Dodaj do ulubionych

W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Florki

05.08.22, 11:18
Hej, hej

Jestem mamą niespełna rocznej Florentyny, los zechciał obdarować nas kolejnym maleństwem 🙈( stosowałam tabletki antykoncepcyjne).. Tak, tak ogromny szok i załamka... No, ale już powoli oswajamy się z tą myślą... Zaczynamy szukać imienia dla naszej niespodzianki. Nie wiemy jeszcze jaka płeć. Mąż proponuje dla syna Gustwa ja tak średnio przepadam. A dla dziewczynki zaczęła podobać mi się Celestyna tylko nie wiem czy nie są zbyt podobne. Ogólnie pustka w głowie może macie jakieś propozycje?
Obserwuj wątek
    • dalenia Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 05.08.22, 11:47
      Gustaw to fajne imię, ale jeśli nie masz przekonania to może:
      Aleksy, Bernard, Bruno(n), Ernest, Feliks, Jeremi, Jeremiasz, Konstanty, Kajetan, Leopold, Leonard, Maurycy, Olgierd, Stefan, Teodor, Tobiasz, Wincenty, Zachary

Celestyna to ciekawa propozycja, ale ja chyba nie chciałabym powtarzać końcówki. Moje propozycje:
      Aurelia, Anatolia, Adela, Berenika, Cecylia, Diana, Dagna, Estera, Gaja, Idalia, Jaśmina, Julianna, Leonia, Marcjanna, Matylda, Melania, Marianna, Otylia, Rozalia, Stefania, Wanda, Waleria
    • allegra1989 Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 05.08.22, 12:54
      Gustaw to bardzo fajna propozycja! Do Celestyny nie jestem przekonana.

Dla dziewczynki - Aniela, Antonia, Idalia, Helena, Julianna, Leonia, Róża, Marcjanna, Michalina, Marianna, Felicja, Apolonia, Janina, Oktawia, Adela.

Dla chłopca - Leopold, Leonard, Wincenty, Ksawery, Nikodem, Kazimierz, Oktawian, Maurycy, Fryderyk, Jędrzej, Józef, Kornel, Kajetan,
    • paula.anna Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 05.08.22, 13:26
      Celestyna- doceniam oryginalność, choć przyznaję, że nie chwyta mnie za serce.
      Ta sama końcówka raczej na minus.
      Gdyby to było jednak dla Was TO imię- wg mnie nie ma przeciwskazań.
      Florentyna i Celestyna to nie Ola i Ala, czy Maja i Kaja 🙂.
      Proponuję Jadwigę, Mariannę, Rozalię, Stefanię, Melanię, Esterę, Wandę, Eleonorę, Józefinę, Franciszkę.

Wg mnie Gustaw to świetny pomysł.
      Ale ja go bardzo lubię.
      A podobać ma się Wam obojgu.
      Proponuję Witolda, Stefana, Rocha, Kosmę, Leopolda, Zacharego, Kajetana.
    • n.ataleczk.aa Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 05.08.22, 19:19
      Gratulacje drugiego dziecka i mam nadzieję, że wszystko przebiegnie dobrze ☺️💗
      Florentynka to naprawdę prześliczne imię. A proponowana Celestyna też jest piękna i nawet mi nie przeszkadza ta sama końcówka jak u starszej córki.
      Moje propozycje dla dziewczynek; Rozalia, Aurelia, Laurencja, Ida(lia), Konstancja, Lilian(n)a, Eleonora
      Moje propozycje dla chłopców; Bruno(n), Edward, Leonard, Teodor, Jeremi, ewnetualnie Fryderyk (jeśli ta sama pierwsza literka nie jest przeszkodą)
    • sulimira Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 06.08.22, 05:19
      Gustaw nie podoba mi sie i jezeli tobie rowniez to szukajcie dalej- jest tysiace imion.
      Celestyna podoba mi sie wiec zachecalabym jezeli ta sama koncowka nie przeszkadza wam. Jezeli uzywane sa zdrobnienia to identyczna koncowka nie jest, az tak istotna.

Moje propozycje: Dorian, Cezary, Juliusz, Oktawian, Arkady, Amadeusz, Kazimierz, Wladyslaw, Laurencjusz, Maurycy, Makary, Teodor, Wincenty, Ludwik, Waldemar, Boguslaw, Ireneusz, Bronislaw, Remigiusz, Seweryn, Anatol, Benedykt i Hieronim z meskich

Z zenskich: Matylda, Konstancja, Leokadia, Hiacynta, Aurora, Olimpia, Sulislawa, Tolislawa, Damroka, Imislawa, Eulalia, Amaranta, Anatolia, Filomena, Aniceta, Hilaria, Prakseda, Kleonika i Kalista
    • katarzynkaa Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 06.08.22, 15:20
      A jak zdrabnialibyście Celestynę - Cela czy Cesia? Szczerze, to nie podoba mi się to imię od czasu, gdy jako gimnazjalistka przeczytałam "Szóstą klepkę" Musierowicz. Tam Celestyna zwana była Cesią, a w rodzinie Cielęciną. 😬

Do Florki pasowałaby Róża albo Jaśmina, albo Kalina. Takie kwiatowe siostry 🌼🌼
      Gustawa bardzo lubię.

Inne propozycje: Samuel, Kornel, Tobiasz, Miłosz, Jonasz, Roch, Łucja, Kornelia, Antonina, Noemi, Ida.

Patrzcie przede wszystkim, jak imię współgra z nazwiskiem.
    • tallaa067 Re: W poszukiwaniu imienia dla brata/siostry Flor 11.08.22, 23:19
      Wybaczcie nieobecność.. ale od poniedziałku nie potrafię się pozbierać i zebrać myśli... Miałam drugą wizytę i przeżyłam kolejny szok.. najprawdopodobniej będziemy mieć bliźnięta 🙈 jestem przerażona... Nie wiem jak to w ogóle możliwe, że jestem w ciąży i to jeszcze bliźniaczej. Martwię się czy uda mi się donosić ciążę, bo przed ciążą z Florką miałam kilka poronień. Wybaczcie, że tu wylewam swoje żale, ale jestem totalnie rozsypana. Miliony myśli w głowie jak sobie poradzę z trójką takich maluchów.

Co do imion już w ogóle nie mam głowy.. chyba odezwę się z kilka tygodni gdy już będziemy znać płeć bliźniąt.. bo na ten moment muszę oswoić się z tym wszystkim.. dzięki wielkie za propozycje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.