Dodaj do ulubionych

W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Florki

05.08.22, 11:18
Hej, hej

Jestem mamą niespełna rocznej Florentyny, los zechciał obdarować nas kolejnym maleństwem 🙈( stosowałam tabletki antykoncepcyjne).. Tak, tak ogromny szok i załamka... No, ale już powoli oswajamy się z tą myślą... Zaczynamy szukać imienia dla naszej niespodzianki. Nie wiemy jeszcze jaka płeć. Mąż proponuje dla syna Gustwa ja tak średnio przepadam. A dla dziewczynki zaczęła podobać mi się Celestyna tylko nie wiem czy nie są zbyt podobne. Ogólnie pustka w głowie może macie jakieś propozycje?
Obserwuj wątek
    • dalenia Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 05.08.22, 11:47
      Gustaw to fajne imię, ale jeśli nie masz przekonania to może:
      Aleksy, Bernard, Bruno(n), Ernest, Feliks, Jeremi, Jeremiasz, Konstanty, Kajetan, Leopold, Leonard, Maurycy, Olgierd, Stefan, Teodor, Tobiasz, Wincenty, Zachary

Celestyna to ciekawa propozycja, ale ja chyba nie chciałabym powtarzać końcówki. Moje propozycje:
      Aurelia, Anatolia, Adela, Berenika, Cecylia, Diana, Dagna, Estera, Gaja, Idalia, Jaśmina, Julianna, Leonia, Marcjanna, Matylda, Melania, Marianna, Otylia, Rozalia, Stefania, Wanda, Waleria
    • remigia1 Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 05.08.22, 12:53
      Hej,
      Ja bym szukała imion, które podobają się Wam obu.
      Moje propozycje imion męskich: Jeremi, Witold, Stefan, Emil, Albert, Edward, Leopold
      Imiona żeńskie: Adela, Berenika, Idalia, Kornelia, Ligia, Stella, Wanda
      Celestyna jak dla mnie faktycznie zbyt podobna.
    • allegra1989 Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 05.08.22, 12:54
      Gustaw to bardzo fajna propozycja! Do Celestyny nie jestem przekonana.

Dla dziewczynki - Aniela, Antonia, Idalia, Helena, Julianna, Leonia, Róża, Marcjanna, Michalina, Marianna, Felicja, Apolonia, Janina, Oktawia, Adela.

Dla chłopca - Leopold, Leonard, Wincenty, Ksawery, Nikodem, Kazimierz, Oktawian, Maurycy, Fryderyk, Jędrzej, Józef, Kornel, Kajetan,
    • paula.anna Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 05.08.22, 13:26
      Celestyna- doceniam oryginalność, choć przyznaję, że nie chwyta mnie za serce.
      Ta sama końcówka raczej na minus.
      Gdyby to było jednak dla Was TO imię- wg mnie nie ma przeciwskazań.
      Florentyna i Celestyna to nie Ola i Ala, czy Maja i Kaja 🙂.
      Proponuję Jadwigę, Mariannę, Rozalię, Stefanię, Melanię, Esterę, Wandę, Eleonorę, Józefinę, Franciszkę.

Wg mnie Gustaw to świetny pomysł.
      Ale ja go bardzo lubię.
      A podobać ma się Wam obojgu.
      Proponuję Witolda, Stefana, Rocha, Kosmę, Leopolda, Zacharego, Kajetana.
    • n.ataleczk.aa Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 05.08.22, 19:19
      Gratulacje drugiego dziecka i mam nadzieję, że wszystko przebiegnie dobrze ☺️💗
      Florentynka to naprawdę prześliczne imię. A proponowana Celestyna też jest piękna i nawet mi nie przeszkadza ta sama końcówka jak u starszej córki.
      Moje propozycje dla dziewczynek; Rozalia, Aurelia, Laurencja, Ida(lia), Konstancja, Lilian(n)a, Eleonora
      Moje propozycje dla chłopców; Bruno(n), Edward, Leonard, Teodor, Jeremi, ewnetualnie Fryderyk (jeśli ta sama pierwsza literka nie jest przeszkodą)
    • olinininka Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 05.08.22, 22:54
      Zarówno Gustaw jak i Celestyna ok. Nie szukałabym dalej. Oba imiona niszowe. Przynajmniej oba tworzą ciekawe zestawy imion dla rodzeństwa i do Florki pasują.
    • olinininka Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 05.08.22, 22:56
      Gustaw i Celestyna ok oba pasują do Florki. Nie szukałabym dalej. Zawsze to coś nowego a nie tylko same zestawy imion dla rodzeństwa.
    • sulimira Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 06.08.22, 05:19
      Gustaw nie podoba mi sie i jezeli tobie rowniez to szukajcie dalej- jest tysiace imion.
      Celestyna podoba mi sie wiec zachecalabym jezeli ta sama koncowka nie przeszkadza wam. Jezeli uzywane sa zdrobnienia to identyczna koncowka nie jest, az tak istotna.

Moje propozycje: Dorian, Cezary, Juliusz, Oktawian, Arkady, Amadeusz, Kazimierz, Wladyslaw, Laurencjusz, Maurycy, Makary, Teodor, Wincenty, Ludwik, Waldemar, Boguslaw, Ireneusz, Bronislaw, Remigiusz, Seweryn, Anatol, Benedykt i Hieronim z meskich

Z zenskich: Matylda, Konstancja, Leokadia, Hiacynta, Aurora, Olimpia, Sulislawa, Tolislawa, Damroka, Imislawa, Eulalia, Amaranta, Anatolia, Filomena, Aniceta, Hilaria, Prakseda, Kleonika i Kalista
    • katarzynkaa Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 06.08.22, 15:20
      A jak zdrabnialibyście Celestynę - Cela czy Cesia? Szczerze, to nie podoba mi się to imię od czasu, gdy jako gimnazjalistka przeczytałam "Szóstą klepkę" Musierowicz. Tam Celestyna zwana była Cesią, a w rodzinie Cielęciną. 😬

Do Florki pasowałaby Róża albo Jaśmina, albo Kalina. Takie kwiatowe siostry 🌼🌼
      Gustawa bardzo lubię.

Inne propozycje: Samuel, Kornel, Tobiasz, Miłosz, Jonasz, Roch, Łucja, Kornelia, Antonina, Noemi, Ida.

Patrzcie przede wszystkim, jak imię współgra z nazwiskiem.
    • mamaitwinsy Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 09.08.22, 22:11
      Gustaw jest ciekawą opcją, lubię to imię smile
      Celestyna jakoś nie w moim guście, ale doceniłabym u kogoś.

Moje propozycje:
      Celina, Aurelia, Wanda, Eleonora, Anatolia (Tola), Rita, Melania, Marianna, Klementyna, Waleria

Feliks, Aleksy, Kazimierz, Gniewko, Klemens, Tadeusz, Ignacy
    • zamarzenia90 Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 10.08.22, 00:20
      Piękne imię starszej córy wink
      Gustawa bardzo lubię i popieram.
      Od siebie dodam: Lucjan, Teodor, Konstanty, Bruno, Witold, Benedykt
      Rozalia, Marianna, Róża, Gaja, Ignacja, Aniela, Klementyna, Celina, Honorata, Felicja
    • tallaa067 Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 11.08.22, 23:19
      Wybaczcie nieobecność.. ale od poniedziałku nie potrafię się pozbierać i zebrać myśli... Miałam drugą wizytę i przeżyłam kolejny szok.. najprawdopodobniej będziemy mieć bliźnięta 🙈 jestem przerażona... Nie wiem jak to w ogóle możliwe, że jestem w ciąży i to jeszcze bliźniaczej. Martwię się czy uda mi się donosić ciążę, bo przed ciążą z Florką miałam kilka poronień. Wybaczcie, że tu wylewam swoje żale, ale jestem totalnie rozsypana. Miliony myśli w głowie jak sobie poradzę z trójką takich maluchów.

Co do imion już w ogóle nie mam głowy.. chyba odezwę się z kilka tygodni gdy już będziemy znać płeć bliźniąt.. bo na ten moment muszę oswoić się z tym wszystkim.. dzięki wielkie za propozycje.
      • sulimira Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 12.08.22, 04:41
        Talla mam nadzieje, ze wszystko pojdzie tak jak sobie zyczysz i spokojnie minie ci nastepne kilka miesiecy.
        Trzymaj sie cieplutko.
      • paula.anna Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 12.08.22, 08:46
        To rzeczywiście wielka niespodzianka! I to druga! W tak krótkim czasie.
        To normalne, że czujesz się tak, jak się czujesz.
        Przytulam.

I trzymam kciuki za jak najlepszy przebieg ciąży.
        I Twój spokój.
        Czekam na wieści.
      • zamarzenia90 Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 12.08.22, 09:51
        Życzę Ci dużo zdrowia i spokoju, przesyłam dużo siły❤️
    • tallaa067 Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 23.08.22, 12:02
      Jestem właśnie po kolejnej wizycie. Z bliźniętami wszystko super. Powoli zaczynam przyzwyczajać się do tego całego szaleństwa. Już nie ma odwrotu 🙈. Najważniejsze żeby dzieci były zdrowe, a reszte jakoś ogarniemy ❤️

I tak dziecko numer 1 to dziewczynka, a dziecko numer 2 jeszcze nie wiemy, nie chciało współpracować.

Jeśli chodzi o imiona mąż wpadł na pomysł żeby w każdym imieniu była literka -r-. Ja się jeszcze waham, chociaż intryguje mnie to nie powiem. Nazwisko mamy bardzo neutralne i pasuje każde imię.

Jeśli chodzi o baby 1 mamy nowe przemyślenia po uwzględnieniu Waszych propozycji.

- Waleria
      - Marianna
      - Matylda ( tu brak literki r)
      - Apolonia ( jw i martwi mnie trochę zdrobnienie Pola, która przez popularność jakoś u mnie straciła, ale wydaje mi się, że Florentyna i Apolonia brzmi cudnie)
      - Aurelia ( tu mam problem ze skrótami, bo znam jedną i mówią do niej Rela, albo Aurela 🫤)
      - Róża ( tu boję się popularności)
      - Wanda ( brak r)

Baby 2. Tu z chłopcami mamy problem nic za bardzo nam się nie widzi, więc chyba lepiej gdyby okazało się, że to też dziewczynka.

Co myślicie o propozycjach, które najlepiej?
      • remigia1 Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 23.08.22, 12:36
        Cześć, moim zdaniem:
        -Waleria - Ładne, ale trochę obawiałabym się zdrobnienia Wala, może ono nasuwać nieciekawe skojarzenia. Plus skojarzenie z walerianą przeszkadzałoby mi;
        -Marianna - Tutaj mam problem ze zdrobnieniem. Mania niezbyt mi się podoba, Majka już bardziej, ale za bardzo kojarzy mi się z Mają. Marysia z kolei jest przede wszystkim zdrobnieniem Marii;
        Matylda - Nie podoba mi się, ale jednocześnie wydaje się takim "bezpiecznym" imieniem - nie za rzadkie, nie za częste, nie jest ciotkowate, brak negatywnych skojarzeń;
        Apolonia - Zgadzam się, że zdrobnienie Pola może niszczyć oryginalność tego imienia i dlatego nie wybrałabym go;
        Aurelia - Nie znam żadnej Aurelii, ale intuicyjnie wydaje mi się, że może funkcjonować cały czas w pełnej formie;
        Róża - Też bałabym się popularności;
        Wanda - Ładne, też staje się nieco popularne, zwłaszcza w Warszawie, ale chyba nie aż tak, jak Róża. Podsumowując, wybrałabym Wandę z tej listy wink
      • n.ataleczk.aa Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 23.08.22, 14:48
        Cześć ☺️
        Podoba mi się Marianna. Apolonia rzeczywiście pasuje do imienia starszej siostry, ale obecnie szkoda by mi było nadawać takie piękne imię, aby dziecko zostało kolejną z wielu Poli (chyba że jakimś cudem udałoby się uniknąć tego zdrobnienia). Najbardziej podobają mi się Aurelia i Róża. Znam jedną Aurelię nazywaną przez otoczenie tylko Aurelką bez innych zdrobnień, ale przychodzą mi do głowy; Aurelcia, Auri, Aura, Relka i Orelka (jak w Jezycjadzie ☺️). Oprócz tego bardzo popieram Różę, bo z Florentyną tworzy piękny, kwiatowy zestaw.
      • allegra1989 Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 23.08.22, 16:51

> - Waleria
        Nigdy nie spotkałam nikogo o tym imieniu, nie w moim guście.
        > - Marianna
        Baardzo mi się podoba, według mnie pasuje do imienia siostry.
        > - Matylda ( tu brak literki r)
        Jedno z moich ulubionych imion, brak litery r zupełnie mi nie przeszkadza.
        > - Apolonia ( jw i martwi mnie trochę zdrobnienie Pola, która przez popularność
        > jakoś u mnie straciła, ale wydaje mi się, że Florentyna i Apolonia brzmi cudnie
        Ładne imię, pasuje do Florki. Przez popularność Poli straciła dla mnie urok.
        > - Aurelia ( tu mam problem ze skrótami, bo znam jedną i mówią do niej Rela, alb
        > o Aurela 🫤)
        Jest nawet spoko, ale jakoś mnie nie zachwyca.
        > - Róża ( tu boję się popularności)
        Piękne imię, idealnie pasuje do siostry.
        > - Wanda ( brak r)
        Nie jestem fanką tego imienia, ale z Florką brzmi całkiem dobrze.
      • sulimira Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 23.08.22, 18:29
        Wybije sie i napisze, ze Waleria podoba mi sie. Wszystkie imiona swietnie pasuja do Florentyny. Jako zestaw najlepiej podoba mi sie Florentyna i Apolonia- jest cudny. Jednak chyba wolalabym, zeby Apolonia miala inne zdrobnienie niz Pola nawet Lonia.
        Najbardziej podobaja mi sie Waleria, Apolonia i Wanda. Od Aureli wole Aurore.
        Zaproponuje dla chlopca Miron i Barnim
      • paula.anna Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 25.08.22, 14:24
        Spośród Waszych propozycji najbardziej podoba mi się Marianna, Wanda, Matylda i Aurelia.
        Od Apolonii odrzuca mnie zdrobnienie Pola i fakt, że byłaby to zapewne glówna używana na co dzień forma.
        Walerię doceniłabym u kogoś.
        Róża- nie lubię imion- rzeczowników 🤷.
      • dalenia Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 26.08.22, 12:46
        Bardzo podobają mi się właściwie wszystkie rozważane przez Was imiona smile

Mój nr 1 to chyba Waleria. Cudna jest, mam ją wysoko na liście, ale chyba aż trzech córek nie będzie, więc chętnie namówię na nią kogoś innego wink Jest taka świeża.

Potem Marianna i Apolonia. Pierwsza urodziła się niedawno u mojego znajomego i wzbudza pozytywne zainteresowanie. Apolonia piękna, choć mnie też Pola zniechęca.

Pozostałe też bardzo ładne, ale już trochę niżej. Aurelię niedługo urodzi moja dalsza znajoma, a mnie ostatnio zaczyna brzmieć nieco pretensjonalnie. Podobnie Róża - może przez to, że widuję je na IG.
    • tallaa067 Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 12.09.22, 21:17
      Już wiemy, że będzie parka ☺️( chyba się to nie zmieni) na ten moment wybraliśmy imiona Stefan i Marianna.

• zamarzenia90 Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 14.09.22, 23:00
        Gratulacje wink
        Marianna i Stefan to bardzo fajny wybor.
      • sulimira Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 15.09.22, 02:28
        Imiona ladnie sie komponuja. Podoba mi sie Stefan.
      • dalenia Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 15.09.22, 09:18
        Bardzo fajny wybór!
      • n.ataleczk.aa Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 15.09.22, 17:38
        Śliczne imiona, mam nadzieję, że dasz nam znać, kiedy dzieci pojawia się na świecie 😊.
      • paula.anna Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 17.09.22, 16:08
        Bardzo podoba mi się zarówno Marianna jak i Stefan.
        Oba imiona przewijały się na listach imion dla moich dzieci.
        Odetchnęłaś po "odhaczeniu" kwestii imion? 😉

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.