Dodaj do ulubionych

Rzeszowskie trojaczki

22.10.21, 10:15
W Rzeszowie urodziły się 3 dziewczynki: Lena, Zuzanna i Julia (oczywiście 😶)
Obserwuj wątek
    • emnilda.wolna Re: Rzeszowskie trojaczki 22.10.21, 12:16
      A ja to chyba rozumiem - przy wieloraczkach pewnie nie ma się głowy do komponowania zestawu, a z popularnych wszystko do siebie pasuje przez osłuchanie. wink Choć sama bym wolała zestaw np. Julia, Hanna i Zofia.
      • paula.anna Re: Rzeszowskie trojaczki 22.10.21, 12:57
        Ciąża mnoga trwa krócej niż pojedyncza, ale nie aż tak 😉. Bywa bardziej problematyczna, czy to jednak tlumaczy wybierania dla dzieci imion "które dobrze znam"? 🤔
        Zwykle o imionach myśli się przed porodem, z jakim skutkiem to inna sprawa 😉.
        Reasumując, myślę że rodzice wieloraczków po prostu zwykle lubią imiona znane, a nie wybieraja takie z powodu "braku głowy".
        Generalnie, bo przecież bywa inaczej.
        Mnie np podobają się imiona trojaczek z trojaczki.tv 😃
        • oliwiakleczekgmail.com Re: Rzeszowskie trojaczki 22.10.21, 13:57
          W zupełności się z Tobą zgadzam smile A ja naprawdę szanuje cudzy gust i rozumiem, że ktoś może lubić tylko znane imiona, bo sama do niedawna tak miałam big_grin Dopiero po czytaniu tego forum i też udzielaniu się na nim bardzo otworzyłam się na oryginalne imiona, ale przy tych ulubionych od wielu lat i jednocześnie popularnych oczywiście zostałam, bo jednak mimo tego mi się podobają, a ich powszechność też nie zawsze mi przeszkadza, jak np. w przypadku Wiktorii😊 To znaczy sama faktycznie bym jej nie nadała, bo jednak jest bardzo popularna od tylu lat, ale jakby jej popularność nie sprawia, że mi się przestała podobać czy coś w tym stylu😅
        • kocynder Re: Rzeszowskie trojaczki 23.10.21, 19:00
          Zgadzam się. Dodałabym też, ze starsza siostrzyczka Oliwia nie świadczy o jakimś "wyśrubowanym" guście imienniczym. Żeby nie było - osobiście znam dwie Oliwie, obie to bardzo fajne, miłe dziewczyny, ale... No, imię to jest bardzo popularne i przez to nie nosi znamion oryginalności. Więc sądzę, że rodzicom Oliwki, Lenki, Julci i Zuzi po prostu podobają się imiona z "top-ten" i tyle. Gdyby nadawali imiona w czasie gdy ja chodziłam do szkoły - córki zapewne byłyby Joanną, Agnieszką i Beatą (Było wręcz powiedzonko "W każdej klasie po trzy Asie")... Ani to złe ani głupie, choć ja zazwyczaj wolę imiona mniej modne.
          A z drugiej strony... Jednym z moich ulubionych i zdecydowanie "do nadania" gdybym miała syna jest Łukasz - imię popularne do bólu zębów, choć zdaje się jednak poza pierwszą dziesiątką. smile
    • oliwiakleczekgmail.com Re: Rzeszowskie trojaczki 22.10.21, 12:32
      Oo, Rzeszów - moje miasto big_grin Kurcze, straszna nuda😂 Wszystkie imiona ogromnie popularne i wydaje mi się, że to trochę inne bajki. Przy Lenie widziałabym coś również zdrobnieniowego, typu Pola, Nela czy Mia. Dodatkowo przeszkadza mi też fakt, że Julia i Lena funkcjonują raczej w pełnej formie na co dzień (w dorosłym życiu), a Zuzanna jest Zuzanną tylko na papierze. Jak dla mnie bardzo słaby ten duet, pasuje tylko popularnością smile Zawiodłam się na własnym mieście XD
    • sulimira Re: Rzeszowskie trojaczki 22.10.21, 23:41
      Coz, ktos musi nadawac takie imiona, zeby podbijac statystyki tych imion. Nadanie jednak czworce dzieci imion z pierwszej dziesiatki to mozna wlasnie tylko nazwac bycie konsekwetnym. Przeciez ta druga czy trzecia dziesiatka tez jest osluchana... Imiona z drugiej dziesiatki nie sa jakies odlotowe czy orginalne.
      Dodatkowo nie za bardzo mi razem pasuja. Kluczem do tych imion zdaje sie byc wlasnie najbardziej popularne imiona w Polsce.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.