Dodaj do ulubionych

Brat lub siostra Remigiusza

15.10.21, 04:55
Serdecznie witam, jestem ciekawa Waszego zdania : mam dwu letniego Remisia - Remka - Remiego - Igiego : imie okazalo sie strzalem w dziesiatke ! Za pare miesiecy na swiat przyjdzie jego brat lub siostra (chce miec niespodzianke , nie znam plci ) co wg Was pasuje do starazego brata Remi? Dodam, ze nazwisko konczy sie na „o” i jest krotkie - cos w stylu „TYSZKO”. A moze ktos z Was ma juz taka „parke”? Specjalnie na razie nie chce dzielic sie jakimis moimi typami ( szczegolnie, ze nic specjalnie do mnie nie przemawia sad dziekuje za Wasze komentarze, jestem ich ogromnie ciekawa! Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • ilia.1 Re: Brat lub siostra Remigiusza 15.10.21, 06:47
      Sugestie imion: Ignacy (Ignaś), Julian/Juliusz (Julek/Julianek), Dominik (Domi/Niko), Konstanty (Kostek), Nikodem (Niko/Nikoś), Lucjan (Lucek), Maksymilian/Maksym (Maks/Maksio), Henryk (Henio/Heniek), Teodor (Teo/Teoś), Tadeusz (Tadzio/Tadek), Stefan (Stefanek/Stefi), Tobiasz (Tobi), Fryderyk (Frycek), Feliks (Feluś/Felek), Gabriel (Gabryś), Ludwik (Ludwiczek/Lulu/Luluś), Iwo (Iwoś), Artur (Arturek/Art), Klemens (Klemuś/Klimek).
      • ilia.1 Re: Brat lub siostra Remigiusza 15.10.21, 14:36
        Helena (Hela, Helenka), Zuzanna (Zuza Zuzka), Michalina (Misia), Alicja (Ala), Emilia (Emilka, Emi, Misia), Milena (Lena, Milenka), Kornelia (Kora, Nela, Kornelia), Weronika (Wera), Rozalia (Rozalka), Natalia (Natalka), Teresa (Tesa), Idalia (Ida), Paulina (Paula), Jadwiga (Jadzia, Jagoda, Iga, Jagna), Janina (Janka, Janeczka, Nina), Antonina/Antonia (Antosia, Tonia, Tosia), Floriana, Florencja (Flora), Stefania (Stefi, Stenia), Matylda (Tysia), Leonia (Leosia), Zofia (Zosia), Liliana(n)a (Lila).
    • oliwiakleczekgmail.com Re: Brat lub siostra Remigiusza 15.10.21, 10:20
      Cześć smile Nie wiem, czy popularność imienia ma dla ciebie znaczenie, więc od siebie mogę zaproponować dla dziewczynki Aurelię (Aurelka, Aurelcia, Auri), Rozalię (Rozalka, Rozalcia, Roza, Rozalinka big_grin ), Felicję (Fela, Felka, Felcia, Felusia, Felunia), Gabrielę (Gabrielka, Gabrysia, Gabrynia, Gabi), Kornelię (Kornelka, Kornelcia, Nela, Nelka, Nelcia, Nelusia, Kora), Antoninę (Antosia, Tosia, Tosieńka, Tosiunia, Nina, Ninka), Alicję (Ala, Alusia, Alunia), Karolinę (Karolinka, Karola, Karolka, Karolcia, Kari, Karusia), Wiktorię (Wiktorka, Wiktorcia, Wiki, Wikusia, Wika, Wikunia), Marcelinę (Marcelinka, Marcela, Marcelka, Marcysia, Cysia, Marcelcia) i Michalinę (Michalinka, Michasia, Misia).
      Do Twojego nazwiska i do Remigiusza pasują mi imiona długie, trzy albo cztery sylabowe, dlatego podałam takie wink Unikałabym imion krótkich, jedno albo dwusylabowych i z końcówką "ka", jak np. Blanka, chociaż Dominika czy Weronika Tyszko brzmi mi bardzo dobrze. Co do męskich propozycji, poprzedniczka już dużo podrzuciła, dlatego chyba nic więcej nie wymyślę smile
    • paula.anna Re: Brat lub siostra Remigiusza 15.10.21, 12:46
      A kiedy czytam ponownie pytanie o imię dla rodzeństwa "Remi" to kojarzy mi się to z Emilią skracaną do Emi, Amelią- Ami, Mateuszem- Mati, Kacprem- Kacpi 😲..
      Jednak powyższych imion nie lubię i nie proponuję 😂.
    • sulimira Re: Brat lub siostra Remigiusza 15.10.21, 14:58
      Powtorze kilka propozycji, ale rowniez mi pasuja: Olgierd, Maurycy, Makary, Jarema, Klemens, Ambrozy, Konrad, Witold, Cezary, Miron, Kazimierz
      Znam Remigiusza, ktory ma brata Jerzego
      Dziewczynki: Waleria, Bogna, Lidia lub Ligia, Jagna, Jadwiga, Nawoja, Leokadia- tutaj pasuja mi imiona z literka "g"
    • sulika Re: Brat lub siostra Remigiusza 15.10.21, 22:49
      Padło tyle propozycji, że chyba już nic odkrywczego nie wymyslesmile
      Bardzo popieram cudnego Olgierda, ponadto Klemensa, Mirona, Ludwika.
      Prócz tego możesadnie wiem, czy się nie powtórzę, ale czytałam dość pobieżnie): Cyryl, Tytus, Ksawery, Bernard, Leopold, Stefan, Lucjan, Kazimierz, Aleksy, Kornel, Jonasz, Tobiasz, Gustaw, Ernest, Eryk, Cezary, Hubert, Kajetan, Sambor, Feliks, Roch.
      Dla dziewczynki pododoba mi się bardzo Waleria i Honorata, lubię też Ritę i Różę. Może Celina, Cecylia, Oktawią, Otylia, Sabina, Regina, Matylda, Hiacynta, Wanda, Jaśmina, Eryka, Adrianna?
    • vi0let Re: Brat lub siostra Remigiusza 25.10.21, 10:28
      Znam braci koło trzydziestki Remigiusz i Przemysław.
      Dla chłopca pasują mi imiona takie jak Hieronim, Kajetan, Jerzy, Florian, Cezary.
      Dla dziewczynki Honorata, Gabriela, Marcelina, Aurelia, Anastazja.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.