Dodaj do ulubionych

Krakow: najpopularniejsze imiona I polrocza 2022

11.08.22, 09:25
Hanna i Jan to najchętniej wybierane imiona dla dzieci w Krakowie w I półroczu 2022 roku. Krakowski Urząd Stanu Cywilnego od stycznia do czerwca 2022 roku sporządził 7490 aktów urodzeń, to o 330 mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Pozostałymi najczęściej nadawanymi imionami dla dziewczynek były: Zuzanna, Zofia, Laura, Maja, Julia, Alicja, Emilia, Lena i Oliwia.
Natomiast wśród chłopców to: Antoni, Jakub, Aleksander, Franciszek, Leon, Ignacy, Adam, Stanisław i Nikodem.

Najrzadziej nadawanymi imionami odpowiednio były Berenika, Bogumiła, Cecylia, Dobrawa, Jaśmina, Judyta, Józefina, Miłosława, Monika i Roma oraz Arkadiusz, Eugeniusz, Krzesimir, Marian, Miłosław, Seweryn, Teofil, Wit, Wincent i Zbigniew.
Obserwuj wątek
    • sulimira Re: Krakow: najpopularniejsze imiona I polrocza 2 11.08.22, 09:27
      www.krakow.pl/aktualnosci/262120,29,komunikat,najczesciej_nadawane_imiona_w_i_polroczu.html
    • annthonka Re: Krakow: najpopularniejsze imiona I polrocza 2 11.08.22, 09:47
      Cecylia, Miłosława i Eugeniusz. Lubię.
    • remigia1 Re: Krakow: najpopularniejsze imiona I polrocza 2 11.08.22, 10:01
      Laura pnie się w górę, w Krakowie jest już na trzecim miejscu. Ciekawe,czy równie wysoko będzie w rankingu ogólnopolskim. Pewnie nie aż tak.

Miłosława bardzo mi się podoba w pełnej formie, ale zdrobnienia Miła i Miłka już mniej.
      • sulimira Re: Krakow: najpopularniejsze imiona I polrocza 2 11.08.22, 10:11
        Ja lubie te zdrobnienia Miłosławy, ale w tym roku nadano rowniez Miłke jako samodzielne imie i tego nie moge zdzierzyc.
    • sulimira Re: Krakow: najpopularniejsze imiona I polrocza 2 11.08.22, 10:09
      Szczerze mowiac podobaja mi sie rzadkie imiona z wyjatkiem Judyty i Jozefiny. Berenika, Dobrawa, Miłosława, Krzesimir, Miłosław, Seweryn, Teofil, Wit i Zbigniew podobaja mi sie bardzo. Wincent drazni mnie bez tego "y".
      Ogolnie podoba mi sie lista rzadkich- prawie same pelne imiona, retro, sporo polskich.
    • emnilda.wolna Re: Krakow: najpopularniejsze imiona I polrocza 2 14.08.22, 18:13
      Miłosława i Dobrawa - ho, ho. smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.