Dodaj do ulubionych

Imię dla siostry/brata Anielii

30.11.21, 17:35
Dla siostrzyczki zastanawiam się nad:
Klarą
Laurą(tylko ostatnio zbyt popularna)
Rozalią
Izabelą
A dla brata między:
Teodorem
Nikodemem
Dominikiem
Tomaszem
Mateuszem
Obserwuj wątek
    • sulimira Re: Imię dla siostry/brata Anielii 30.11.21, 20:31
      Laury nie lubie i jest bardzo popularna wiec u mnie odpada. Aniela i Izabela- troche za bardzo sie rymuje. Wybieralabym pomiedzy Klara i Rozalia.
      Do Anieli nie pasuje mi Tomasz i Mateusz moze dlatego, ze sa z innych er popularnosci. Pozostale pasuja, ale Dominik to nie moja bajka.
      Ja wybieralabym pomiedzy Teodorem i Nikodemem, najbardziej lubie i najlepiej pasuja wedlug mnie. Nikodem jednak jest baaardzo popularny i w tym roku jest na 13-tym miejscu w rankingu. Takze metoda eliminacji wypada na Teodora smile
    • polik17 Re: Imię dla siostry/brata Anielii 30.11.21, 20:55
      Cześć smile Chyba mamy podobny gust, bo praktycznie wszystkie podane przez Ciebie imiona mi się podobają (może oprócz Teodora) big_grin Laura faktycznie jest bardzo popularna i ja strasznie nad tą popularnością ubolewam, bo przez długi okres czasu bardzo chciałam dać tak na imię swojej córce kiedyś smile Do Anielki bardzo ładnie pasuje, ale jednak z powodu tej wszechobecności odrzuciłabym ją. Klara niestety podobnie jak Laura jest bardzo popularna i mi co prawda podoba się dużo mniej, ale generalnie u kogoś uważam ją za ładne imię smile Dla mnie jednak jest trochę "przyciężkawa" w brzmieniu, taka mało melodyjna. Do tego jakoś nie przemawiają do mnie jej zdrobnienia, najładniejsza jest dla mnie chyba Klarusia. Rozalię bardzo lubię, też nie tak dawno była moim mocnym typem dla córki na rzecz Laury, ale po tym, jak zobaczyłam, jak wzrasta na popularności odpuściłam ją sobie. Do Anielki też mi fajnie pasuje smile Z kolei Izabela podoba mi się w pełnej formie, ale już w skrócie Iza zupełnie nie, także chyba też odrzuciłabym ją, bo jednak nie da się jej uniknąć. Na minus też dla mnie bardzo oczywiste, wręcz samo nasuwające się zgrubienie - Izka😕 Ale chyba mimo wszystko nie jest aż tak popularna wśród dzieci, a to na plus smile Jednak do Anieli pasuje mi tak sobie.
      Także podsumowując, ja chyba wybrałabym z tych imion Rozalię.
      Jeśli jesteś otwarta na jakieś inne propozycje to podrzucam ci do rozważenia Blankę i Łucję (niestety obie też dość popularne).
      Co do męskich propozycji, najlepiej z Anielką brzmi mi chyba Dominik i Nikodem smile Tomek trochę gorzej, może zamiast jego podobny Tymek (Tymon, Tymoteusz)? Tylko też jest popularny. Aniela i Mateusz, Aniela i Teodor - jakoś mi nie pasują😅 Ale pasować oczywiście nie muszą, w końcu rodzeństwo to nie "komplet filiżanek" big_grin W każdym razie ja popieram wszystkie te imiona, mimo popularności, jedynie Teodor nie jest w moim guście, ale u kogoś jak najbardziej doceniłabym za oryginalność smile
      A do rozważenia dorzucam Jeremiego i Ignacego (mimo popularności, choć moim zdaniem tworzy ładny zestaw z Anielką i jest z tej samej bajki).

• ilia.1 Re: Imię dla siostry/brata Anielii 30.11.21, 21:18
      Wybrałabym Klarę, Rozalię, Teodora lub Nikodema z podanych imion. Dominik i Tomasz to moim zdaniem także bardzo ładne, uniwersalne imiona.

Propozycje imion: Róża, Zofia, Matylda, Gabriela, Weronika, Kornelia, Urszula, Jaśmina, Michalina, Marcelina, Celina, Ida(lia), Estera, Diana, Mikołaj, Tadeusz, Gabriel, Fryderyk, Eryk, Kajetan, Kornel, Ksawery, Lucjan, Ludwik, Bruno(n), Hugo, Iwo, Feliks, Tymon, Konrad, Mieszko, Ignacy, Henryk, Roch, Maksym(ilian), Klemens.
    • annthonka Re: Imię dla siostry/brata Anielii 03.12.21, 13:40
      Zakładam, że chodzi o imię Aniela.

Ja wybrałabym Rozalię.
      Aniela z Klarą będzie tworzyć zestaw fredrowski, poza tym Klara bardzo popularna teraz. Laurę nadal lubię, ale za chwilę zapewne będzie w pierwszej piątce. Izabela w moim odczuciu ciotkowata, może dlatego, że nie znam żadnej poniżej 40 roku życia.

Jeżeli chodzi o męskie to nie doradzę, bo żadne z podanych nie jest w moim guście.
    • dalenia Re: Imię dla siostry/brata Anielii 04.12.21, 11:05
      Głosuje na Rozalkę. Laura i Klara też są ładne, ale częste. Izabela nigdy mi się nie podobała i myślę też, że to jednak inny klimat niż Aniela.

Od siebie dorzucę Mariannę i Idalię.

Z męskim wybrałabym Teodora. Pozostałe, podobnie jak Iza, mają dla mnie inny klimat, trochę nudne.

Dorzucam Kajetana i Feliksa.
    • sulika Re: Imię dla siostry/brata Anielii 01.01.22, 03:21
      Dla chlopca proponowalam juz w innym watku Zygberta, Nahuma, Nowosiodła i Małostryka. Powtórzę te propozycje, bo uwazam, ze swietnie pasują, nie widzę tez potrzeby, by zakladac kilka watkow odnosnie tego samego tematu. Ewentualnie mogę dorzucić Patroklosa i Porfiriona, ale to stanowczo imiona dla odważnych.
      Z kolei dla siostry Anielii, wspaniale bedzie pasowac wspomniana przez Paulę.Annę Kamilia, ewentualnie, Urszulia, Adelia, Nelia (o, ta pasuje wyjątkowo dobrze!), Polia, Tolia i Marcelia.
      Izabela to swietny pomysł, ale stanowczo lepiej będzie się komponować w formie Izabelia.
      Poza tym jesli, chcecie by imię drugiej córki było rownie oryginalne co pierwszej to polecam Emnildę, Kleonikę i Licynię, rowniez nie maja nadan w Polsce (albo maja 1 nadanie, jak Wasza Anielia). A jesli chcecie by bylo rownie niepoprawne ortograficznie to może wpadnie Wam w oko Marzelina (tak z niemiecka), Mażena, Jólianna lub Konstancia (bardzo ważne, by czytac to imie przez ,,ć" - Konstanća)
      Omal nie zapomniałabym jaka była moja pierwsza myśl, gdy przeczytałam tytuł wątku - Elektra, Kapitolina i Nimfofora! Oto imiona, ktore tworzą z Anielią cudowny, niepowtarzalny i nieoklepany zestaw!
    • hudafik Re: Imię dla siostry/brata Anielii 01.01.22, 11:29
      Z imion damskich postawiłabym na Klarę, a stanowczo odrzuciłabym Laure (ze względu na popularność).

Żadne z imion męskich do końca mi nie pasuje. Gdybym miała wybrać coś z tego zestawu to padłoby na Dominika lub Tomasza. Stanowczo odrzuciłaby Nikodema i Mateusza.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.