Dodaj do ulubionych

Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora…

21.04.22, 22:59
W sierpniu do Remisia dolaczy siostrzyczka, ja troche “uwzielam” sie, zeby Jej imie pasowalo brzmieniowo do Remigiusza i probuje przekonac meza do Reginy ( choc sama nie jestem przekonana )- ale moze to za ciezkie imie…? Sama nie wiem.
Z drugiej strony kiedys zaproponowalam Kaline i maz jest zachwycony, nie chce slyszec o innym imieniu.
Mnie podoba aie jeszcze Emma ( choc w ogole do Remigiusza nie pasuje ) , Florianna albo Flora, Marianna ( jak sie zdrabnia wg Was ? ) podoba mi sie tez Felicja. Zglupialam juz zupelnie, co myslicie ? Pozdrawiam !
Obserwuj wątek
    • sulika Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 21.04.22, 23:08
      Bardzo lubię Reginę. Piękne imię.
      Na drugim miejscu cudowne Flora i Florianna.
      W ogóle bardzo ładne imiona rozważacie.
      Co do Emmy, to rodzeństwo to nie zestaw filiżanek. A Emma (IMO) ani trochę nie gryzie się z Remikiem.
      Aha, i Mariannę zdrabniałabym Marianka, Mania. Spotkałam się też ze zdrabnianiem do Mai i Marysi.
    • sulimira Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 22.04.22, 02:47
      Regina to dosyc ciezkie imie, ale Remigiusz nie nalezy do najlzejszych rowniez. Poza tym Regina jest piekna.
      Regina, Kalina i Felicja bardzo mi sie podobaja. Florianna troszeczke mniej, ale rowniez piekna i swietnie pasuje do Remigiusza. Marianna i Emma nie sa w moim guscie. Emma nie pasuje do Remigiusza to fakt, ale imiona dzieci nie musza do siebie pasowac. Dopasowanie imion na sile kosztem imienia, ktore sie nam podoba to chyba troche tak jak zrobienie mamie na zlosc i ogolenie swojej glowy.
      Jezeli Regina nie pasuje wam to mozesz szukac nadal imienia, ktora wam sie podoba i pasuje do Remigiusza.
      Zaproponuje Antonie, Wande, Rosławe, Stefanie, Apolonie, Idalie, Eunike, Amadee, Auguste, Aurore, Birute, Celestyne, Druzjanne, Flawie, Gemme, Hilarie, Ignacje, Hiacynte, Kordule, Wesne lub Wisenne
      Bardzo duzo imion pasuje do Remigiusza.
      Podoba mi sie rowniez zestaw Remis i Lesia
      Ogolnie mysle, ze macie jeszcze sporo czasu i warto szukac imienia, ktore spelnia wasze wymogi i podoba sie.
    • ilia.1 Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 22.04.22, 08:21
      Wybrałabym Kalinę lub Emmę z podanych imion.

Sugestie imion: Weronika, Leonia, Celina, Marcelina, Michalina, Eliza, Ludwika, Luiza, Alicja, Letycja, Olimpia, Ida(lia), Urszula, Lea, Teresa, Diana, Bianka, Blanka, Janina, Amelia, Klara, Łucja, Barbara, Milena, Stella, Róża, Rozalia, Liwia, Oliwia, Agata, Helena, Kornelia, Aurelia, Bogna, Lena, Zofia, Antonina, Antonia.
    • katarzynkaa Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 22.04.22, 08:48
      Nie lubię Reginy - to ciężkie i nieporęczne imię, kojarzące się ciotkowo i trochę groźnie. Już lepsza byłaby Irena zdrabniana do Reny.
      Kalina, Emma i Flora są super.
      Marianna nie w moim guście.

Mój głos oddaję na Kalinę. To ładne, urocze imię, niezbyt popularne, ale osłuchane. Można je zdrabniać do Kalinki lub Inki.
        • paula.anna Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 23.04.22, 13:58
          Myślę, że Feli można uniknąć 🤔.
          Jeśli jednak absolutnie nie leży Ci ta forma, to chyba lepiej odpuścić.
          Szczególnie, że macie także inne opcje.
          Np Florianna to takie 2w1 🙂- pewnie na co dzień byłaby Florą, jednak miałaby też tę długą, dostojną 😉 formę. Niekoniecznie tylko w dokumentach 😉.

Jeszcze a propos Felicji- jako mama Feliksa lubię wszelkie formy obu imion, a szczególnie pełne.
          Gdybym miała Felicję, pewnie nazywalabym ją, poza formą pełną, Felusią, Felinką, Felutką.
    • annthonka Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 22.04.22, 09:27
      Ja zdecydowanie wybrałabym Kalinę.

Regina rzeczywiście trochę ciężka. Znam dwie, obydwie zdrabniane do Reni. Jedna tak nie lubiła swojego imienia, że wszędzie przedstawiała się jako Renata, druga w życiu prywatnym ciągle musiała poprawiać, że nie jest Renatą tylko Reginą.

Pozostałe imiona zupełnie do mnie nie przemawiają.

• polik17 Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 22.04.22, 10:26
      Cześć smile Osobiście z podanych imion najbardziej podoba mi się Flora. Lubię też Kalinę i Felicję. Natomiast brzmieniowo do Remigiusza chyba najbardziej pasuje mi właśnie Regina, choć nie przepadam za tym imieniem. Kojarzy mi się tylko z papierem toaletowym😅 To takie też konkretne imię. Czy za ciężkie? Kwestia gustu smile Ja mam akurat taki, że podobają mi się zarówno twarde, jak i miękkie imiona. Przykładowo uwielbiam Wiktorię, ale równocześnie bardzo lubię też delikatną Emilię. Regina jest oryginalna, co zdecydowanie na plus. U kogoś jak najbardziej doceniłabym smile Marianna, Emma i Florianna nie są w moim guście. Tą pierwszą można zdrabniać Marianka, Mania, Marysia, nawet Maja big_grin
      Generalnie nie przejmowałabym się zbytnim dopasowaniem do siebie imion rodzeństwa. Tak jak napisały dziewczyny to nie jest komplet filiżanek smile To znaczy fajnie, jak imiona są z jednej bajki, jednak nie muszą być do siebie perfekcyjnie dopasowane. Jeśli podoba wam się np. Emma nie warto z niej rezygnować tylko dlatego, że niezbyt pasuje do Remika. Według mnie zestawy typu Remigiusz i Kalina, Remigiusz i Florianna, Remigiusz i Marianna brzmią zupełnie przyzwoicie. Remigiusz i Emma też może być. Najlepiej stylistycznie pasuje Regina, jednak jeśli nie jesteś przekonana to po co nadawać na siłę to imię? smile Tylko dlatego, że pasuje do imienia brata. W takim wypadku zrezygnowałabym z niej. Jeśli mąż jest zachwycony Kaliną i Tobie też się podoba poważnie zastanowiłabym się nad nią. To takie zwiewne, ładne, kobiece imię smile Jest nadawane, ale nie bardzo często. Jak napisałam na samym początku mnie najbardziej podoba się Flora big_grin Prześliczne imię. Kojarzy mi się z wiosną, słońcem, kwiatami i łąką😊❤️ Remik i Florka też pięknie brzmi. Felicja również fajnie pasuje, chociaż ja najbardziej lubię to imię w pełnej formie. Nie podobają mi się zdrobnienia Fela, Felka, jedynie Felusia może być smile Brzmi dostojnie, podobnie jak Remigiusz. Kojarzy mi się z ciastkami delicjami, także jest to miłe skojarzenie, bo je uwielbiam haha😂 Florianna za to zupełnie nie przekonuje mnie w pełnej formie, choć męskiego Floriana uwielbiam smile Zamiast niej wolę Florentynę. Może rozważycie? Emma dla mnie trochę zbyt zagraniczna, jakoś nie mogę się do niej przekonać. Może przez to "mm" obok siebie, sama nie wiem. W Mariannie podobają mi się tylko zdrobnienia Mania i Maja, pełna forma w ogóle. Uważam jednak, że fajnie wpisuję się w modę na imiona retro (Zofia, Helena, Antonina). Także nadawałabym śmiało, jeśli wam się podoba.
      Przy wyborze imienia na pewno wzięłabym też pod uwagę nazwisko. Może któreś z tych imion szczególnie do niego pasuje? smile Bo w sumie ciężko doradzać, zupełnie go nie znając.
      • krinjo Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 22.04.22, 22:54
        Wlasnie ja tez lubie Felicje ale Feli juz zupelnie nie !
        Nazwisko dwusylabowe cos w stylu Ty-szko takze mysle, ze wspolgra raczej z wiekszoscia wymienionych imion. Oczywiscie - Florentyne zaproponowalam natomiast maz woli Florianne,ja tez nie jestem na tyle przekonana aby forsowac. Zreszta nie o forsowanie przeciez chodzi… w Mariannie wlasnie przeszkadza mi ewentualne zdrabnianie do Majki! Jednak zatrzesienie Maj mnie teoszeczke zniecheca - przepraszam jesli kogos urazilam - imie Maja jest przecudowne - po prostu jak na moje upodobania zbyt dzis popularne, tylko o to mi chodzi.
        Dziekuje 💜
        • polik17 Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 23.04.22, 07:32
          W takim razie piąteczka z Felicją😀 Do Waszego nazwiska pasują mi wszystkie rozważane imiona, z wyjątkiem Emmy. Rozumiem sytuację z Florentyną smile Sama osobiście najbardziej lubię krótką Florę, a Florentynę mam na 2 miejscu. Ja również bardzo lubię imię Maja. Fajnie, że nie jestem jedyna😊 Strasznie ubolewam nad jej popularnością, chociaż z 2 strony w ogóle mnie ona nie dziwi. Dla mnie to po prostu prześliczne imię smile Mamy w rodzinie 7 letnią Maję i z przyjemnością używam jej imienia.
        • paula.anna Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 23.04.22, 14:02
          Ktoś zdrabnia Mariannę do Majki???
          To by mi całkiem zepsuło Mariannę, bo Mai nie lubię.
          Myślę, że ta zdrobniala forma, niestety, na tyle upowszechniła się jako "pelne" imię, że raczej Mariannie nie grozi bycie Mają 🤔.
          W każdym razie nie jest to powszechnie stosowane zdrobnienie.
        • gaudencja Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 28.06.22, 20:08
          krinjo napisała:

> o forsowanie przeciez chodzi… w Mariannie wlasnie przeszkadza mi ewentualne zd
          > rabnianie do Majki!

Marianna to dla mnie Mania i już. Jeśli tylko istnieje typowe zdrobnienie imienia, ludzie je (przeważnie) przedkładają nad zdrabnianie danego imienia do innego podobnego.
    • dasza_dm Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 22.04.22, 10:52
      Regina nie pasuje mi do Remka, ale jest tak piękna, że nie wahałabym się smile ale skoro mężowi się nie pidoba to moim zdaniem Kalina z Remkiem brzmi super. Według mnie pasuje tu też Felicja (cudo!), Flora/Florianna (extra!) i Marianna.
      Emma chyba najmniej , chociaż też piękna.

A co najlepiej brzmi z nazwiskiem? Może tym się kierujcie?
    • dalenia Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 22.04.22, 22:52
      A ja totalnie nie czuję tego dopasowania Reginy i Remka, poza pierwszą literą wink dla mnie to imiona innego klimatu i raczej odpuściłabym tę Reginę. Nie jestem jej wielką fanką. Miałam kiedyś w pracy małą Reginkę. Jej siostra miała imię typu Nikola - to tak dla ciekawostki.

Zdecydowanie jestem za Kaliną. Ta super mi pasuje do Remigiusza - Remek i Kalinka.

Emma w porządku. Tobie zupełnie nie pasuje do imienia syna, a mnie pasuje o niego lepiej niż Regina wink Florianna i Flora to też ciekawe propozycje, choć ja dla córki wybrałabym Florentynę. Popieram też Felicję i Mariannę - ta druga to dla mnie Mania i Marianka.
    • remigia1 Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 23.04.22, 00:45
      Z podanych przez Ciebie imion wybrałabym Emmę. Bardzo lubię to imię. Na drugim miejscu jest u mnie Flora.
      Regina IMO nie pasuje do Remigiusza. Z kolei Kalina jest dla mnie dość "przesłodzona" w brzmieniu.
      Felicję lubię, ale nie przepadam za zdrobnieniem Fela.

Zdrobnienia Marianny: Marysia, Majka, Marianka, Mania, Maniusia.

Może jeszcze podrzucę kilka propozycji: Adela, Alina, Leontyna, Florencja, Józefina, Ligia, Aniela, Gaja, Stella.
      • krinjo Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 28.06.22, 07:49
        Wrocilam do Twojego wpisu- ja kocham Jozefine ale maz ma obsesje „pani Józi” , ktora zna z pracy i niestety tak mu sie tylko to piekne imie kojarzy 😩
        Od Aliny wole jednak - slodka Twoim zdaniem - Kaline ( szczegolnie mloda Kalia i starsza Kala podobaja mi sie ) Adela pewnie bedzie zdrabniana do Ady a tych Ad przynajmniej w mojej okolicy juz tak wiele, Aniela tez robi sie zbyt popularna i taka zbyt dla mnie anielska ( wole Daniele i nawet proponowalam mezowi ale cos kreci nosem ) podoba mi sie Lea wiec Leontyna mialaby sens ( podoba mi sie bardziej od Leandry ) tylko nie wiem czemu jakos religijnie mi sie kojarzy, gdzies czytalam o jakiejs sisotrze Leontynie, juz nie wiem sama. Gaja i Ligia nie w moim guscie ( choc u kogos Gaje zdecydowanie docenilabym ! Zamiast Ligii wolalabym mowic Lina do Kaliny ). Ciekawe jest, ze ostatnio rozmawialam o imieniu Stella z kims, jest rewelacyjne, niestety jest taka marka piwa w Anglii i maz ciagle sie do tego odnosi, gdybym umiala mu to wyperswadowac moglabym spokojnie nadac Stella.
        Od Florencji wole Florentyne lub Florianne ale nie az tak jak na poczatku gdybzakladalam ten watek wiec sobie odpuszcze…
    • nikaaa10 Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 23.04.22, 16:56
      Nieprawdopodobne, mam te same dylematy ❤️🙈🙈 u nas faworytka to Flora/Florentyna, a od kilku dni chodzi za mną Florianna 🤭 bardzo wysoko jest też Marianna, Felicja również na liście 😂 jedyna różnica to termin porodu u mnie początek czerwca i synek ma na imię Jeremi, ale jakby nie patrzeć imię dosyć podobne brzmieniowo do Remigiusza 🤭
    • katarzynkaa Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 27.04.22, 12:26
      Może jakoś pomogę.

Kalina - imię znane, osłuchane, średnio popularne, nikogo nie zdziwi, jest duża szansa, że córka spotka imienniczkę, ale na pewno nie będzie ich kilka w klasie.

Marianna - znane, imię retro, niezbyt częste, ale nikogo nie zdziwi. Może być problem ze zdrobnieniem, bo Marianna niekoniecznie równa się Marysia. Myślę, że może być nazywana Marianką. Pomyśl, jak będzie się przedstawiała jako nastolatka.

Florianna - bardzo rzadkie, nie osłuchane. Na 100% najpierw ty, a później córka będziecie musiały powtarzać imię przy rejestracji u lekarza, w szkole itp. Zdrobnienie Florka jest ładne i jeśli miałabym wybierać, to wybrałabym bardziej osłuchaną Florentynę albo po prostu Florę.

Emma - znane, osłuchane, średnio popularne, plusem jest to, że jest międzynarodowe.

Felicja - znane, osłuchane, ale jeszcze mocno prababciowe. Powolutku wraca, ale u dzieci rzadkie. Nastolatka będzie przestawiała się Fela, więc zastanówcie się, czy Wam się podoba.

Regina - znane, chyba niezbyt częste u osób poniżej 60 lat. Na pewno będzie jedyna w klasie i szkole. Moja siostra dostała retro imię (Irena) w czasach, kiedy to było rzadkie i trochę się nacierpiała jak koleżanki mówiły, że ma imię jak pani woźna/stara baba/starsza nauczycielka/moja babcia.

Leonia - znane, ale chyba średnio osłuchane, mocno retro, rzadkie. Raczej nie spotka imienniczki. Zdrabniana do Leosi może kojarzyć się z piosenkarką młodego pokolenia Young Leosią - nie wiem, czy to dobrze czy źle.

Ale jeśli macie te kryteria w nosie, to wybierzcie to, co Wam się najbardziej podoba 😁
      • nikaaa10 Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 27.04.22, 15:51
        Jeśli chodzi o Mariannę to miałam koleżankę w gimnazjum o tym imieniu i dla każdego była uwaga - Marianną - nie spotkałam się z sytuacją żeby ktokolwiek mówił do niej inaczej. Ostatnio odnowił nam się kontakt ( w sumie przez przypadek spotkałam ją w szkole rodzenia) i wspomniałam jej, że rozważam to imię dla córki. A kilka dni temu zapytałam jak jej się nosi i jakie ma przemyślenia. Jest bardzo zadowolona, nigdy nie miała problemów i każdy zwraca się do niej Marianna tylko mama mówi Mania.
        • remigia1 Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 27.04.22, 21:32
          Moim zdaniem Fela nie jest aż tak oczywistym zdrobnieniem, jak np. Ola w przypadku Aleksandry. Ale całkiem prawdopodobne, że nastoletnia Felicja będzie Felą. Dlatego na wszelki wypadek unikałabym nadania tego imienia, jeśli nie lubiłabym zdrobnienia Fela.

Ja np. mam na imię Izabela i zawsze przedstawiam się pełnym imieniem, ale mimo tego prawie zawsze słyszę: "Czy mogę do Pani mówić: Iza?".
      • krinjo Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 27.04.22, 23:10
        Bardzo fajnie to przedstawilas, utwierdzilas mnie w przekonaniu, ze Fela to jednak nie to, zaczelam sie zastanawiac faktycznie jak Marianna beddie sie przedstawiac jako nastolatka i czy nie bedzie to dla niej jakis problem.
        Rozumiem Cie doskonale z tym co piszesz o siostrze - ja sama mam imie Krystyna i czesto slyszalam takie komentarze.
        Natomiast ja studiowalam za granica a potem mieszkalam w innym jeszcze kraju i docenilam Cristine za jej miedzynarodowosc wlasnie - o czym slusznie przypomnialas mi w stosunku do Emmy wink

W kazdym badz razie fajne uwagi i daly mi do myslenia !
        Ewentualnie jesli masz ochote “dorzucic” jakis swoj typ..?

Ps. Ja to chyba majac na imie mARIAnna przedstawialabym sie jako Aria 😋😇
        • katarzynkaa Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 28.04.22, 00:25
          Krystyna kojarzy mi się pozytywnie z córką pisarza Melchiora Wańkowicza. Słyszałaś o corocznym Zjeździe Krystyn? Nawet niedawno coś o tym czytałam. Ogólnie pomysł czadowy 😁

A siostra polubiła swoje imię i docenia je za oryginalność. Pracuje w dużej firmie i mają takie powiedzenie, że jak przychodzi nowa dziewczyna do pracy, to na pewno ma na imię Kasia. Totalnie rozumiem, bo w mojej byłej pracy w dziale były 3 Kasie, a w całej firmie jeszcze więcej. 😒
          • krinjo Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 29.04.22, 08:48
            Haha u mnie to samo mowili 🤣 moze to ta sama firma 😋 szczegolnie smiali sie obcokrajowcy, ze wszystkie kobiety w Polsce maja na imie Kasia.

Tak ! Nawet sie wybieralam z ciekawosci na taki zjazd z Babcia ( Krystyna recz jasna 😎 ) ale nie dotarlam jeszcze.

Masz piekna liste imion! We Francji mialam kolezanki “Jasmine” i nie moglam wyjsc z podziwu jak piekne to imie. Zreszta Leila tez mi sie podobala ale juz jakos w Polsce mniej. Jasmina tez brzieniowo bardziej mi sie podoba niz Jaśmina. Ale to szczegoly. Piekne imie !
        • katarzynkaa Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 28.04.22, 00:33
          Jeszcze coś dopiszę.

Jeśli Marianna będzie Marysią, to "utonie" wśród tysięcy Maryś. Maria to bardzo popularne imię - wśród dzieci i ogólnie wśród całego społeczeństwa.

Fela - trochę imię jak dla psa

W sumie Leonia jest ładna. Bardzo lubię też Letycję, trochę podobny klimat.

Emma jest fajna. Znam dwie influencerki, które mają małe Emmy. Ola Woźniak (dawna mama lama) i Justyna z kanału YouTube Just tyna. Ona nazywa swoją córę Emcia.

Regina to dla mnie totalne NIE. Nie czuję żadnego uroku tego imienia. Jest ostre i zimne. W dodatku kojarzy mi się z nauczycielką od matematyki z gimnazjum, totalną kosą. Bałam się jej.
          • krinjo Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 29.04.22, 08:53
            Regina dla mojego dziecka juz mi chyba przeszla , choc na pewno docenilabym u kogos.

Masz racje z ta Marianna, moze troche zginac w tlumie Marysiowym. Choc nie ukrywam, ze Marianna sama w sobie dalej mocno chodzi mi po glowie.

Łucja to byla propozycja mojego meza - ale ja nie lubie do niej zdrobnien.

Leonia jest piekna ale brzmi odrobine infantylnie, nie wiem jak to okreslic, cos mi odrobine nie pasuje choc sama nie wiem co, Letycja brzmi juz dostojniej choc dalej zwiewna, ale Letycji nie dam.

• krinjo Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 29.04.22, 08:59
            Za granica? Tak myslisz ? Oo ciekawe spostrzezenie, bo wlasnie sie tego obawialam jak bedzie odierana - ja jestem troche zwiazana z Francja ( brat Rémi latwo sie tam wpasuje ze swoim zdrobnieniem ) Câlin ( wym. Kalę ) znaczy pieszczota po francusku, nie wiem czy corka nie bedzie miala przerobane 😂
            Po ang nie wiem jak to beda odbierac czy wymawiac, jak myslisz?

Aria zbyt krotkie na pelne imie - Arianna pieknie brzmi - i faktycznie jest imie Arianna czy musi byc Ariadna ? Na Ariadne jakos bym sie nie odwazyla chyba choc jest przepiekne. I raczej maz mnie tylko obdarzy wymownym spojrzeniem na taka propozycje 😅
            Dziekuje !
            • emnilda.wolna Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 29.04.22, 10:36
              krinjo napisała:

> Za granica? Tak myslisz ? Oo ciekawe spostrzezenie, bo wlasnie sie tego obawial
              > am jak bedzie odierana - ja jestem troche zwiazana z Francja ( brat Rémi latwo
              > sie tam wpasuje ze swoim zdrobnieniem ) Câlin ( wym. Kalę ) znaczy pieszczota p
              > o francusku, nie wiem czy corka nie bedzie miala przerobane 😂
              > Po ang nie wiem jak to beda odbierac czy wymawiac, jak myslisz?
              >
              > Aria zbyt krotkie na pelne imie - Arianna pieknie brzmi - i faktycznie jest imi
              > e Arianna czy musi byc Ariadna ? Na Ariadne jakos bym sie nie odwazyla chyba ch
              > oc jest przepiekne. I raczej maz mnie tylko obdarzy wymownym spojrzeniem na tak
              > a propozycje 😅
              > Dziekuje !

Jeśli serio rozważasz Ariannę, to podrzucam opinię RJP dot. męskiej formy Arian. Niby OK, ale nie do końca. Mnie się to w ogóle nie kojarzy z arianizmem (też swoją drogą średnio), a jedynie z aryjskością.

rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=594:ariana&catid=76&Itemid=209
          • krinjo Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 29.04.22, 09:00
            Za granica? Tak myslisz ? Oo ciekawe spostrzezenie, bo wlasnie sie tego obawialam jak bedzie odierana - ja jestem troche zwiazana z Francja ( brat Rémi latwo sie tam wpasuje ze swoim zdrobnieniem ) Câlin ( wym. Kalę ) znaczy pieszczota po francusku, nie wiem czy corka nie bedzie miala przerobane 😂
            Po ang nie wiem jak to beda odbierac czy wymawiac, jak myslisz?

Aria zbyt krotkie na pelne imie - Arianna pieknie brzmi - i faktycznie jest imie Arianna czy musi byc Ariadna ? Na Ariadne jakos bym sie nie odwazyla chyba choc jest przepiekne. I raczej maz mnie tylko obdarzy wymownym spojrzeniem na taka propozycje 😅
            Dziekuje !
      • krinjo Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 25.05.22, 18:18
        Imie dalej nie wybrane, czas sie kurczy dziecko wrecz przeciwnie 😅
        Maz nie pomaga, bo on chce Kaline i koniec.
        Odpadla Felicja - zdrobnienia mnie nie przekonuja oraz Eleonora i Refina - itym sposobem lista na dzien dzisiejszy wyglada nastepujaco:
        Florentyna
        Antonia
        Elżbieta
        Dalia ( pretensjonalne?)
        Luiza
        Leonia
        Marianna
        Kalina
        Krystyna

Naprawde nie jestm w stanie sie zdecyodwac.
        Pomocy!
    • krinjo Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 23.06.22, 18:52
      Serdecznie Was witam po malej przerwie - u mnie niewiele sie zmienilo no moze poza nowa obsesja meza…. gdzies zobaczyl u lekarza tabliczke Pani doktor : dr Ksenia Jakaśtam i teraz nie daje mi zyc z ta Ksenia 🤣 mowi, ze to wg niego przeurocze imie, , nie wiem czy to jego enruzjazm czy o co chodzi ale tez zaczelo mi sie podobac to imie…. Jak je odbieracie ? Dawajcie szczerze wink ja juz zglupialam zupelnie😂🤦🏻‍♀️
        • krinjo Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 23.06.22, 22:49
          Mnie jakos ta zdrobnieniowosc nie przeszkadza ( wyjatkowo) natomiast boje sie, ze bedzie sie wszystkim kojarzyc bardzo wschodnio, ktos mnie zapytal czy to ukrainskie imie ( choc o ile mi wiadomo greckie ) nie zrozumcie mnie zle - nie jestem ksenofobem ( nomen omen 😅) ale jakos mnie to irytuje, ze imie moze byc tak odbierane.
          • sulimira Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 24.06.22, 00:07
            Ksenia jest pochodzenia greckiego i na wschodzie uzywa sie wielu takich imion zwiazanych z kosciolem prawoslawnym. Nie da sie ukryc, ze moze sie wiec kojarzyc wschodnio, ale jest rowniez w Polsce nadawane dosyc regularnie. Nadia jest rowniez ze wschodu, ale poniewaz jest bardziej popularna jest mniej kojarzona ze wschodem obecnie.
      • polik17 Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 24.06.22, 11:42
        Ja również nie jestem fanką Kseni, brzmieniowo jakoś mi się nie podoba. Chyba brakuje mi w niej pełnej formy😅 Bo w moich uszach brzmi podobnie jak Renia-Renata. Dorosła Pani Ksenia też mi jakoś nie pasuje. Pewnie zmieniłoby mi się to, jakbym poznała jakąś dorosłą Ksenię smile Ale u kogoś oczywiście doceniłabym za oryginalność, więc jeśli Wam się podoba śmiało nadawajcie! big_grin Remik i Ksenia całkiem fajnie brzmią razem.
        • krinjo Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 25.06.22, 23:44
          No wlasnie ta Pani doktro Ksenia costam troche zmienila moje podejscie… ostatnio kolezanka powiedziala, ze zdawala egzamin u Pani profesor Kseni i to mnie tez jakos nastawilo na „za” … pomimo tej wierzchniej lukrowej slodkosci imienia zaczelam dostrzegac warstwe wytrawnego nadzienia…
      • emnilda.wolna Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 24.06.22, 15:41
        Brzmi jak zdrobnienie, poza tym mi się podoba.

Imo jeśli całe życie marzyłaś o Kalinie, zostań przy niej. W ciąży ma się potrzebę szukania imienia, choćby najlepsze było już znalezione, a równie dobrze po roku nabierzesz wątpliwości i będzie Cię męczyć, że odrzuciłaś imię wymarzone przez lata.
                • krinjo Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 28.06.22, 13:14
                  Nie mow! Od 10 lat to bylas pionierka 😁
                  Tylko czy Lea nie stanie sie zaraz jak Mia? ( w Krakowie przynajmniej malych „Mij” mijam bardzo wiele wink
                  No jakos ta Lea znienacka nas dopadla pare dni temu! Z naszym nazwiskiem w stylu „Tyszko” bedzie tworzyc jedrna calosc. Swietne imie!
                  A do Jaśminy jaki masz stosunek?
                  • remigia1 Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 28.06.22, 18:05
                    Imionami interesuję się właśnie od jakichś 10 lat i kilka imion, które miałam na swojej liście wtedy, mam nadal. wink Oczywiście, trochę się też pozmieniało. Nie mam jeszcze dzieci, ale w przypadku Lei bałabym się jedynie, że będzie mylona z Leną uncertain

Wydaje mi się, że zbyt mało osób ma świadomość tego, że takie imię istnieje. Może jakiś celebryta musiałby je spopularyzować, żeby zyskało na popularności, tak jak to się stało w przypadku Mii Natalii Siwiec. Ale nie wrzucałabym tych imion do jednego worka.

Jaśmina mi się podoba, nie tak bardzo, jak Lea, ale jest całkiem ładne. Jest tylko jedna rzecz, której bym się trochę obawiała w przypadku tego imienia - w zeszłym roku Szymon Hołownia przedstawił aplikację "Jaśmina" do głosowania ( tvn24.pl/polska/jasmina-jak-dziala-aplikacja-jakie-ma-funkcje-co-w-niej-jest-kto-ma-do-niej-dostep-najwazniejsze-informacje-o-aplikacji-ruchu-polska-2050-5400386 ). Chyba nie jest ona popularna, ale w przyszłym roku są wybory parlamentarne, więc być może się spopularyzuje? Osobiście przeszkadzałoby mi to, gdyby imię mojego dziecka kojarzyło się z aplikacją na komórkę.... Ale tak, jak pisałam, imię samo w sobie mi się podoba wink
                    • krinjo Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 28.06.22, 21:03
                      Wiesz, ze wczoraj dopieri myslalam sobie : „ jak dobrze, ze nikt gdy wspominam Lee nie myli jej z Lena” az do dzis 😂 wiedzialam, ze moge na Ciebie liczyc ! 😅
                      To mylenie baaardzo by mnie smucilo, niewyobrazalnie wrecz sad
                      Aplikacji nie znam - faktycznie moze sie okazac, ze aplikacja stanie sie bardziej znana niz imie zostanie rozpropagowane - na pewno mniej by mi to przeszkadzalo niz mylenie Lei z Lena, bo to istna tragedia…
                      A mozesz jeszcze zdradzic ( jesli nie to oczywiscie zrozumiem ) jakie imie - tak jak Lea - od 10 lat niezmiennie figuruje na Twojej liscie ?
      • gaudencja Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 28.06.22, 20:19
        Ksenia bardzo mi się podoba. Leę też polecam.
        Z pozostałych:
        Florentyna - bardzo na tak
        Antonia - nie nadawałabym tego imienia przy zalewie Antonin
        Elżbieta - na plus mnogość zdrobnień (np. Halszka), na minus - tak duże osłuchanie tego imienia i jego "normalność", że nie byłabym w stanie np. skomplementować go jako ładnego imienia
        Dalia ( pretensjonalne?) - chyba troszkę tak
        Luiza - jw.
        Leonia - polecam smile
        Marianna - IMO świetny wybór, ja akurat nie miałabym żadnego problemu z byciem dorosłą Manią.
        Kalina - nie jestem fanką tego imienia, dodatkowo sądzę, że w ciąży trochę odbieramy sygnały od dziecka i jeśli tracimy przekonanie do od dawna wymarzonego imienia, to może jest to znak, że jednak nie pasuje ono do tego konkretnego dziecka, które nosimy
        Krystyna - jak z Elżbietą. Na plus - zdrobnienie "Krychna".

A Marcjanna?
        • krinjo Re: Siostra Remika - Regina Kalina Emma Flora… 28.06.22, 21:15
          Dziekuje za Twoje cenne zdanie.
          A czy wg Ciebie istnieje duze prawdopodobienstwo, ze Lea moze byc mylona z Lena ?
          A jakie jest Twoje zdanie na temat Jaśminy?

Antonia juz odpadla faktycznie z tych wlasnie wzgledow ( choc szkoda tej „Toni” ) , Florentyna niestety tez ( maz i jego flora bakteryjna 🤦🏻‍♀️ )
          Elzbieta tez odpadla ( m. in. to o czym piszesz )
          Leonia fajna i moze byc i Lea i Leo choc zalew Leonow odrobine ostudza moj entuzjazm )
          Luiza na pewno odpadla, juz predzej Dalia ale to zdecydowanie wolalabym Leonie czy Ksenie. Cos mnie zdecydowanie do Kseni ciagnie, jest urocza a za razem charakterna, poza tym znalam jedna bardzo madra, piekna i kobieca Ksenie.
          Mnie osobiscie Mania tez by nie przeszkadzala ale nie wiem czy Corka bedzie sie z tym czula komfortowo, slyszalam wiele opinii, ze Marianny zawsse znajduja sobie jakas “alternatywna” ksywke zeby unikac wlasnie nie chcianych zdrobnien ( moja sasiadka przez wiele lat byla Maja, ktora okazalo sie na imie ma Marianna ale bala sie, ze przedstawiajac sie w ten sposob grozi jej wlasnie zdrobnienie Mania… stad moje obawy ( dlatego tez odrzucilam piekna Felicje - Fela jednak jest nie do przeskoczenia )
          Krystyna odpadla rowniez.
          Marchanna jest piekna ale mam dwie Marecelinki male w rodzinie i z tych wzgledow nie bede jednak zapuszczac sie w “marcowe” tereny ( choc nie ukrywam kuszaco piekne…)