Dodaj do ulubionych

Zabawa kalendarzowa - 17 sierpnia

17.08.21, 10:35
Dawniej częste było nadawanie imion z kalendarza. W myśl tej zasady robimy sobie taki właśnie kalendarz, w którym codziennie odnotowujemy DWA imiona – męskie i żeńskie, które nadalibyśmy, gdyby był przymus nadawania właśnie imion z kalendarza. Nawet jeśli nie będzie danego dnia imienia, które by nas zachwycało, to z konieczności wybieramy jedno pasujące najbardziej, zamiast szukać fajnych w okolicy.

UWAGA: głosy nieregulaminowe (bez wskazania na jedno imię męskie i jedno żeńskie (albo ze wskazaniami spoza listy) są kasowane.


pl.wikipedia.org/wiki/17_sierpnia
Anastazy, Anita, Bertram, Bonifacy, Eliza, Euzebiusz, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Jaczewoj, Joanna, Julianna, Klara, Liberat, Magdalena, Maksym, Maria, Miron, Mirona, Rogat, Rustyk, Rustyka, Septym, Septymiusz, Serwiusz, Straton, Zawisza i Żanna.
Obserwuj wątek
  • decadent46 Re: Zabawa kalendarzowa - 17 sierpnia 17.08.21, 10:42
   O Borze najmilejszy! Co za szeroki wachlarz imion! Tym razem mówię na serio. Bez ironii tongue_out Zaczynamy od żeńskich. Dziś mogłabym mieć trzy córki smile Ale trzeba ograniczyć się do jednej. Zaczynamy. Anita dla mnie zupełnie neutralna. Klarę lubię, ale po tym, co pewnego razu przydarzyło się pewnemu piłkarzowi o imieniu Robert, trochę mi się przejadła. Poza tym mamy jedną w sąsiedztwie. Magdalena miło mi się kojarzy (moja pani od biologii, Magdalena z wiersza Apollinaire'a), ale rok temu poznałam około 4-letnią Magdę, która miała bardzo nierozgarniętą mamusię. Że też ja ich wtedy nie wyrzuciłam z tego pociągu, naprawdę się sobie dziwię. Mirona odpada. Brzmieniowo za blisko miruny. Może na drugie Panga albo Flądra? tongue_out Rustyka nie w moim guście. Żanna ładna, ale "na polskie warunki" jej nie czuję. Zostają Joanna, Julianna i Maria. Marysię zdecydowanie za często wybieram, Julianka była niedawno. Czyli będzie Joasia. A właściwie: Joanna Eliza, drugie po mojej mamie. Z chłopięcym też niełatwo... Miron czy Zawisza?... Oba uwielbiam tak samo... No niech będzie, Zawiszę trochę bardziej wink Jedno z moich ulubionych imion "praktycznie od zawsze", oprócz pewnego imienia zaczynającego się na M i kończącego się na O. Mój kochany Zawisza. Taki ideał mężczyzny. Ahhhh... big_grin

   Ostatecznie: Joanna i Zawisza. Ładnie wink
  • nadeeka Re: Zabawa kalendarzowa - 17 sierpnia 17.08.21, 15:27
   Julianna Klara i Miron Jacenty

   Szkoda, że Żanna nie jest Ożanną...
   Nie zniosłabym Julki, choć pełne brzmienie Julianny jest piękne i w zeszłym roku miała 136 nadań. Za to Klara niestety 2751 i obawiam się, że będzie jeszcze zwyżkować... Więc Julianna Klara.
   Z męskich podoba mi się Miron, Maksym, Jaczewoj, Jacenty, Anastazy i Zawisza.
  • kocynder Re: Zabawa kalendarzowa - 17 sierpnia 17.08.21, 20:47
   Ooo... Ale dziś fajnie! Nie można mieć kilkorga dzieci jednego dnia? Bo ja bym dziś mogła... wink No, ale skoro zabawa to jazda:
   Dla córki: Anita, Eliza, Joanna, Julianna, Klara, Magdalena, Maria, Mirona, Rustyka i Żanna. Nie łatwy wybór. Anita nie wchodzi w grę z przyczyn osobistych. Elizę bardzo lubię, utwór "Dla Elizy" baaardzo długo miałam ustawiony jako dzwonek w telefonie. Ale trochę mi się "przejadła". Joanna jest ładna, ma mnóstwo fajnych zdrobnień, ale i jedną wadę - w moim i "pobliskich" rocznikach była szalenie modna, było nawet powiedzonko "W każdej klasie po trzy Asie", więc dla mojej córki brzmiałoby ciotkowato. Gdyby nie to - serio brałabym pod uwagę! Julianna jest wdzięczna, melodyjna, przez to podwójne "n", ale niestety, na dziś byłaby zapewne miliardową Julką... Klara ma w sobie staroświecki urok, jednak po nadaniu tego imienia przez parę Lewandowskich - obawiam się wzrostu popularności. Magdalenę bardzo lubię w pełnej wersji, brzmi dla mnie elegancko i tak... Szlachetnie. Jednak bardzo nie lubię dwóch najbardziej oczywistego zdrobnienia, czyli Magdy, a raczej nie dałoby się go uniknąć... Maria? Nie można mu nic zarzucić, ładne, klasyczne, eleganckie, wiele różnych form zdrobniałych... Ale takie... Bezbarwne. Gdyby nie było nic innego sensownego do wyboru - to byłaby Marysia, ale jest dziś wiele imion dziewczęcych. Mirona dla mnie niezbyt, zresztą za wersją męską też nie przepadam. Rustyka dla mnie brzmi jak "ucięta"rustykalność. Nie żebym miała coś przeciw, ale jednak nie jako imię dla córeczki. No i Żanna. Brzmi dość lekko, zwiewnie (zapewne efekt podwójnego "n"), a równocześnie dość zdecydowanie i zadziornie. Imię z charakterem. Podoba mi się.
   Dla syna: Anastazy mógłby być, ale jakoś nie mam pomysłu jak go zdrobnić, a jak tu do słodkiego trzylatka wołać "Anastazy, chodź tu to umyję ci buzię!"? Nie! Zawisza mi się podoba, zacny i imiennik Zawisza Czarny. Może być. Bertram mi kojarzy się za mocno z książką Agathy Christie "Hotel Bertram", więc odpada. Straton, Serwiusz, Septymiusz i Septym zupełnie mi się nie podobają. Bonifacy - tylko z Filemonem. Rustyk - analogicznie do wersji żeńskiej. Euzebiusz to kolega Mikołajka z "Mikołajek i inne chłopaki". Za Mironem nie przepadam. Hiacynt brzmi ładnie, lubię hiacynty, ale jakoś tak... Mało męsko. wink Maksym? Może... Jacek jest fajny, klasyczny, dość osłuchany, żeby nie budzić zdumienia a chyba jednak obecnie niezbyt popularny. Może być. Liberat odpada, taki "zgrubiony" literat. Jacenty i Jaczewoj mi się nie podobają. Co nam zostało? Zawisza, Maksym i Jacek. Jacek mógłby być, gdyby nie było innych podobających mi się imion, ale są... Maksym był już kilka razy. Zostaje Zawisza.
   No to na dziś wybór Żanna i Zawisza. Realnie zapewne bym nie wybrała, ale w sumie... Obydwa mi się podobają. Do rozważenia. smile
   • decadent46 OT 17.08.21, 20:52
    Zastanawiam się, dlaczego ostatnio ciągle widzę w Internecie reklamę Empiku czy innego podobnego sklepu, oferującego w bardzo dobrej cenie książki Szczeklika. Znasz może odpowiedź?... tongue_out

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.