Dodaj do ulubionych

Zabawa kalendarzowa - 28 lipca

28.07.21, 09:23
Dawniej częste było nadawanie imion z kalendarza. W myśl tej zasady robimy sobie taki właśnie kalendarz, w którym codziennie odnotowujemy DWA imiona – męskie i żeńskie, które nadalibyśmy, gdyby był przymus nadawania właśnie imion z kalendarza. Nawet jeśli nie będzie danego dnia imienia, które by nas zachwycało, to z konieczności wybieramy jedno pasujące najbardziej, zamiast szukać fajnych w okolicy.

UWAGA: głosy nieregulaminowe (bez wskazania na jedno imię męskie i jedno żeńskie (albo ze wskazaniami spoza listy) są kasowane.

pl.wikipedia.org/wiki/28_lipca
Achacja, Achacjusz, Achacy, Alfonsa, Antoni, Celzjusz, Macieja, Melchior, Nazariusz, Nazary, Samson, Świętomir, Tymon, Tymona, Urban i Wiktor.
Obserwuj wątek
    • decadent46 Re: Zabawa kalendarzowa - 28 lipca 28.07.21, 09:35
      Uaaaa... Co za wybór... normalnie szeroki, nie ma co! Dramat większy niż "Dziady", "Wesele" i "Hamlet" razem wzięte. Mało co mi się dziś podoba. Ale cóż, w masło nóż, trzeba coś wybrać...

Zaczniemy od żeńskich. Alfonsa odpada w przebiegach, z powodu pewnego osobistego skojarzenia, którego nie akceptuję. I bynajmniej nie jest to "alfons" pisany przez małe A. Męski odpowiednik nawet lubię - i, gdyby nie wiadome konotacje, mogłabym nadać (choćby ze względu na Alfonsa Karnego), ale żeńska forma odpada. Macieja dla mnie zbyt "odmęska". Chociaż męską formę lubię, miło mi się kojarzy i mogłabym nazwać tak syna (ale tylko w zabawie kalendarzowej). Tymona tak samo - z tą jedną różnicą, że męskiego odpowiednika nie mogłabym nadać ani w realu, ani w zabawie. Zostaje Achacja. Coraz bardziej się do niej przekonuję, ale jednak nadal mnie nie zachwyca. Taki Słowacki u Gombrowicza. Na miły Bób surowy i gotowany, co ja z tym Gombrowiczem, przecież to nawet "nie mój autor". Ale niech już będzie ta Achacja, zwłaszcza że dzisiejszy wybór normalnie do majonezu, a "Alternatywy 0". Przechodzimy do męskich. Achacjusz i Achacy nawet mi się podobają, ale to jednak nie to. Antoniego skreśla popularność, spotykam coraz więcej małych Antosiów. A s(z)koda. Celzjusz?... Przeczytałam "Celsjusz". Może Fahrenheit? big_grin Nie, thank you. Melchior nawet ładny, ale to zdecydowanie nie imię dla mojego synka. Nazariusz za mocno kojarzy mi się z postacią z "Quo vadis", Nazary z kolei ze skrzyżowaniem Nazaretu z Zacharym (ta moja niespokojna, nienormalna, artystyczna wyobraźnia i te głupawe skojarzenia; na marginesie dodam, że Zachary też u mnie odpada - brzmieniowo ładny, ale przeszkadza mi osobiste skojarzenie). Świętomir to nie do końca mój gust. Tymon zdecydowanie odpada w przedbiegach, Tymków ci u nas dostatek, mam już leciutki przesycik. Przy Urbanie przeszkadza mi pewne skojarzenie, odpada. Wiktor ładny i miło się kojarzy, ale za popularny. I co nam zostaje?... Samson. A niech będzie ten Samson. Tylko żeby nie był długowłosym mięśniakiem tongue_out

Ostatecznie... Achacja i Samson.

Co za chrzan, co za chrzan! tongue_out
    • dalenia Re: Zabawa kalendarzowa - 28 lipca 28.07.21, 13:41
      Achacja i Nazary

Żeńskie wiadomo wink ale mogło być gorzej! Dla chłopca wahałabym się między Nazarym a Melchiorem. Oba mi się podobają, obu w realnym życiu bym nie nadała. Nazary jest dla mnie poręczniejszy do zdrobnienia, no i kończy się na "-y" - u mnie to duży plus smile
    • kocynder Re: Zabawa kalendarzowa - 28 lipca 28.07.21, 19:44
      Raaany, co to ma być?!?!?!
      Achacja, Tymona, Alfonsa, Macieja... Ktoś na ciężkim kacu ten kalendarz układał? No trudno się mówi. Alfonsa odpada - skojarzeń nie przeskoczę, mimo że przyjaciel mego dziadka, właśnie Alfons był przeuroczym panem, zwanym pieszczotliwie "Fonsio". Niby takie spieszczenie by uszło, Fonsia brzmi zabawnie i wdzięcznie, ale jednak czasem trzeba użyć pełnej wersji... Brrr... Nie. Macieja brzmi nawet, można by zdrabniać do Maciejki, no ale mam w domu Maćka. Nie. Tymona mi się kojarzy z tymiankiem. Do luftu. Achacja? W życiu realnym bym nie nadała, na potrzeby zabawy ujdzie. Z trudem. Męskie dziś proste - jedyne, które lubię, mimo, że już kilkakroć nadawałam. Wiktor.
      Więc Achacja i Wiktor.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.