Dodaj do ulubionych

Imiona z mojego drzewa genealogicznego

16.08.21, 11:32
To będzie długi post, bo pomieścić się w nim muszą imiona osób żyjących na przestrzeni dwunastu pokoleń, czyli około 360 lat smile

Pokolenie 1 to moje pokolenie, pokolenie 0 to pokolenie młodsze od mojego. Wytłuściłam imiona moich przodków bezpośrednich. W nawiasach podałam rok urodzenia najstarszego i najmłodszego członka danego pokolenia (na tyle dokładnie, na ile mam informacji). Zdecydowana większość tych osób pochodzi(ła) z Lubelszczyzny.

Ciekawi mnie zwłaszcza popularność/odbiór imienia w danym okresie. Np. zaskoczyła mnie Martyna urodzona w 1903 roku, czy Tymon urodzony w 1924. Albo Roman w 9 i 10 pokoleniu. Ale moje zaskoczenie jest bardzo intuicyjne smile więc jeśli ktoś się zna na rzeczy, to z chęcią się dowiem. Jeśli ktoś jest ciekawy, mogę podać rok urodzenia nosiciela/nosicielki konkretnego imienia.

Zapraszam do długiej lektury i do dyskusji smile

0. (ok. 2005 - 2021) Cezary, Hanna, Lena x2, Dagmara, Adrian

1. (Lata 80 – 2021) Karolina x2, Weronika, Wiktoria x2, Ariel x2, Paweł x2, Anna x2, Daria, Marcin, Rafał, Radosław, Mateusz, Barbara, Maria, Gabriela, Tymon, Filip, Marcel, Sylwester, Magda, Aleksandra, Damian, Ewelina, Kamil, Magdalena, Arkadiusz, Adrianna, Gabriel, Szymon, Oliver, Aleksander, Angelika, Zuzanna, Norbert, Dawid, Michał, Helena, Piotr, Katarzyna, Zbigniew, Joanna, Mike, Patrick, Maja (ma już ponad 30 lat), Monika, Pola, Otylia

2. (Lata 50 - Lata 90) Dariusz, Renata, Jolanta x4, Dorota x3, Anna x3, Piotr x3, Andrzej x3, Tomasz x2, Elżbieta x2, Jacek x2, Iwona x2, Henryk x2, Monika x2, Małgorzata, Lilla, Jerzy, Bożena, Bogdan, Edyta, Marcin, Katarzyna, Jan, Krystyna, Marek, Marta, Mariusz, Paweł, Rafał, Ewa, Agnieszka, Ryszard, Danuta, Janina, Kazimierz, Beata, Jarosław, Emma, Adrian, Sebastian, Grzegorz, Magdalena, Olivier, Izabelle, Joanna, Waldemar, Maria, Stanisława, Barbara, Teresa, Stefan, Zbigniew, Michał, Janusz, Grzegorz, Adam

3. (1904-1959) Czesław, Helena x2, Zdzisław, Maria x2, Jerzy x4, Halina x2, Stanisław x3, Tadeusz x2, Stanisława x2, Janusz x2, Bolesława, Zofia, Zbigniew, Henryk, Jadwiga, Eugeniusz, Krystyna, Bernadeta, Alfreda, Hieronim, Eleonora, Selwina, Jan, Bernard, Małgorzata, Tusia (nie wiem, co to za imię. Martusia?), Eugenia, Kamila (ma już ponad 80 lat), Teodor, Czesława, Martyna (ur. 1903), Lucjan, Tymon (ur. 1924), Tomasz, Antoni, Wacława, Leopold, Amelia, Bogumiła, Jolanta, Wiesława, Wiesław, Andrzej, Teresa, Marian

4. (1883-1938) Stanisław x8, Stanisława x4, Janina x5, Władysław x3 Marianna x6, Marian x2, Kazimiera, Jan x6, Józef x4, Zofia x4, Helena x3, Wiktoria x2, Katarzyna x2, Czesław x2, Paweł x2, Antoni x2, Agnieszka, Honorata, Bronisław, Alfred, Eugeniusz, Maria, Mieczysław, Szczepan, Stefan, Władysława, Aleksandra, Tadeusz, Ignacy, Czesława, Irena, Roman, Waclaus, Radzisława, Edward, Ryszard, Nikodem, Michał, Waleria, Franciszka, Bolesław, Stefania, Franciszek, Aniela, Adolf, Feliks, Leon

5. (1860-1914) Anna x8, Józef x7, Katarzyna x5, Antonina x3, Aleksander x2, Feliks, Weronika, Józef/Jan, Jan x7, Michał x6, Stanisław x6, Marianna x6, Franciszka x3, Janina x3, Antoni x3, Andrzej x2, Władysława x2, Bronisława x2, Walenty x2, Helena x2, Konstanty x2, Zofia x2, Maryanna x2, Tomasz x2, Agata x2, Konstancja, Aleksandra, Wincenty, Julianna, Magdalena, Krystyna, Aniela, Marzeli (dokładnie tak zapisany), Wawrzyniec, Rozalia, Wiktoria, Józefa, Władysław, Piotr, Kazimiera, Franciszek, Sergiusz, Waleria, Bolesław, Michalina, Marcin, Stanisława, Klara, Szczepan

6. (1830-1881) Marianna x12, Jan x8, Józef x5, Agnieszka, Tekla, Franciszek x3, Tytus, Anastazja, Anna x5, Antonina x4, Michał x4, Wojciech x4, Franciszka x4, Józefa x3, Paweł x3, Rozalia x3, Katarzyna x3, Maciej x3, Stanisław x3, Adam x3, Antoni x3, Szymon x3, Marcin x2, Apolonia x2, Łucja x2, Tekla x2, Andrzej x2, Maryanna x2, Tomasz x2, Agata x2, Walenty x2, Maria, Teresa, Bartłomiej, Ignacy, Woyciech, Barbara, Błażey, Piotr, Magdalena, Kamil, Michalina, Karolina, Mateusz, Kazimierz, Julianna, Walerian, Teodor, Ludwika, Elżbieta

7. (1793-1838) Anna x10, Stanisław x6, Wincenty x2, Franciszek, Józefa Petronela, Walenty, Marianna x6, Tekla x4, Katarzyna x5, Józef x3, Ewa x3,Marcin x2, Paweł x2, Marcjanna x2, Agata x2, Krzysztof x2, Michał x2, Kacper x2, Agnieszka, Konstancja, Mikołaj, Teresa, Antonina, Zofia, Adam, Augustyn, Leon, Andrzej, Apolonia, Wojciech, Jan, Tomasz, Jacek, Ignacy, Franciszka Katarzyna, Klemens, Kazimierz

8. (1737-1783) Wojciech x4, Katarzyna x4, Józef x4, Elżbieta x2, Maryanna x2, Franciszka x2, Kacper, Benedykt, Marianna x5, Andrzej x3, Tekla x3, Tomasz x2, Mikołaj x2, Łukasz, Kazimierz, Walenty, Julianna, Salomea, Krystyna, Wiktoria, Piotr, Magdalena, Anna, Stanisław, Ludwik, Monika, Feliks, Paweł, Wawrzyniec, Teresa, Zofia, Antoni, Agata, Feliks, Joanna, Michał, Marcin, Jakub, Maciej, Ewa

9. (1771-1819) Anna x4, Franciszek x2, Józef x2, Hiacynt/Jacenty, Urszula, Łucja, Elżbieta, Jan, Franciszka, Wojciech, Katarzyna, Marianna x3, Szymon x2, Stanisław x2, Ewa, Jadwiga, Kazimierz, Dorota, Antoni, Andrzej, Mikołaj, Albert, Stefan, Paweł, Salomea, Barbara, Konstancja, Agnieszka, Aniela, Maciej, Jakub, Roman

10. (1693-1720 - tu mam daty urodzenia tylko dwóch osób) Maciej, Barbara, Krzysztof, Anna, Jakub, Regina, Konstancja, Grzegorz, Roman, Marianna, Szymon, Teodozja

11. Katarzyna, Stanisław (rodzice Krzysztofa ur. w 1693, czyli prawdopodobnie urodzili się ok. 1660-1670)
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.