Dodaj do ulubionych

Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najładniej?

13.07.22, 16:35
Które z tych imion podoba Wam się najbardziej?
Jakbyście uszeregowali_ły te imiona od najbardziej do najmniej ulubionego?
Z czym kojarzą się Wam te imiona?
Obserwuj wątek
    • paula.anna Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 13.07.22, 17:51
      Po pierwsze- nie są to moje ulubione imiona i "imiona".

1. Apolonia
      2. Paulina
      3. Paula
      .
      .
      .
      .
      .
      Pola- która dla mnie brzmi infantylnie i zdrobnieniowo, bo jest zdrobnieniem 😛.
    • sulimira Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 13.07.22, 20:07
      Tylko Apolonia podoba mi sie
      • sulimira Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 14.07.22, 00:19
        Kojarzy mi sie z piekna, delikatna i elegancka dama
        • sulika Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 21.07.22, 00:56
          O, a mi wiejsko. Wydaje mi się, że była nadawana dzieciom na gospodarstwach. Co nie znaczy, że to minus.
    • sferoplast Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 13.07.22, 20:07
      Apolonia
      Paulina
      .
      .
      .
      .
      Paula
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      Pola

Apolonia kojarzy mi się z dostojną prababcią (sama prawie dostałam tak na imię, po prababci właśnie), Paulina z dorodną nastolatką, Paula tylko ze zdrobnieniem od Pauli, znienawidzona przeze mnie Pola z nizinami społecznymi.
    • majkaja Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 13.07.22, 20:30
      1. Apolonia
      2. Pola
      3. Paulina
      4. Paula

Choć tak naprawdę z tych czterech podoba mi się tylko Apolonia.
    • annthonka Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 13.07.22, 21:16
      Z tych czterech podoba mi się tylko Apolonia.
    • polik17 Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 13.07.22, 21:20
      1. Apolonia (moje najbardziej ulubione imię)
      2. Pola (śliczne zdrobnienie🥰❤️)
      3. Paulina (nie przepadam, nigdy mi się nie podobała, skojarzenia też mam średnie)
      4. Paula (kojarzy mi się pretensjonalnie, nie podoba mi się zarówno jako pełne imię jak i zdrobnienie)

Apolonia kojarzy mi się z taką piękną, spokojną, wysoką dorosłą kobietą, bardzo dbającą o siebie smile
      Pola z taką szaloną i wesołą dziewczynką/nastolatką😅 Paulina z taką dziewczyną koło 20, z długimi, prostymi włosami mającą dość trudny i mocny charakterek wink Paula podobnie.
    • remigia1 Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 13.07.22, 21:54
      Paulina podoba mi się najbardziej z wymienionych, chociaż trochę zbyt popularne.

Pozostałe mi się nie podobają. Nie lubię brzmienia Apolonii, Pola to dla mnie infantylnie brzmiące zdrobnienie, a Paula niestety jest dość niepraktycznym imieniem - byłaby ciągle mylona z Pauliną, musiałaby tłumaczyć,że nią nie jest.
    • n.ataleczk.aa Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 13.07.22, 23:30
      1. Apolonia ☺️
      Od jakiegoś czasu jestem zachwycona tym imieniem. Brzmi bardzo dostojnie w pełnej formie i ma w porządku zdrobnienia.
      2. Pola
      Pola jest dla mnie trochę zbyt skrótowa, zdecydowanie wolę Apolonię. Jako samo zdrobnienie ładnie, ale wolę, gdy nie jest pełnym imieniem.
      3. Paulina
      Samo imię mi się nie podoba, znałam jedną bardzo miłą Paulinkę i to mi trochę poprawia opinię o imieniu.
      4. Paula
      Hmm, sama nie wiem co sądzić, ale coś do mnie w tym imieniu nie przemawia.
    • krinjo Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 13.07.22, 23:50
      Mialam kolezanke Paule - wszyscy mysleli, ze jest Paulina i tak sie przedstawia. Tak bylo w szkole, potem na studiach, w pracy. Meczylo ja to a zarazem cieszyla sie, ze jest Paula jednak a nie popularna Paulina.

Z podanych imion podoba mi sie jedynie Apolonia, ktora (niestey..) bedzie i tak cale zycie “tylko” Pola…
      • paula.anna Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 14.07.22, 07:07
        Otóż to- Apolonia ma tę wielką imo wadę, że przez większość czasu będzie po prostu Polą.
        To dyskwalifikuje Apolonię w moich oczach.
        Bo Apolonia brzmi dystyngowanie, a Pola to już taka Julka z podwórka.
        • krinjo Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 14.07.22, 15:36
          Dokladnie wink
          Moja prababcia miala na mie Apolonia i bardzo chcialabym tak nazwac corke ( porod 12/08 ) ale bardzo zaluje, ze wlasnie z tego samego powodu to imie dla mnie jest zdyskwalifikowane sad
          • sulika Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 21.07.22, 01:08
            No właśnie nie wiem czy byłaby tylko Pola. Będzie Apolonia, bo ludzie będą ja chcieli odróżnić od 5 Innych Pol
        • annthonka Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 21.07.22, 09:45
          Spotkałam kiedyś małą Apolonię. Właśnie Apolonię, a nie Polę. Znaczy się można, ale na pewno wymaga wysiłku.

• dalenia Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 14.07.22, 17:26
      1. Apolonia -gdyby nie rezerwacja u przyjaciół, to mogłabym śmiało nadawać. Rzeczywiście, mnie też przejadła się Pola, jak tu już kilka osób pisało. Ale nadal lubię Apolonię. Uparcie walczyłabym o brak Poli wink

Tu następuje dłuuuuga przerwa....

2. Paulina - nie jestem fanką, ale imię jak imię. Przynajmniej z jakimiś tradycjami, pełnoprawne wink samo imię dla mnie sezonowe, lekko "nieświeże", trudne do zdrobnienia.
      3. Paula - właściwie to podobnie jak Paulina. Nie lubię, ale przynajmniej nie jest z kosmosu. Inna sprawa, że bałabym się mylenia z Pauliną. A i Paula jest dla mnie jednak bardziej pretensjonalna - mogłaby iść do pary z Sandrą i Roksaną.

Tu kolejna przerwa...

4. Pola - no nic mnie chyba do niej nie przekona. Urocze zdrobnienie dla dziecka, choć i tak już mocno osłuchane. Ale jak na pełne imię, to nieee - infantylna, popularna, jakaś taka nijaka.
    • katarzynkaa Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 17.07.22, 23:58
      1. Paulina - dobrze mi się kojarzy, brzmi sympatycznie, popularne w rocznikach 85-95.
      2. Apolonia - kojarzy mi się ze staruszką albo z Apolonią Chałupiec (Polą Negri)
      3. Pola - jako skrót od Apolonii. Tutaj kojarzy mi się z małą dziewczynką.
      4. Paula - to było takie modne, "fancy" imię za moich szkolnych lat. Trochę taka Nadia czy Nikola teraz. Kojarzy mi się z dwiema Paulami z szkoły (które notorycznie były przekształcane na Pauliny) i z piosenkarką o tym pseudonimie (ale co śpiewała - nie wiem 😁)
      • katarzynkaa Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 18.07.22, 00:06
        Doprecyzuję - Paulina, Apolonia i Pola na plus, Paula na minus (to imię to trochę Angelika - Sandra - Roksana vibe)
    • katarzynkaa Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 18.07.22, 00:04
      W sumie Pola to zdrobnienie od Apolonii oraz od Pauliny (spotkałam się dwa razy z takim zdrabnianiem) plus Paula też od Pauliny.

Jeśli szukasz imienia dla dziecka wybierz Paulinę i możesz nazywać ją Pauliną, Polą albo Paulą. Trzy imiona z listy na raz! smile
    • sulika Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 21.07.22, 01:05
      1. Paulina- jest ok, całkiem ładna, ale bez szału. Kojarzy mi się dziewiętnastowiecznie z dama w sukni i koronkach. (I obowiązkowo w kapeluszu).
      2. Pola- lubię jej brzmienie, ale również bez szału. Skojarzenia z artystką.
      3. Apolonia, trochę się do niej przekonałam. Brzmienie nie do końca mi odpowiada, ale na pewno jest ciekawe. Na plus mnogość zdrobnień i oryginalnosc. Skojarzenia ze wsią, dziewczynka w chusteczce pasie gęsi i te klimatywink. Poza tym Pola Negri oczywiście.
      4. Paula - jest ok, ale jej brzmienie najmniej mi się podoba. Jest coś jednak w tym imieniu. Skojarzenia z nastolatka i też trochę z nizinami społecznymi (aczkolwiek jedyna Paula, jaka znalam, z nizin na pewno nie była).
    • gaudencja Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 28.08.22, 22:16
      1. Paulina
      2. Apolonia
      3. Paula

i

4. Pola

Właściwie to Pola jest poza rankingiem, bo nie jest dla mnie imieniem, tylko zdrobnieniem - starsze panie Apolonie zawsze były zdrobniale Polami.
      Paulina podoba mi się najbardziej brzmieniowo pomimo popularności, ale nie nazwałabym tak swojej córki, bo jest zbyt osłuchana. Dla córki mogłabym rozważać z nich jedynie Apolonię, zdrabnianą oczywiście tradycyjnie do Poli.
      Paula jest na szarym końcu mojej listy, bo w moim odczuciu to sezonowe imię, pomimo długiej historii.
    • burakota Re: Paulina, Paula, Pola, Apolonia - które najład 28.08.22, 22:22
      Podoba mi się tylko Apolonia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.