Dodaj do ulubionych

Imię dla brata Teodora?

06.11.21, 11:24
Jedyne pomysły jakie mam to Nikodem, Mikołaj i Dominik. Macie jakieś własne pomysły?
Obserwuj wątek
      • dalenia Re: Imię dla brata Teodora? 06.11.21, 13:08
        Aha, a z propozycji wymienionych w pierwszym poście wybralabym, gdybym musiała, Dominika. Mikołaj popularny, a do tego IMO kiepski do zdrabniania (chyba, że ktoś lubi Mikiego, ja akurat nie bardzo). Nikodem zaś jest dla mnie pretensjonalny, nigdy za nim nie przepadałam.
    • nadeeka Re: Imię dla brata Teodora? 06.11.21, 13:18
      Podpisuję się pod Dalenią. Z podanych imion ja również wybrałabym Dominika.
      Jako pierwszy przyszedł mi do głowy Henryk i Jeremi. Może Marceli, Maurycy, Feliks, Leonard (chociaż Leoś i Teoś to może nie najlepszy pomysł, ale to zależy, jak zdrabniacie), Olgierd, Witold, Fryderyk?
    • ilia.1 Re: Imię dla brata Teodora? 06.11.21, 13:38
      Bardzo ładne imiona, Dominik i Nikodem maja zdrobnienie Niko/Nikoś

Sugestie
      Fabian, Ignacy, Artur, Wiktor, Roch, Ludwik, Bruno(n), Konrad, Ernest, Mieszko, Iwo, Edwin, Melchior, Hugo, Milan, Julian, Juliusz, Olaf, Kajetan, Kornel, Stefan, Maksym(ilian), Ksawery, Lucjan, Joachim.
    • polik17 Re: Imię dla brata Teodora? 06.11.21, 17:35
      Cześć smile Osobiście podobają mi się wszystkie Twoje propozycje. Mikołaja bardzo lubię od stosunkowo niedawna, tylko niestety jest bardzo popularny, podobnie jak Nikodem. Przy Dominiku nie orientuje się, jak często jest obecnie nadawany, ale wydaje mi się, że jednak spadł trochę w tej popularności smile Generalnie wszystkie fajnie mi pasują do Teodora. Co prawda trochę odstają popularnością, ale Tobie to wcale nie musi przeszkadzać smile Moim zdaniem najważniejsze, żeby imię podobało się rodzicom. Naprawdę miałabym problem z wyborem😂 A może któreś z tych imion lepiej pasuje do nazwiska? Od siebie dorzucam Kordiana, Makarego, Wincentego i Floriana.
    • sulika Re: Imię dla brata Teodora? 06.11.21, 19:47
      Twoje typy są IMO zbyt popularne dla brata Teodora.
      Moje propozycje: Jędrzej, Joachim, Kornel, Wincenty, Ludwik, Kajetan (ale on też jest popularny), Konstanty, Ksawery, Jeremi, Gustaw, Feliks, Leopold, Zachary, Gwidon, Aleksy, Błażej, Samuel, Sambor, Jerzy, Dobromir, Lucjan.
    • ala3 Re: Imię dla brata Teodora? 06.11.21, 21:22
      Z podanych najbardziej podoba mi się Nikodem, choć niezbyt pasuje do imienia brata. Wszystkie imiona, które mi przyszły do głowy zostały już podane, ale podpowiem, że według mnie, najładniejszy zestaw to Teodor i Wincenty.
    • sulimira Re: Imię dla brata Teodora? 06.11.21, 21:32
      Teodor i Mikolaj pasuja pod wzgldem stylistycznym, ale nie popularnosci. Dominik jst rowniez bardzo popualarny, a przynajmniej byl do niedawna i nie pasuje mi.
      Teodor i Nikodem jakos mi nie pasuje, ale imiona nie musza pasowac.
      Podane juz byly fajne prpozycje pasujace do Teodora jak Witold, Wincenty, Olgierd, Kordian, Makary, Konrad czy Roch.
      Przyznam, ze Teodor i Roch brzmi swietnie.
      Od siebie dodam Bogumila, Sambora, Amadeusza, Ireneusza, Doriana, Bogdana, Seweryna, Waleriana i Anatola
    • mamaitwinsy Re: Imię dla brata Teodora? 07.11.21, 13:21
      Tez mam Teodora 😉i jeśli miałby brata to pewnie otrzymałby imię Aleksy lub Feliks (ewentualnie moglibyśmy jeszcze rozważyć Ignacego, ale miałabym wątpliwości, bo robi się coraz popularniejszy)

Z Waszych propozycji podoba mi się jedynie Nikodem, ale w moim otoczeniu pojawiło się ostatnio kilka Nikodemów i myśle, że to imię będzie coraz popularniejsze.
      Mikołaj i Dominik totalnie nie pasują mi do Teodora i są to dla mnie nudne imiona.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.