Dodaj do ulubionych

Jakie imię pasuje do zestawu...?

01.08.22, 09:22
Jakie imię pasuje do zestawu: Nikodem, Tymoteusz, Aniela, Marcelina?

Propozycje dla dziewczynek: Liliana, Emilia, Iga, Inga, Kalina, Karina, Rita i Faustyna.
Dla chłopców: Dominik, Maksymilian.
Podajcie też swoje propozycje
Obserwuj wątek
    • paula.anna Re: Jakie imię pasuje do zestawu...? 01.08.22, 10:15
      Wg mnie nie jest to jakiś mocno zdefiniowany "zestaw", więc pasuje wiele imion 🙂.
      Przyznam, że propozycje nie są w moim guście.

Widziałabym tu np Klarę- Emilia też popularna, bo to dla mnie jedyny minus Klary.
      Inne pomysły, na szybko:
      Marianna
      Stefania
      Helena
      Florian
      Jerzy
      Stefan
      Ignacy
    • dalenia Re: Jakie imię pasuje do zestawu...? 01.08.22, 10:24
      W sumie każde jako-tako pasuje.

Osobiście odrzuciłabym Lilianę (popularna), Emilię (popularna i mdła), Igę (dla mnie zbyt zdrobnieniowa), Karinę (pretensjonalna), Kalinę (taka sama końcówka jak u Marceliny) i Ritę (nie jestem fanką).
      Wybierałabym z pozostałych, czyli Faustyna lub Inga. Obie ładne, ale na dzień dzisiejszy własnej córce nadałabym prędzej Ingę.

Dla chłopca bardziej podoba mi się Dominik, natomiast nie wiem, czy wybrałabym dla brata Nikodema odwrotną wersję jego imienia wink Maksa nie lubię, dla mnie za częsty i nieco pretensjonalny.

Moje propozycje:
      Blanka, Diana, Dagna, Florentyna, Felicja, Gaja, Idalia, Ida, Jagna, Melania, Olga, Rozalia, Róża, Wanda

Aleksy, Bernard, Błażej, Cyprian, Cezary, Ernest, Feliks, Gustaw, Hubert,Jeremi, Joachim, Jędrzej, Ksawery, Kajetan, Leon, Teodor
    • remigia1 Re: Jakie imię pasuje do zestawu...? 01.08.22, 20:41
      Poza Tymoteuszem są to imiona o miękkim brzmieniu i są popularne, poza Anielą (która jest dość popularna, ale nie bardzo). Uważam więc, że do tego zestawu pasują imiona o miękkim brzmieniu i popularne lub dość popularne, jak np.:
      Alicja, Antonina, Melania, Liwia, Milena, Blanka, Natalia
      Leon, Filip, Julian, Gabriel, Fabian
    • sulimira Re: Jakie imię pasuje do zestawu...? 01.08.22, 22:59
      Nie pasuje mi Iga, Karina i Rita. Pozostale pasuja chociaz Dominik rzeczywiscie zbyt podobny do Nikodema.
      Ja najbardziej lubie Kaline i Liliane. Emilia nie podoba mi sie poniewaz jest troche mdla. Karina nie podoba mi sie. Faustyna kojarzy sie zbyt koscielnie wiec zamienilabym na Florentyne, ktora ladnie pasowalaby do zestawu.
      Proponuje wiec Florentyne, Oktawie, Olimpie, Lucyne, a dla chlopca Milana
    • polik17 Re: Jakie imię pasuje do zestawu...? 03.08.22, 11:24
      Wszystkie imiona w Twoim zestawie bardzo mi się podobają, są bardzo w moim guście smile Wydaje mi się, że najbardziej pasuje Liliana, Kalina, Maksymilian i Emilia. Z tym, że pierwsze, trzecie i ostatnie jest bardzo popularne, ale pewnie skoro macie Marcelinkę, Tymka i Nikodema nie przeszkadza wam to smile Co do pozostałych propozycji - Iga etymologicznie jest zdrobnieniem, ale dla mnie funkcjonuje jako pełne imię, nie kojarzy mi się zdrobnieniowo. Natomiast z brzmienia niezbyt mi się podoba i przez swoją długość nie pasuje mi do imion z zestawu. Za Ingą też nie przepadam, dla mnie to taka ucięta Kinga. Z Ingą jakoś kojarzy mi się Liwia. Może Wam się spodoba? smile Całkiem fajnie pasuje mi do zestawu. Karina jest dla mnie pretensjonalna, zdecydowanie lepsza jest IMO podobna Karolina, chociaż zbyt podobna do Marceliny, którą macie wink Rita i Faustyna mi się nie podobają, a ta pierwsza również jak Karina jest dla mnie pretensjonalna. Faustyna za to kojarzy mi się za bardzo kościelnie, z jakąś zakonnicą. Odrzuciłabym je. Dominik mi się bardzo podoba, ale faktycznie trochę zbyt podobny do Nikodema.
      Dziewczyny podsunęły już sporo pomysłów, nie wiem, czy się nie powtórzę 😀
      Dla dziewczynki - Laura, Natalia, Rozalia, Weronika, Dominika.
      Dla chłopca - Mikołaj, Florian, Julian, Feliks, Leon.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.