Dodaj do ulubionych

Takie same imiona w przedszkolu / szkole podatawow

25.07.22, 16:51
Kochani, moje dziecko idzie właśnie do zerówki i na liście jest w klasie 2 Antków. Powiedzcie z własnego doświadczenia czy takie podwójne imiona w klasie mogą znacznie wpłynąć na rozwój dziecka? Że oprócz niego przez kilka lat będzie ktoś inny o takim imieniu.. Mam nadzieje ze zrozumieliście o co mi chodzi.
Obserwuj wątek
  • paula.anna Re: Takie same imiona w przedszkolu / szkole poda 25.07.22, 17:49
   Ja nie bardzo rozumiem, jak to ma wpływać na ROZWÓJ dziecka 🤔.
   Jest imo niewygodne, zarówno dla dzieci, jak i dla opiekujących się nimi dorosłych.
   Może powodować różne sytuacje, czasem zabawne, czasem nie.
  • paula.anna Re: Takie same imiona w przedszkolu / szkole poda 25.07.22, 17:54
   Z drugiej strony, przeciwnicy "krzywdzenia" 🤬 dzieci oryginalnymi, mniej znanymi imionami twierdzą, że dzieciom z imionami "znanymi i lubianymi" jest lepiej. Bo nikt ich nie wyśmiewa, nie przeinacza imienia.
   Że łatwiej im wtopić się w tłum ( Kubusiów, Zoś czy Antków) i to jest dobre.
   Itp, itd.
   Ja się akurat z ww absolutnie nie zgadzam 🤷.
   • annawska000089 Re: Takie same imiona w przedszkolu / szkole poda 25.07.22, 18:07
    Dziękuję za odpowiedź. Nie myślałam wcześniej o tym a teraz gryzie mnie to bardzo, czy to nie wpłynie na relacje syna z klasą jak będzie 2 imienników. Są jeszcze 3 Maje i 2 Zuzie.
    • paula.anna Re: Takie same imiona w przedszkolu / szkole poda 25.07.22, 20:34
     Widzę, że martwisz się na zapas.
     Może wpłynie, a może nie.
     Może wpłynie tak, a może inaczej.
     Jest tyyyle zmiennych.
     Antoniego, czyli mocno popularne imię już nadałaś.
     Teraz już wg mnie nie ma co drążyć.
     Przecież imienia mu nie zmienisz.
     Zresztą rozważasz nadanie kolejnego topowego imienia, z innego wątku wynika, że nie rozważasz rzadziej nadawanych imion.
     Zajrzyj do statystyk i oszacuj, ilu imienników spotka Jan....
    • sulimira Re: Takie same imiona w przedszkolu / szkole poda 26.07.22, 00:15
     Nie wiadomo jak wplynie. Efektem moze byc, ze dziecko bedzie nazywane po nazwisku, a wsrod rowiesnikow moze miec przezwisko. Moze, ale nie musi.
     Sa jakies zaleznosci pomiedzy nadawaniem imiona, a statusem spolecznym rodzicow i rozne takie. Mozesz sobie wbic to w google i wyskocza rozne prace na ten temat. Sa zaleznosci, ale zawsze trzeba brac poprawke poniewaz we wszystkim sa wyjatki.
     Antoni i Jan sa jednak tak popularnymi imionami, ze w kazdej szkole mozna oczekiwac ich powtorek w klasie i szkole. Wydaje mi sie, ze dwoch Antonich to i tak jest niezle. Ja mialam 6 Agnieszek i 5 Anek w klasie.
     • 1.wetta.1 Re: Takie same imiona w przedszkolu / szkole poda 26.07.22, 09:47
      Byłam w klasie jedną z trzech dziewczyn o tym samym imieniu. Nie miało to dla mnie żadnego znaczenia ani nie wpłynęło na moje życie.
      W klasie syna na ok 10 dziewczynek były 4 Natalie.
  • annthonka Re: Takie same imiona w przedszkolu / szkole poda 26.07.22, 09:45
   Bez przesady. O ile dziecko nie ma imienia spoza pierwszej dwusetki, zawsze ma szansę spotkać swoich imienników. Nie wiem, jaki by to mogło mieć wpływ jego rozwój. Po prostu będzie Antek Kowalski i Antek Wiśniewski. Albo Antek i Antoś.

   U mojej bratanicy w przedszkolu na 25 dziewczynek były trzy Agnieszki - rocznik 2010/2011, więc imię rzadko nadawane, a jednak zdarzył się taki zbieg okoliczności. Była więc Agnieszka, Aga i Gusia. Albo Agnieszka B., Agnieszka M. i Agnieszka W.

   Nie wiem, jak miałoby to wpłynąć na rozwój dziecka.
  • dalenia Re: Takie same imiona w przedszkolu / szkole poda 26.07.22, 12:48
   No już bez przesady ... 🤦🏻‍♀️
  • katarzynkaa Re: Takie same imiona w przedszkolu / szkole poda 26.07.22, 19:28
   To fajnie, że będzie miał JEDNEGO imiennika. Gorzej, jakby było ich sześciu. 😉
  • mm1206 Re: Takie same imiona w przedszkolu / szkole poda 27.07.22, 12:54
   W rodzinie była sytuacja, że w żłobku przyprowadzili nie to dziecko. Ale rozpoznała wink
  • sulika Re: Takie same imiona w przedszkolu / szkole poda 28.07.22, 15:25
   Mam oryginalne imię (teraz jest popularniejsze niż było, ale w ogólnej populacji wciąż dość rzadkie), a mimo to w przedszkolu miałam imienniczkę, z którą zresztą się zaprzyjaźniłam.
   Mój brat, imię osłuchane, ale nieczęsto nadawane, też miał w klasie imiennika. Co zabawne, również się przyjaźnili😉.
   Ani na mnie, ani na niego to nie wpłynęło. Można nawet powiedzieć, że posiadanie rzadkich, ale takich samych imion, zbliżyło nas z rówieśnikami.
  • remigia1 Re: Takie same imiona w przedszkolu / szkole poda 28.07.22, 20:32
   Niestety, nie rozumiem, w jaki sposób posiadanie nawet kilku imienników w klasie/grupie przedszkolnej może wpłynąć na rozwój dziecka... Kiedyś na forum była mowa o tym, że sytuacja, gdy nie wiadomo, do kogo zwraca się nauczyciel/wykładowca, używając naszego imienia, może być nieprzyjemna (dla mnie trochę była), ale nie sądzę, by wpływała na rozwój.

   Sama noszę imię, które w moim roczniku zajęło 33. miejsce w rankingu najpopularniejszych imion (nie było więc ani rzadkie, ani szczególnie popularne), a mimo tego w 36-osobowej grupie na studiach miałam trzy imienniczki. Zdaję sobie sprawę, że to była pewnie nietypowa sytuacja, bo wśród imion spoza 30-tki raczej się to nie zdarza.
   Zresztą z dwiema z tych trzech imienniczek bardzo dobrze się dogadywałam, o wiele lepiej niż z resztą grupy; były dla mnie miłe i pomocne. Może więc faktycznie tak jest, że noszenie tego samego imienia zbliża ludzi do siebie.

   A co do wyśmiewania dziecka przez rówieśników z powodu oryginalnego czy tez popularnego imienia, to wielokrotnie była o tym mowa na forum i za każdym razem forumowiczki dochodziły do wniosku, że głównym powodem, dla którego dzieci są wyśmiewane, jest ich "niska" pozycja w grupie (niestety). Imię jest tylko pretekstem. I z tym również zgadzam się w 100%.
  • burakota Re: Takie same imiona w przedszkolu / szkole poda 28.08.22, 23:38
   W klasie mojej córki - już za kilka dni drugoklasistki - są trzy Maje. Dzieciaki już się do nich zaczęły zwracać po nazwisku, ale innych problemów z tego co wiem nie ma.
   • gaudencja Re: Takie same imiona w przedszkolu / szkole poda 02.10.22, 18:59
    U mojego syna w przedszkolu też do Julii i Jakubów (po 3 osoby o tym samym imieniu w grupie) dzieci zwracały się imieniem i nazwiskiem, wypowiadanymi łącznie. Do reszty mówiły po prostu po imieniu.
  • misslucky133 Re: Takie same imiona w przedszkolu / szkole poda 02.10.22, 22:51
   Absolutnie nie. Z doswiadczenia, mialam immienniczke w przez kilka lat podstawowki a pozniej w liceum juz nie i kompletnie nie robilo mi to roznicy. Powiedzialabym nawet, ze jest mi tak jakos razniej i milo jak slysze o jakiejs swojej imienniczce, choc moje imie nie nalezy do zadkich i jest bardzo osluchane w moim pokoleniu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.