Dodaj do ulubionych

Twoje imię okiem psychoterapii systemowej - filmik

27.07.21, 18:44
youtu.be/SRtLwnlhzVU
Ciekawe komentarze!

Tak po zastanowieniu - 3 z 4 dzieci mojej mamy ma imię po kimś. Ja zostałam Kasią, bo mama znała ładną i miłą Kasię, która miała fajne życie. Pewnie mama tego chciała dla mnie, bo jej życie niestety nie rozpieszczało...
Obserwuj wątek
    • nadeeka Re: Twoje imię okiem psychoterapii systemowej - f 28.07.21, 20:00
      Bardzo ciekawy filmik i komentarze smile ja też czasem zastanawiam się nad kwestiami związanymi z imiennictwem pod kątem psychologii (bo to właśnie głównie przez pryzmat psychologii postrzegam świat, więc wszystko tak analizuję smile ), więc bardzo interesujące spostrzeżenia.

Ja zostałam Karoliną, bo tacie to imię bardzo sie podobało. Kojarzyło mu się z odważną, energiczną babką (nie znał żadnej Karoliny, po prostu tak mu brzmiało). Mama nigdy nie myślała, że będzie miała córkę Karolinę, ale zgodziła się, bo... nikt tak nie miał na imię big_grin oprócz połowy dziewczynek urodzonych w moim roczniku smile moja mama zawsze chciała Weronikę, więc gdy moja siostra się urodziła, mama przedstawiła ją tacie w szpitalu: "To jest Weronika". Zero dyskusji smile i też mama myślała, że to imię nie jest popularne. Czyżby narcystyczny rys? tongue_out

Przez jakiś czas mama chciała dać mi na imię Daria (bo mój tata to Dariusz), ale całe szczęście w tym samym czasie urodziła się moja kuzynka, Daria właśnie. I mama zrezygnowała. A całe szczęście, bo swoje imię bardzo lubię, świetnie się z nim czuję. Jedyne, co mi bardzo przeszkadza, to jego popularność. Jakiś czas temu, gdy dzieliłam się z mamą moimi odkryciami w drzewie genealogicznym, mama przyznała, że gdyby miała mi dać imię teraz, to byłabym Antoniną, tak jak moja praprababcia. A to dlatego, że moja siostra Weronika ma takie samo imię jak jedna z naszych praprababek (choć to niezamierzone działanie, zbieg okoliczności smile ).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.