Dodaj do ulubionych

Najpopularniejsze imiona I połowa 2021

16.09.21, 17:41
Wreszcie pojawiły się ogólnopolskie dane:

dane.gov.pl/pl/dataset/219,imiona-nadawane-dzieciom-w-polsce/resource/33191
Obserwuj wątek
    • yolkaa Re: Najpopularniejsze imiona I połowa 2021 16.09.21, 17:55
      Imiona męskie TOP 50

1 ANTONI
      2 JAN
      3 ALEKSANDER
      4 FRANCISZEK
      5 JAKUB
      6 SZYMON
      7 MIKOŁAJ
      8 LEON
      9 FILIP
      10 STANISŁAW
      11 IGNACY
      12 WOJCIECH
      13 NIKODEM
      14 TYMON
      15 KACPER
      16 ADAM
      17 MARCEL
      18 MICHAŁ
      19 WIKTOR
      20 MAKSYMILIAN
      21 TYMOTEUSZ
      22 IGOR
      23 OLIWIER
      24 PIOTR
      25 MIŁOSZ
      26 JULIAN
      27 OSKAR
      28 BARTOSZ
      29 DAWID
      30 GABRIEL
      31 KRZYSZTOF
      32 MATEUSZ
      33 DOMINIK
      34 KAROL
      35 HUBERT
      36 TOMASZ
      37 ALAN
      38 BRUNO
      39 FABIAN
      40 MACIEJ
      41 NATAN
      42 KSAWERY
      43 PAWEŁ
      44 HENRYK
      45 CEZARY
      46 TADEUSZ
      47 ARTUR
      48 BORYS
      49 BARTŁOMIEJ
      50 KUBA
    • yolkaa Re: Najpopularniejsze imiona I połowa 2021 16.09.21, 17:57
      Imiona żeńskie TOP 50

1 ZUZANNA
      2 ZOFIA
      3 HANNA
      4 JULIA
      5 MAJA
      6 LAURA
      7 OLIWIA
      8 ALICJA
      9 LENA
      10 POLA
      11 MARIA
      12 EMILIA
      13 ANTONINA
      14 AMELIA
      15 IGA
      16 MARCELINA
      17 WIKTORIA
      18 ALEKSANDRA
      19 MICHALINA
      20 LILIANA
      21 HELENA
      22 KLARA
      23 NATALIA
      24 GABRIELA
      25 NADIA
      26 ANNA
      27 BLANKA
      28 KORNELIA
      29 ŁUCJA
      30 JAGODA
      31 NELA
      32 MILENA
      33 KAJA
      34 LILIANNA
      35 ANASTAZJA
      36 NINA
      37 NIKOLA
      38 WERONIKA
      39 MARTYNA
      40 BARBARA
      41 MATYLDA
      42 RÓŻA
      43 ANIELA
      44 KAROLINA
      45 MIA
      46 AGATA
      47 ROZALIA
      48 MAGDALENA
      49 SARA
      50 KINGA
      • maja0921 Re: Najpopularniejsze imiona I połowa 2021 17.09.21, 08:58
        Czy ktoś wie czy Antonina idzie w górę czy w dół w porównaniu z poprzednim rokiem?
        Trochę dziwi mnie taka wysoka pozycja Michaliny bo w przeciwieństwie do pozostałych imion z pierwszej 20, w ogóle nie spotykam dziewczynek o tym imieniu. Pewnie kwestia regionu...
      • oliwiakleczekgmail.com Re: Najpopularniejsze imiona I połowa 2021 19.09.21, 12:00
        Oo kurcze tak podejrzewałam, że Laura pójdzie w górę😕 Już jest prawie w pierwszej piątce😅 Zobaczymy, jak będzie wyglądało zestawienie na koniec roku. A moje imię widzę ciągle w pierwszej 10...Czy kiedykolwiek ludziom przejdzie ta Oliwia? 😂 Jest naprawdę tyle dużo piękniejszych imion, które mogłyby być na jej miejscu smile Julka już się chyba ludziom po 20 latach popularności trochę znudziła i widzę, że zastępuje ją na 2 pozycji Zosia. Maja, Alicja i Lena utrzymują się😀 Marysia wypadła z pierwszej 10 i chyba za sprawką mojej Poli😂😅 Naprawdę za kilka lat też jej wróżę pierwszą piątkę, niestety😕 Z kolei Wiktoria, Aleksandra i Amelia chyba powoli tracą na popularności. Zaskoczyła mnie w pierwszej 20 Michalina, bo osobiście nie spotykam żadnych dziewczynek o tym imieniu. Blanka i Kornelia idą w górę. Łucja chyba się utrzymuje smile Wydaje mi się, że Kaja też zdobywa na popularności. Może to alternatywa dla od lat popularnej Mai🤔 Sama nie wiem. Matyldy, Aniele, Róże i Rozalie też są niestety coraz częściej spotykane teraz😕 Trochę jest mi smutno, bo wszystkie te imiona oprócz Róży mam na swojej liście ulubionych😢Anastazja też jest chyba wyżej niż kiedyś.
    • misslucky133 Re: Najpopularniejsze imiona I połowa 2021 17.09.21, 01:01
      Wyraznie widac powrot do dziadkowych imion i ten trend bedzie trwal przez wiele najblizszych lat. Dopoki sie znowu wszystkim nie znudzi i nie zacznie sie ponownie uznawac tego typu imion za obciachowe. Wtedy wroca Kamile, moze Piotr i Mateusz? Moda widze, ze zatacza kolo podobnie jak ze wszystkim. Ciekawa jestem tylko ktore z tych imion pozostana w miare ponadczasowe jak Anna czy Maria. U dziewczynek sa jakos bardziej wymieszane te trendy, imiona dosyc ''nowoczesne'' i nowopodne (Maje, Leny, Pole) razem z dziadkowymi i jeszcze troche tych popularnych 20 lat temu ale widac ze jednak imiona z topki sprzed 20 lat juz sie wynudzily i powoli spadaja. Wchodza nowe, niby 'swiezsze' choc tylko na ten moment bo za 20-30 lat nie bedzie mialo to zadnego znaczenia.
        • misslucky133 Re: Najpopularniejsze imiona I połowa 2021 17.09.21, 21:46
          Tak u zenskich jest to bardzo pomieszane, wracaja imiona babciowe i rownoczesnie wchodza nowe, ktore kiedys wogle nie wystepowaly. Ciekawa jestem czy te zdrobnienia zostana juz z nami na stale (wtedy zapewne za x lat nikt juz nie bedzie mial pojecia, ze byly zdrobnieniem) czy tez to taka moda, ktora przyjdzie i pojdzie.
      • emnilda.wolna Re: Najpopularniejsze imiona I połowa 2021 17.09.21, 04:36
        W moim odczuciu Maria nie jest ponadczasowa w takim sensie jak Anna. Raczej jak Zofia i Barbara - w moim pokoleniu te imiona koleżanek lekko dziwiły jako staroświeckie (ale jednocześnie pojawiały się, tak że miały szansę regularnie dziwić, w odróżnieniu od Tekli). Może tak zacznie być postrzegana Anna (jeszcze obecna, a już retro), a jej miejsce zajmie Julia?

Z męskich Piotr nigdy nie odszedł, podobnie jak Michał i Adam.
        • sulimira Re: Najpopularniejsze imiona I połowa 2021 17.09.21, 07:27
          Zgodze sie z Maria. W pokoleniu wujkow i cioci nie bylo Mari. Jej oobecnosc byla uznawana za staroswiecka. Anna, Agnieszka, Malgorzata czy Katarzyna moga pojsc w jej slady.
          Piotr, Tomasz, Adam i Wojciech. Ja mialam Wojtka w klasie i nie byl uznawany za staroswieckiego
        • misslucky133 Re: Najpopularniejsze imiona I połowa 2021 19.09.21, 00:11
          Wydaje mi sie, ze takie imiona jak Anna, Maria, Zofia, Barbara brzmia dobrze w kazdym pokoleniu. Faktycznie byl moment kiedy kojarzyly sie troche ciotkowato ale bardzo szybko wrocily do lask. W przeciwienstwie do innych imion tamtej epoki jak np. Lucyna, Bozena, Marzena, Grazyna. Dla mnie to jest wlasnie ponadczasowosc, to, ze imie pojawia sie mniej lub bardziej regularnie na przestrzeni wielu pokolen: naszych babc, rodzicow, naszych dzieci, a czesto tez siega jeszcze dalej. Bardzo mnie ciekawi, ktore imiona z tych najpopularniejszych w ciagu ostatnich 20 lat utrzymaja sie na tym poziomie a ktore beda kojarzyly sie tylko i wylacznie z okresem swojej najwiekszej nadawalnosci. Obstawiam Julie, Gabriele, Alicje, Natalie, Hanne, te imiona zawsze gdzies tam byly obecne mniej lub bardziej.
            • oliwiakleczekgmail.com Re: Najpopularniejsze imiona I połowa 2021 07.10.21, 08:19
              Muszę przyznać, że mnie osobiście trochę dziwi popularność Zofii - to znaczy niby imię klasyczne z ładnym zdrobnieniem Zosia, ale "Zośka" to był też chłopak w lekturze "Kamienie na szaniec"😅 A wydaje mi się, że to naprawdę znana lektura i że rodzice dzieci na bank ją przerabiali w szkole. Chociaż może tak im się nie kojarzy/nie przeszkadza im to/nie pamiętają w ogóle o tym...W każdym razie Zosia to imię mojej babci i miło mi się kojarzy big_grin Jednak własnej córki bym tak nie nazwała, bo nie chciałabym, żeby była nazywana w szkole Zośką albo Zochą😅
              • misslucky133 Re: Najpopularniejsze imiona I połowa 2021 07.10.21, 16:26
                Mam podobnie. Z tym, ze kiedys uznawalam Zofie za jedno z najbeznadziejniejszych imion. Dopiero pare lat temu, wraz ze wzrostem jej popularnosci u dzieci jakos sie osluchalam i polubilam zdrobnienie Zosia. Jednak pelna forma Zofia i wszelkie inne typu Zoska, Zocha calkowicie mi sie nie podobaja. Byl moment, ze faktycznie byla odbierana nieco ciotkowato ale wrocila do tzw. mody bardzo szybko, porownujac do innych ''starych'' imion. Podobnie Maria. Jako dziecko nie chcialam byc Zosia lub Marysia, wolalam byc Klaudia lub Diana (nosic imiona, ktore nosily moje rowiesniczki a nie mamy moich kolezanek), ale juz pod koniec liceum u progu doroslego zycia bardziej cieszylabym sie z tych pierwszych imion wlasnie. Moda zakrecila kolo i to Klaudia odeszla do lamusawink
                • oliwiakleczekgmail.com Re: Najpopularniejsze imiona I połowa 2021 07.10.21, 17:05
                  To ja właśnie w sumie nie przepadam za żadną formą tego imienia. Zofia kojarzy mi się z sofą (kanapą), zdrobnienie Zosia od razu przywołuje mi na myśl samosia😂, o wersji Zośka/Zocha nie wspominając😕 Naprawdę powiem szczerze, że ja czułabym się trochę skrzywdzona takim imieniem (podobnie z Marią), bardziej niż Oliwią, ale to może dlatego, że po prostu gustuję bardziej w "nowoczesnych" imionach, chociaż tak naprawdę to wszystkie imiona są stare big_grin I to prawda, że Zofia i Maria wróciły do mody bardzo szybko. Jednak mimo wszystko mi ciągle bardziej kojarzą się z tamtym pokoleniem, może dlatego, że znam dużo starszych Zofii i Marii, a dzieci o tych imionach malutko. To prawda, że Klaudia odeszła do lamusa, ale i tak mi się podoba😀 A Dianka coś czuję, że jeszcze może wzrosnąć na popularności (chociaż mam nadzieję, że tak się nie stanie, bo rozważam to imię dla ewentualnej córki) 😊❤️
    • sulimira Re: Najpopularniejsze imiona I połowa 2021 17.09.21, 02:48
      51. KAJETAN
      52. PATRYK
      53. OLAF
      54. KAMIL
      55. JÓZEF
      56. WITOLD
      57. ADRIAN
      58. KAZIMIERZ
      59. DANIEL
      60. GRZEGORZ
      61. ERYK
      62. TEODOR
      63. MILAN
      64. SEBASTIAN
      65. KRYSTIAN
      66. KORNEL
      67. JERZY
      68. STEFAN
      69. KONSTANTY
      70. RYSZARD
      71. GUSTAW
      72. MIESZKO
      73. TOBIASZ
      74. RAFAŁ
      75. LEONARD
      76. ROBERT
      77. MARCIN
      78. EMIL
      79. LEO
      80. ALEKS
      81. PRZEMYSŁAW
      82. FELIKS
      83. OLIVIER
      84. ŁUKASZ
      85. KONRAD
      86. BŁAŻEJ
      87. NATANIEL
      88. DAMIAN
      89. JEREMI
      90. RADOSŁAW
      91. JULIUSZ
      92. JĘDRZEJ
      93. FLORIAN 1
      94. ALEX
      95. REMIGIUSZ
      96. KORDIAN
      97. GRACJAN
      98. LUDWIK
      99. DORIAN
      100. MAREK
    • sulimira Re: Najpopularniejsze imiona I połowa 2021 17.09.21, 02:53
      51. ADRIANNA
      52. GAJA
      53. ELIZA
      54. LIWIA
      55. MARIANNA
      56. AURELIA
      57. MAŁGORZATA
      58. KALINA
      59. IZABELA
      60. JOANNA
      61. EWA
      62. LIDIA
      63. URSZULA
      64. DOMINIKA
      65. MELANIA
      66. PAULINA
      67. BIANKA
      68. ZOJA
      69. APOLONIA
      70. MALWINA
      71. KATARZYNA
      72. MARTA
      73. IDA
      74. WANDA
      75. KLAUDIA
      76. OLGA
      77. JAGNA
      78. PATRYCJA
      79. DIANA
      80. DOROTA
      81. DARIA
      82. STEFANIA
      83. MARIKA
      84. RITA
      85. ADA
      86. ELENA
      87. LARA
      88. LUIZA
      89. KAMILA
      90. NEL
      91. SOFIA
      92. CELINA
      93. LILA
      94. EMMA
      95. JANINA
      96. DAGMARA
      97. ELŻBIETA
      98. INGA
      99. JADWIGA
      100. LILIA
      • oliwiakleczekgmail.com Re: Najpopularniejsze imiona I połowa 2021 13.10.21, 12:36
        Dominika- 64 miejsce, jestem zdziwiona tą pozycją, bo myślałam, że to obecnie dość popularne imię😂 A moja kochana Apolonia chyba poszła w górę😱 Boże, dlaczego ci ludzie mi to robią🤣🤣🤣 Gaja i Melania też są coraz wyżej, mnie osobiście nie przekonują te imiona. Aurelia na 56 pozycji - normalnie oszaleję i uduszę tych ludzi😂😱😕 Bo to jest moja zastępczyni za Laurę, którą chciałam nadać kiedyś córce, ale zbyt mocno się spopularyzowała...A Aurelka też widzę, że powoli staje się coraz częstsza😢 I co tu zrobić, co tu zrobić😐 Jeśli wejdzie w ciągu kilku lat do pierwszej 30 jest dla mnie spalona. Dobrze, że mam w zanadrzu 2 inne, dużo mniej popularne imiona smile
          • oliwiakleczekgmail.com Re: Najpopularniejsze imiona I połowa 2021 14.10.21, 10:52
            Tak, właśnie wczoraj sobie popatrzyłam na ranking z 2013 roku, kiedy urodziła się moja kuzynka Dominika i wtedy to imię było na 44 miejscu, czyli trochę bardziej popularne niż teraz smile Mojej siostrze bardzo podoba się Gaja, mnie osobiście w ogóle😂 A spodobało jej się po tym, jak w naszym kościele na wakacjach była chrzczona Gaja. Ja wolę Maję albo ew. Marię zdrabnianą tylko do Mai😀 Właśnie na to wygląda, że ludzie wolą nadawać Polę niż Apolonię. I w sumie - bardzo dobrze, przynajmniej nigdy pełna forma dzięki temu zdrobnieniu nie wejdzie do czołówki😁 Ja jestem tylko ciekawa, czy jak dorosną te wszystkie "po-prostu-Pole" nie będą sobie chciały zmienić imienia na pełną formę w papierach czy będą zadowolone z tego, że mają infantylne zdrobnienie smile
    • olinininka Re: Najpopularniejsze imiona I połowa 2021 17.09.21, 11:05
      Zdziwił mnie Henryk na 44 miejscu szybko pnie się w górę tak samo jak Tadeusz
      Ignacy i Stanisław bedą moim zdaniem za 4 -5 lat w czołówce

Róża Łucja i Rozalia pędzą do pierwszej 20 stki i moim zdaniem za kilka lat będą zastępować Gabriele Julie Natalie
      • oliwiakleczekgmail.com Re: Najpopularniejsze imiona I połowa 2021 26.10.21, 09:49
        Boże, mam nadzieję, że Kordian nigdy nie wejdzie do pierwszej 40😱😂 Bo chyba popełnię samobójstwo😀 A Lara osobiście bardzo mi się podoba, choć jako pełne imię raczej bym nie nadała, bo jednak brzmi mi trochę skrótowo😅 Za to zupełnie nie rozumiem takiej popularności zdrobnienia "Lila", kompletnie nie zachwyca mnie jako pełne imię i od razu kojarzy mi się z Lilianą/Lilią/Lillą😂 Chociaż może przy takiej wersji ludzie nie używaliby formy "Lilka", której nie lubię. Ale i tak w sumie wolałabym Lilianę zdrabnianą tylko Lilianka, Lila, Lili smile
    • wikciak Re: Najpopularniejsze imiona I połowa 2021 26.10.21, 08:33
      Nie wierzę, większość moich ulubionych imion w pierwszej 50. Nie wiem czy się śmieszyć czy płakać, haha
      Z jednej strony cieszę się, że wracają do łask, ale z drugiej strony boję się wysypu tych imion. Mogę się nie doczekać własnego dziecka, a te imiona będą w top10, a taka powtarzalność strasznie mnie boli

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.