Dodaj do ulubionych

Zabawa kalendarzowa - 3 października

03.10.21, 12:07
Dawniej częste było nadawanie imion z kalendarza. W myśl tej zasady robimy sobie taki właśnie kalendarz, w którym codziennie odnotowujemy DWA imiona – męskie i żeńskie, które nadalibyśmy, gdyby był przymus nadawania właśnie imion z kalendarza. Nawet jeśli nie będzie danego dnia imienia, które by nas zachwycało, to z konieczności wybieramy jedno pasujące najbardziej, zamiast szukać fajnych w okolicy.

UWAGA: głosy nieregulaminowe (bez wskazania na jedno imię męskie i jedno żeńskie (albo ze wskazaniami spoza listy) są kasowane.

pl.m.wikipedia.org/wiki/3_pa%C5%BAdziernika
Augustyna, Częstobrona, Cyprian, Ermegarda, Eustachy, Ewald, Ewalda, Gerard, Gerarda, Irmegarda, Kandyda, Maksymian, Romana, Sirosław, Sulibor i Teresa.
Obserwuj wątek
  • decadent46 Re: Zabawa kalendarzowa - 3 października 03.10.21, 12:24
   Z żeńskim łatwo - będzie Teresa. Lubię to imię, bardzo miło mi się kojarzy - śmiało mogę nadać (ale tylko w zabawie, w realu jednak bym nie rozważała) wink Z męskim z kolei dramat większy niż "Dziady", "Wesele" i "Hamlet" razem wzięte. Wyć (z rozpaczy, rzecz jasna) albo nie wyć, oto jest pytanie. Tragedia, i to niekoniecznie starogrecka. Wybór szeroki jak Trasa Łazienkowska, ale nie ma w czym wybierać. Lecimy po kolei. Sirosław i Sulibor to nie mój gust, więc raczej nie wchodzą w grę. Cyprian też nie w moim guście, poza tym... nielubiany Norwid, ta moja zmora z gimnazjum. Brrr. Ewald?... Zbyt silne skojarzenie z Ewaldem Kernem. Odpada. Gerard?... Raczej nie. Primo - nie do końca mój gust. Secundo - osobiste skojarzenia. W podstawówce mieliśmy poduchę przypominającą kształtem konia, tylko bardziej kanciastego. Owego kanciastego konia nazywaliśmy właśnie Gerardem. Służył przede wszystkim do okładania innych dzieci, ewentualnie rzucania komuś pod nogi. To skojarzenie jest zbyt silne, nie mogę go przeskoczyć. Idziemy dalej. Maksymian nie zachwyca mnie brzmieniowo (wolę Maksyma albo popularnego Maksymiliana, chociaż nie są to moje ulubione imiona), poza tym nie mogę wyzbyć się skojarzenia z jednym z rzymskich cesarzy. Nie pamiętam, czy było mu Maksymian, czy Maksymin, ale w każdym razie na władcę się nie nadawał. Zarządzanie cesarstwem - niedostateczny, żłopanie wina i zagryzanie pieczonym kurakiem - celujący. No nie mogę się wyzbyć tego skojarzenia. Odpada. Zostaje Eustachy. Nie jest to może moje ulubione imię, ale skoro nie mam innego wyjścia...

   Ostatecznie... Teresa i Eustachy.

   Do majonezu, musztardy, keczupu, tabasco, sosu czosnkowego, sosu BBQ, sosu tysiąca wysp, wyspy tysiąca sosów, żurawiny, borówki, prażonej cebulki, Maggi i czego tam jeszcze z takim wyborem! Ja nie mogę! Normalnie tragedia!...

   Uwaga, zły dekadent tongue_out

   #soschrzanowy #majonez #musztarda #keczupłagodnyipikantny #bieda #biedaznędzą #klops #kicha #kaczkakatastrofa #porażka #beznadzieja #chrzansosowy #uwagazłydekadent #dramat #tragedia #słówbrak
  • kocynder Re: Zabawa kalendarzowa - 3 października 03.10.21, 12:39
   Dla córki dziś łatwo: Teresa. Terenia, Tesia, Tećka. Lubię Teresę, a pozostałe żadne nie zachwyca. Syna dziś odmawiam. wink No, ale skoro mus to mus, niech będzie Cyprian.
   Dziś więc Teresa - z przyjemnością, i Cyprian - kompletnie wbrew wszystkiemu...
  • dalenia Re: Zabawa kalendarzowa - 3 października 03.10.21, 13:25
   Romana i Cyprian

   Bardzo lubię Romanę, zdrabnianą do Romy. Myślę, że jak jest Roma-Roma to ludzie i tak próbują zdrabniać dalej, i wychodzi Romka. A jakby była Romana to by ją zdrobnili może do Romy i koniec 🙈 Augustyna też fajna, ale mi się źle kojarzy z pewną Augustyną. Teresa okej, ale jakoś ostatnio kilka razy ją wybrałam i dziś jednak padłoby na Romę. Dla chłopca w grę wchodziłby tylko Cyprian. To jedno z niewielu imion tak zakończonych, które lubię. Ostatnio nawet spodobał mi się Gerard, jeden z moich uczniów ma tak na drugie. Ale brakuje mi znośnych zdrobnień.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.