię. Brzmieniowo bardziej pasuje mi chyba Teodozja, ale to imię u mnie niestety odpada, z powodu rodzinnych skojarzeń. Brunon super, mam go dość wysoko na liście. Lubię też Fryderyka, ale znajomi mają.
    • nadeeka Re: Zabawa kalendarzowa - 18 lipca 18.07.21, 10:33
      Fryderyk Bruno i Teodozja

Dziś jestem spełniona imienniczo ❤ Fryderyk to moje imię męskie nr 1, Bruno też jest u mnie bardzo wysoko na liście. Mogłabym mieć dziś kilku synów. Teodozję również uwielbiam. Kojarzy mi się z tuberozą. Mogłaby być też Fryderyka.
    • kocynder Re: Zabawa kalendarzowa - 18 lipca 18.07.21, 23:19
      Ale dziś ciężko dla córki... Jedyne co mi "jakoś" podchodzi to Maryna. Mimo, iż wiem, że to "wersja" Marii, pozostałe mi się nie podobają wcale!
      Synów znów mogłabym mieć trzech: Justyn, Robert i Szymon. Szymek niestety jest bardzo popularny6 w mojej okolicy, znam co najmniej pięciu małych chłopców o tym imieniu. Robert zajęty w najbliższej rodzinie, a nie chciałabym dublować. Zostaje Justyn.
      Maryna i Justyn. Ujdzie. smile
      • gaudencja Re: Zabawa kalendarzowa - 18 lipca 27.07.21, 23:28
        kocynder napisała:

> Ale dziś ciężko dla córki... Jedyne co mi "jakoś" podchodzi to Maryna. Mimo, iż
        > wiem, że to "wersja" Marii, pozostałe mi się nie podobają wcale!

Wiedzę zawsze warto uzupełniać wink Maryna to nie wersja Marii, tylko żeński odpowiednik imienia Maryn. Po francusku - Marine.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.